Půjčka pro lidi s přechodným pobytem do 5 minut【prosinec 2024】
Jste cizinec a žijete v České republice na přechodném pobytu? Potřebujete finanční injekci? S naším srovnávačem so jednoduše porovnáte dostupné půjčky vhodné pro cizince a vyberete si úvěr na míru. Nemusíte se obávat, že byste naletěli podvodníkům. Vše prověříme a ujistíme se, že vámi vybraná půjčka pro lidi s přechodným pobytem je bezpečná.
Proč je půjčka pro lidi s přechodným pobytem populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro lidi s přechodným pobytem výhodná
✅Rychlé získání finančních prostředků
✅Méně přísné podmínky pro schválení
✅Budování pozitivní úvěrové historie v nové zemi
✅Sjednání online během pár minut
4 věci, na které si u půjčky pro lidi s přechodným pobytem dát pozor
❌Vyšší úrokové sazby
❌Kratší doba splatnosti
❌Možné skryté poplatky
❌Pouze částky do 10 000 Kč
NÁŠ TIP: Ověřte si, zda váš zaměstnavatel neposkytuje půjčky zaměstnancům. V některých případech se jedná o výhodnější variantu.
Jak půjčku pro lidi s přechodným pobytem získat
Získat půjčku pro cizince bez trvalého pobytu je nyní snazší než kdy dříve. Pouze v našem srovnávači půjček vyplníte jeden přehledný formulář, který jsme upravili i pro nerodilé mluvčí. Během okamžiku pro vás dohledáme nabídky půjček dostupných pro osoby s přechodným pobytem. Ušetříte tak čas i energii a vyhnete se pochybným poskytovatelům. Vaším cílem přitom nemusí být jen klasický úvěr, ale i třeba rychlá půjčka pro lidi s exekucí.
Pro ověření totožnosti vám stačí pouze ofotit vaše doklady. To samé platí i u ověření příjmů. V některých případech stačí pouze povolit poskytovateli, aby nahlédnul do vašeho bankovního účtu. K tomu může využít řadu online nástrojů, jako je například Nordigen. Díky tomu vám sjednání půjčky zabere jen pár minut.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- ušetříte čas a peníze
- máme pro vás připravené slevy a akce
- bleskové porovnání dostupných nabídek
- asistence při sjednání půjčky
- aktuální informace o půjčkách v reálném čase
VAROVÁNÍ: Pozor na půjčky vyžadující ručitele s trvalým pobytem. Může to zkomplikovat vaši situaci i vztahy.
Kdy se půjčka pro lidi s přechodným pobytem obecně vyplatí
- na složení kauce při pronájmu bytu
- na úhradu nákladů spojených se vzděláním
- na nákup automobilu pro dojíždění do práce
- na překlenutí období do první výplaty
- na pořízení vybavení domácnosti při stěhování do ČR
Dejte si pozor na jazykovou bariéru při sjednávání půjčky pro cizince s přechodným pobytem . Lidé s přechodným pobytem často nedokážou plně porozumět detailům úvěrové smlouvy. Skryté poplatky, sankce nebo složité podmínky vám mohou uniknout a dostat vás do zbytečných problémů. Pro klid v duši si raději sjednejte nižší částku k vypůjčení. Vhodnou volbou jsou půjčky pro studenty ihned na účet, jejichž výše obvykle činí 10 000 Kč.
DOPORUČENÍ: Při podání žádosti o půjčku předložte poskytovateli doklady potvrzující, že máte stabilní zaměstnání. Zvýšíte tak vaši šanci na sjednání půjčky.
Rozdíl půjčky pro lidi s přechodným pobytem oproti jiným typům půjček
Půjčka pro lidi s přechodným pobytem (např. půjčka pro Slováky)se od ostatních typů půjček odlišuje především svým zaměřením na specifickou skupinu žadatelů. Na rozdíl od běžných bankovních či nebankovních půjček je tento typ dostupný i pro cizince s přechodným pobytem. Připravte se ale na to, že si můžete půjčit pouze částky v řádu několika tisíc korun.
Jednou z možných alternativ je půjčka na ruku. Zatímco půjčka pro lidi s přechodným pobytem je často spojená s delším vyřízením, půjčka na ruku nabízí okamžitý přístup k hotovosti bez nutnosti mít bankovní účet u banky v ČR. To je výhodné zejména pro nově příchozí cizince.
Půjčka ihned ve srovnání s půjčkou pro lidi s přechodným pobytem nabízí rychlejší proces schválení i vyplacení peněz. To se hodí hlavně v naléhavých situacích. Každopádně půjčka ihned nemusí být vždy dostupná pro cizince s přechodným pobytem a často nabízí i vyšší úrokové sazby.
Pokud na tom nejste z hlediska bonity nejlépe, může vám pomoci půjčka po insolvenci. Oproti jiným úvěrům je mnohem dostupnější a sjednat si ji můžete, i když jste si neprošli procesem oddlužení. Poskytovatelé ji ale nemusí sjednávat osobám s přechodným pobytem.
VYSVĚTLENÍ: Délka vašeho pobytu v zemi může ovlivnit podmínky půjčky. Obvykle platí, že s delším pobytem dosáhnete na lepší podmínky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčky vám dokážou pomoci v těžkých chvílích, ale někdy mohou být i pořádně nebezpečné. Než si nějakou z nich sjednáte, dobře si to rozmyslete. Koukněte se pořádně na úvěrovou smlouvu a zhodnoťte, kolik vás bude daná půjčka stát. Kromě toho si poskytovatele pořádně proklepněte a ujistěte se, že je férový.
Negativní dopady půjček
Představte si, že se ocitnete v exekuci. Exekutor může přijít a zabavit vám věci, nebo vám strhávat peníze z výplaty. Ale nebojte, i takový problém má své řešení. Pokud vám hrozí exekuce, nestrkejte hlavu do písku. Zkuste se domluvit s věřitelem na novém splátkovém kalendáři. Pokud si myslíte, že je exekuce neoprávněná, braňte se. Pomoc hledejte u právníků či neziskových organizací.
Proč existují rizikové půjčky
V minulých letech byla skoro na každém rohu nějaká nebankovka. Proč? nepodléhaly téměř žádným regulacím, takže si prakticky mohly dělat, co se jim zachtělo. Poté přišel na scénu nový zákon. Podle něj musí všechny firmy, co půjčují peníze, dodržovat přísnější pravidla. To ale neznamená, že jste zcela v bezpečí. Stále existují poskytovatelé, kteří hledají různé kličky a háčky, se kterými obejdou zákon a zároveň okradou své klienty.
NAŠE RADA: Před podpisem smlouvy si nechte vysvětlit všechny podmínky v jazyce, kterému plně rozumíte.
Závěr
Potřebujete rychle peníze, ale banky na vás koukají skrz prsty? Půjčka pro lidi s přechodným pobytem vám může vytrhnout trn z paty. Výhodou je, že nemusíte mít trvalý pobyt, stačí vám jen potvrzení o přechodném pobytu a nějaký ten příjem. Počítejte ale s tím, že úroky mohou být vyšší než u normálních půjček.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- REDAKCE. Úvěry – základní informace. In: financnigramotnost.mfcr.cz. [Online] 18. 3. 2019. Dostupné z: https://financnigramotnost.mfcr.cz/cs/uvery/zakladni-informace
- Silvie Šindelková. Analýza podmínek poskytování spotřebitelských úvěrů. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 6. 1. 2014. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/xcnwi/DP_-_Sindelkova.pdf
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/
- ČERNOHORSKÝ, Jan a TEPLÝ, Petr. Základy financí. Praha: Grada, 2011. ISBN 978-80-247-3669-3.
- Tereza Fialová. Analýza spotřebitelských úvěrů pro retailovou klientelu. In: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně [online]. 15. 1. 2021. Dostupné z: http://digilib.k.utb.cz/handle/10563/46835