Půjčka OSVČ bez registru do 5 minut【září 2024】
Podnikáte a potřebujete si co nejrychleji půjčit peníze? Už do 5 minut zvládnete díky online srovnávači najít vhodný úvěr přesně pro vás. Půjčka OSVČ bez registru je i pro ty, kdo již mají negativní záznam v některém z registrů dlužníků. Nemusíte se přitom bát o finanční zdraví svého podnikání. Činnost ověřených společností je kontrolována Českou národní bankou. Garantujeme vám pouze aktuální nabídky kompatibilní s vašimi požadavky.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka OSVČ bez registru výhodná
✅peníze v hotovosti i na bankovní účet
✅i pro podnikatele s horší finanční minulostí
✅benevolentnější schválení žádosti o půjčku
✅peníze lze použít na jakékoliv výdaje podnikatelů
4 věci, na které si u půjčky OSVČ bez registru dát pozor
❌pouze pro OSVČ
❌nutné doložit daňové přiznání
❌nelze sjednat jako půjčku bez bankovního účtu
❌skryté poplatky i vysoká výše RPSN
RADA: Pro ještě výhodnější podmínky půjčení automaticky předložte daňové přiznání za poslední rok podnikání.
Jak půjčku OSVČ bez registru získat
Finanční injekce pro OSVČ může být zásadní pomocí při podnikání. Aby žadatel nenaletěl žádnému z nelegálních poskytovatelů, může využít služeb online srovnávače. Ten online pouze na základě krátkého formuláře porovná nabídky přesně pro vás. Bez ohledu na to, zda chcete půjčit pouze pár desítek či několik set tisíc korun, můžete vybírat ze široké nabídky ověřených poskytovatelů kontrolovaných Českou národní bankou.
Aby byl úvěr co nejvýhodnější, banky kontrolují pravidelné příjmy žádající osoby samostatně výdělečně činné. Daňové přiznání je nutné doložit za jeden až dva poslední roky spolu s potvrzením z podatelny úřadu či s potvrzením o odeslání datovou schránkou. Někteří poskytovatelé půjček vyžadují i potvrzení o zaplacení daně.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- okamžité přesměrování na poskytovatele úvěru
- celý proces zabere pouze pár minut
- všechny služby online srovnávače jsou zadarmo
- diskrétnost vůči osobním údajům
- vyplnění jednoho krátkého formuláře
DOPORUČENÍ: I výběru správného online srovnávače věnujte dostatečnou pozornost. Na internetu můžete narazit také na podvodníky.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na koupi nového stroje do podnikání
- na finanční pomoc při podnikatelské krizi
- na opravu automobilu
- na úhradu rekvalifikačního kurzu
- na náklady spojené s léčbou
Půjčka OSVČ bez registru je obecně dražší formou úvěru. Abyste měli jistotu, že se nepotkáte s neeticky vysokými poplatky či sankcemi z důvodu pozdních splátek, detailně si přečtěte všechny informace ve smlouvě. Zároveň si dejte pozor na výši měsíčních splátek. Mnohdy je ideální nižší částka a dlouhodobější splácení, než co nejrychlejší úhrada s rizikem, že na splátky nebudete mít dostatek financí.
VYSVĚTLENÍ: I podnikatelé by měli mít dostatek financí na úhradu splátek. Ideálně by jim na ně měla zbýt alespoň polovina z čistých příjmů.
Rozdíl půjčky OSVČ bez registru oproti jiným typům půjček
Půjčka pro OSVČ bez registru je nebankovním úvěrem pro ty, kdo mají živnostenské oprávnění. Spíše krátkodobé půjčky jsou nabízeny za vyšší úrokovou sazbu, sankce i poplatky. A to proto, že poskytovatel musí počítat s rizikem pozdější úhrady splátek. Smlouvu nebankovní poskytovatelé podepisují zpravidla jen s tím, kdo prokáže dostatečně vysoký pravidelný příjem.
Půjčka pro OSVČ bez registru je nabízena za méně výhodných podmínek pouze podnikatelům. Za obdobně vysokých sankcí i poplatků existují také úvěry pro běžné spotřebitele, kteří již mají nějaký záznam v registru dlužníků. Obdobně je na tom i půjčka bez doložení příjmů.
Daleko výhodnějším úvěrem, který je ale možné použít pouze na předem stanovené účely, jsou půjčky na auto nebo na bydlení. Tyto typy úvěrů jsou poskytovány pouze bonitním lidem, kteří doloží dostatečně vysoké pravidelné příjmy či ručení za úvěr majetkem. Zásadní je u těchto úvěrů i dodatečné doložení dokladu, který potvrzuje, že peníze byly využity na daný účel.
I přesto, že je půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání a registru méně výhodná, je legální formou úvěru. Tou není půjčka na směnku. Ta je nabízena pouze soukromými osobami, které nedodržují zákonem dané podmínky. To znamená, že je tento úvěr nelegální a také velmi nebezpečný. Nebezpečnost tkví v možnosti věřitele směnku prodat někomu jinému. Dlužník tak, aniž by mohl cokoliv namítat, musí peníze splácet jiné osobě než původnímu poskytovateli.
VAROVÁNÍ: Protože je půjčka na směnku nelegální, jen velmi těžko se budete domáhat pomoci.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při půjčení peněz u podnikatelů nejde pouze o bezpečnost osoby samostatně výdělečně činné, ale také o její podnikání. Obrovským rizikem je neschopnost dostát svým závazkům. Připravte se na tuto variantu a při podpisu smlouvy spolu s poskytovatelem upravte podmínky pozdních splátek. Sankcím se nevyhnete, ve smlouvě ale může zaznít varianta odložení splátek či splátkový kalendář, který upraví splácení ku prospěchu dlužníka.
Negativní dopady půjček
U půjčky OSVČ bez registru vás, v případě sjednání úvěru s neověřeným a nebezpečným poskytovatelem, zákon o spotřebitelském úvěru neochrání. Myslete na to ještě před podpisem smlouvy. S lichváři je pozdější vyjednávání velmi komplikované. Ideální tak je zkontrolovat nabízené činnosti poskytovatele prostřednictvím recenzí bývalých klientů.
Proč existují rizikové půjčky
Počet nelicencovaných společností, které porušují zákonem dané podmínky, neustále klesá. I tak se najdou soukromé osoby, které peníze spotřebitelům i podnikatelům nabízejí za nevýhodných a nebezpečných podmínek. Tyto úvěry jsou využívány lidmi, kteří nedosáhnou na výhodné úvěry nabízené ověřenými poskytovateli. A to proto, že je jejich bonita velmi nízká a riziko pozdního splacení velmi vysoké.
VYSVĚTLENÍ: Víte, že půjčka pro OSVČ není upravena zákonem o spotřebitelském úvěru? Žadatel tedy nezíská ochranu spotřebitele.
Závěr
Na finanční pomoc při podnikání nemusíte čekat dlouhé dny či týdny. Nemusíte dokonce ani prokazovat čisté registry dlužníků. Bohatě stačí, když k vyhledání využijete online srovnávač. Ten vám během 5 minut představí ověřené a aktuální nabídky těch nejspolehlivějších poskytovatelů na trhu. Ve výsledku je jen na vás, s kým úvěr sjednáte. Na webové stránky poskytovatele se díky srovnávači dostanete jedním kliknutím.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Vladimír Urbánek. Spotřebitelské úvěry In: Kurzy.cz [online]. 2020. Dostupné z: https://www.kurzy.cz/zpravy/536466-4-z10-cechu-maji-zkusenost-snebankovni-pujckou-vice-nez-polovina-si-pujcila-opakovane/
- ATKINSON, A. B. Ekonomika nerovnosti. Přeložil Jana KOČIČKOVÁ. V Brně: BizBooks, 2016. ISBN 978-80-265-0508-2.
- Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- Marie Špůrová. Bankovní a nebankovní subjekty na finančním trhu v České republice. In: České vysoké učení technické v Praze [online]. 24. 10. 2023. Dostupné z: https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/108531/MU-BP-2023-Spurova-Marie-BP_2023_Spurova_Marie.pdf
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- Veronika Fejfarová. Porovnání produktů bankovních a nebankovních společností. In: Univerzita Pardubice [online]. 27. 4. 2023. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/80575/FejfarovaV_PorovnaniProduktu_SP_2022.pdf