Půjčky pro Slováky do 5 minut【prosinec 2024】
K ověřené a výhodné formě úvěru se mohou dostat nejen občané České republiky. Během pár minut si licencovanou půjčku sjednají i občané ze sousedního Slovenska. Půjčky pro Slováky jsou mnohdy výhodnější než půjčky pro cizince. Jejich aktuální seznam získáte prostřednictvím našeho online srovnávače. Ten zajistí, že budete vybírat pouze z ověřených a bezpečných variant úvěru.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro Slováky výhodná
✅ výhodnější forma úvěru než u půjček pro cizince
✅ půjčka bez nutnosti českého občanství
✅ široká nabídka ověřených licencovaných úvěrů
✅ varianta okamžité nebankovní půjčky i s licencí
4 věci, na které si u půjčky pro Slováky dát pozor
❌ pouze pro Slováky a ne jiné cizince
❌ nejen ověřené nabídky, ale i půjčky od lichváře
❌ nutnost vlastnit český bankovní účet u zasílání peněz
❌ u výhodných úvěrů nutný čistý registr a pravidelné příjmy
DOPORUČENÍ: Občanům Slovenské republiky se vždy vyplatí sáhnout po půjčce přímo pro Slováky. Ta bývá výhodnější než úvěr pro cizince.
Jak půjčku pro Slováky získat
Podmínky sjednání úvěru jsou u každé země jiné. Aby měl Slovák jistotu, že nenaletí žádnému podvodníkovi, k vyhledání úvěru by měl použít online srovnávač. Jeho služby lze využít již během pár minut. Stačí vyplnit krátký formulář a následně vybrat ověřeného poskytovatele. K sjednání úvěru stačí pouze pár online kliknutí.
Prokázání totožnosti ulehčuje při sjednání online bankovní identita (Bank ID). Díky vedení běžného účtu u některé z tuzemských bank ji lze využít k rychlému potvrzení totožnosti žadatele o půjčku. Není potřeba dokládat kopie osobních dokladů a celý proces je pro poskytovatele bez práce.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- přehled nabídek během pár minut
- rychlé vyhledávání úvěrů
- žádný strach o osobní data
- na základě jednoho formuláře nabídka desítek půjček
- vše legálně a kdykoliv z pohodlí domova
VYSVĚTLENÍ: Online srovnávač nabízí pouze licencované úvěry. Jejich činnost je kontrolována Českou národní bankou.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Když už se vystavujete riziku úvěru, myslete na svoji bezpečnost. O sjednání půjčky uvažujte v případě využití peněz například:
- na koupi nemovitosti
- na rekonstrukci bydlení
- na úhradu nedoplatku elektrické energie
- na finanční pomoc blízké rodině
- na úhradu nečekaných výdajů rodinného rozpočtu
Rizikem pro věřitele může být krátká doba splatnosti. Kvůli ní se splátky mohou vyšplhat až na několikanásobně vyšší částky, než je dlužník schopen zaplatit. V takovém případě následně dochází k navýšení celého dluhu o sankce a poplatky za pozdní úhradu splátek.
RADA: Výše měsíční splátky by neměla přesáhnout 50 % všech čistých měsíčních příjmů domácnosti.
Rozdíl půjčky pro Slováky oproti jiným typům půjček
Půjčka pro Slováky může být výhodnou variantou nebankovní půjčky. Ten je nabízen za lepších podmínek než půjčky pro cizince. Při sjednávání u bezpečných poskytovatelů je kontrolována bonita žadatele. Důležité je potvrzení o stabilním zaměstnání. Věřitel tím získává jistotu, že bude mít Slovák pravidelné příjmy na úhradu splátek.
Ne každá půjčka pre Slovákov je ověřenou a bezpečnou. Proto může být nabízena i lidem se sníženou bonitou. Vždy ale za vyšší úrokovou sazbu a především sankci při opožděných splátkách. Mezi takové úvěry, které jsou dražší formou půjčení peněz pro nebonitní žadatele patří půjčka bez doložení příjmů nebo bez registru.
Výhodná a levná půjčka pro Slováky je nabízena lidem bez dluhů a s pravidelnými příjmy. Někteří z nelicencovaných poskytovatelů se nebojí nabídnout úvěr i jako půjčku po insolvenci. Protože je zde žadatel o půjčku v situaci, která dokládá jeho špatnou finanční minulost, jedná se o dražší formu půjčení peněz. Ta je zpravidla nabízena nelicencovaným soukromým poskytovatelem s vyššími poplatky i úrokovou sazbou.
Půjčky pro Slováky ihned mohou být vypláceny v hotovosti i na bankovní účet. V případě bankovního účtu je nutné mít u některé z českých bank zřízený běžný účet. Může se ale jednat i o půjčku na ruku. Ta je v hotovosti vyplacena na pobočce poskytovatele, či jiném, předem určeném místě. Zpravidla je její vyplacení o něco rychlejší, než zaslání na účet.
RADA: Jako cizinec pro jistotu uzavřete úvěr pouze s licencovaným poskytovatelem, jehož činnost je kontrolována Českou národní bankou.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Nízké úrokové sazby i výše RPSN lze dosáhnout prostřednictvím ručení majetkem. O ten ale, v případě problémů se splácením, můžete poměrně snadno přijít. Bez zajištění se půjčka prodraží. S ručením majetkem ale dáváte věřiteli možnost, aby vám při špatné platební morálce majetek zabavil. Abyste se této situaci vyhnuli, je vhodné mít finanční rezervu.
Negativní dopady půjček
Ne všechny úvěry jsou sjednávány podle zákona. V případě problémů se nebojte říct si o pomoc. A to i ve chvíli, kdy nemáte peníze nazbyt. Pomoci vám může například finanční arbitr. Ten jakoukoliv pomoc nabízí zdarma. Proti skrytým poplatkům či extrémně vysokému úroku a sankcím tak můžete bojovat.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Aby byli dlužníci v bezpečí, před pár lety došlo ke vzniku zákona o spotřebitelském úvěru. Ten se snaží, aby při uzavírání úvěrů probíhalo vše legálně a především bezpečně. Díky tomu je i činnost nebankovních poskytovatelů kontrolována a usměrňována. Neznamená to, že lichváři z trhu odešli, i méně bonitní klienti ale nyní mají možnost obrátit na solidnější poskytovatele.
VYSVĚTLENÍ: I půjčky pro cizince jsou v dnešní době nabízeny s licencí. Tedy bezpečně a za rozumnou cenu.
Závěr
Půjčka pro Slováky je bezpečnou a výhodnou variantou úvěru pro cizince. Obyvatelé Slovenské republiky si díky ní mohou půjčit peníze za velmi výhodných podmínek. Navíc lze využít služeb online srovnávače. Ten vám představí licencované úvěry, které prošli kontrolou bezpečnosti. Lichváři tak při výběru úvěru nemají šanci.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top
- Martin Bednář. Co je pro Čechy prioritou při výběru půjčky. In Faei.cz.[online]. 18.11.2020. Dostupné z: https://faei.cz/pro-cechy-jsou-pri-vyberu-pujcky-nejdulezitejsi-uroky/
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- Otevřená společnost, o.p.s.. Jak zůstat člověkem v síti dluhů In: Otevrenaspolecnost.cz [online]. 2020. Dostupné z: https://www.otevrenaspolecnost.cz/exekuce
- Nebankovní úvěry a související problémy – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB 2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/verejnost/servis-pro-media/autorske-clanky-rozhovory-s-predstaviteli-cnb/
- Nebankovni-uvery-a-souvisejici-problemy-00001 PÁLKOVÁ, Darina. Bankovní půjčky versus nebankovní půjčky [online]. Praha, 2012. Dostupné z: https://theses.cz/id/u2unla/ . Diplomová práce. AMBIS vysoká škola, a.s. Vedoucí práce Ing. Blanka Dlouhá.