Půjčka pro maminky na mateřské do 5 minut【září 2024】
Maminky, pozor. Hledáte rychlé finanční řešení, které nezatíží váš už tak nabitý rozpočet? Máme pro vás skvělou zprávu. Zapomeňte na fronty v bankách a složité formuláře. S námi si za pouhých několik minut najdete výhodnou půjčku a rychle si ji i sjednáte. Vše probíhá online bez zbytečného papírování, přičemž půjčka pro maminky na mateřské vám dorazí na účet do pár minut.
Proč je půjčka pro maminky na mateřské populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro maminky na mateřské výhodná
✅Možnost pokrytí nečekaných výdajů spojených s péčí o dítě
✅Flexibilní podmínky splácení
✅Jednoduché sjednání půjčky ihnedonline
✅Často bez dokládání příjmů
4 věci, na které si u půjčky pro maminky na mateřské dát pozor
❌Pouze menší částky do 5 000 Kč
❌Velmi krátká doba splácení
❌Omezený příjem během mateřské může ztížit splácení
❌Vysoké riziko nesplácení a předlužení
DOPORUČENÍ: Pečlivě si přečtěte všechny smluvní podmínky, i když se jedná o menší částku.
Jak půjčku pro maminky na mateřské získat
Maminky, náš srovnávač půjček vám usnadní cestu k půjčce. Stačí vyplnit jeden jednoduchý formulář a během chvilky vám ukážeme nejlepší půjčky pro ženy na mateřské. Nemusíte trávit drahocenný čas prohledáváním internetu, náš srovnávač to udělá za vás. Je jedno zda je vaším cílem, klasická půjčka, nebo půjčka se zástavou nemovitosti, vše porovnáme a pomůžeme vám vybrat nejlepší možnou alternativu.
Stejně rychlé je i dokončení žádosti na straně poskytovatele. Většina úvěrových společností nyní využívá bankovní identitu, takže svou totožnost ověříte jen pár kliky. Navíc díky nástrojům jako Nordigen mohou automaticky zkontrolovat váš bankovní účet. Celý proces vám zabere maximálně 5 minut.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlé srovnání úrokových sazeb a poplatků
- zjistíte, která půjčka je pro vás nejvýhodnější
- vaše údaje jsou u nás v bezpečí
- pomůžeme vám se sjednáním půjčky
- vyplníte pouze jeden jednoduchý formulář
VAROVÁNÍ: Méně známí poskytovatelé mohou nabízet lákavé podmínky, ale často za cenu vyššího rizika, skrytých poplatků a vysokých úrokových sazeb. Často se může jednat i o podvodníky.
Kdy se půjčka pro maminky na mateřské obecně vyplatí
- na vzdělání během mateřské
- na rozjezd podnikání
- na pořízení vybavení pro dítě
- na úpravu bydlení
- na překlenutí období před návratem do práce
Největším minusem půjčky pro maminky na mateřské dovolené je nejistá finanční situace po návratu do práce. Maminky často čelí po rodičovské dovolené kariérním změnám nebo nižším příjmům. Pokud se vám nepodaří dosáhnout stabilního příjmu dle očekávání, může být splácení bankovní či nebankovní půjčky obtížné.
DOPORUČENÍ: Pro jistotu si nastavte automatické splátky. Eliminujete tak riziko, že na splátku zapomenete a poskytovatel vám naúčtuje penále.
Rozdíl půjčky pro maminky na mateřské oproti jiným typům půjček
Půjčka pro maminky na mateřské se od ostatních typů půjček liší svým specifickým zaměřením. Na rozdíl od běžných nebankovních půjček bere v úvahu finanční situaci matek na mateřské dovolené. Zároveň je mnohem dostupnější než klasické bankovní půjčky. Pokud však zvažujete, že se na mateřské pustíte do podnikání, může být pro vás vhodnější půjčka na s.r.o, případně půjčka pro developery.
Zajímavou alternativou k půjčce pro maminky na mateřské může být online půjčka. Nabízí rychlé vyřízení a vysokou dostupnost. Na druhou stranu online půjčky většinou nenabízí speciální podmínky pro maminky na mateřské, jako jsou nižší úrokové sazby nebo delší doba splatnosti.
Zvážit můžete také klasickou nebankovní půjčku. Ve srovnání s půjčkou pro maminky na mateřské může být dostupnější pro žadatelky s horší bonitou. Nicméně počítejte s vyššími úrokovými sazbami a méně transparentními podmínkami.
Poslední z možností je půjčka bez doložení příjmů. Ta může být atraktivní pro ty, kdo nemohou snadno prokázat svůj příjem. Ve srovnání s půjčkou pro maminky na mateřské nabízí jednodušší schvalovací proces bez nutnosti dokládat příjmy. To však často znamená vyšší úrokové sazby a rizikovější podmínky.
NÁŠ TIP: Během hledání nejvýhodnější půjčky preferujte poskytovatele s možností předčasného splacení bez sankcí.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčky jsou užitečné, ale musíte s nimi zacházet opatrně. Než podepíšete smlouvu, pořádně si ji proklepněte. Zjistěte, jaká je skutečná cena půjčky a jaké jsou podmínky jejího splácení. Hodně vám napoví RPSN. Navíc se ujistěte, že firma má licenci od České národní banky.
Negativní dopady půjček
Jedna půjčka, druhá půjčka a najednou jste v dluhové pasti. Naštěstí i z takové šlamastyky vede cesta ven. Jednou z možností je konsolidace. Jednoduše zahrnete všechny své dluhy do jednoho balíčku, čímž snížíte celkovou měsíční splátku a často i úrokovou sazbu.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Vzpomínáte, jak to bylo s půjčkami před pár lety? Úvěry byly dostupné na každém rohu a nikdo je nehlídal. Ale pak přišel nový zákon a udělal ve všem pořádek. Díky tomu musí všechny nebankovky dodržovat přísnější pravidla. I přesto ale musíte pořád dávat pozor a před sjednáním smlouvy si ověřit, zda je daný poskytovatel důvěryhodný a férový.
VAROVÁNÍ: Dejte si pozor na sjednávání půjček pro splácení jiných závazků. Sjednávání nových půjček na splátky vás může zavést do dluhové pasti.
Závěr
Jestli potřebujete novou pračku nebo kočárek, půjčka pro maminky na mateřské vám s tím dokáže pomoci. Nemusíte se bát, že vás poskytovatel odmítne jen proto, že jste na mateřské. Prostě ukážete potvrzení o rodičovské a máte půjčku na účtu. Každopádně, i když může být taková půjčka lákavá, nezapomeňte, že splátky zatíží váš rozpočet.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- ČERNOHORSKÝ, Jan a TEPLÝ, Petr. Základy financí. Praha: Grada, 2011. ISBN 978-80-247-3669-3.
- Petr Franek. Spotřebitelské úvěry bankovních institucí v České republice. In: AMBIS vysoká škola [online]. 24. 4. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf
- Vladimír Urbánek. Spotřebitelské úvěry In: Kurzy.cz [online]. 2020. Dostupné z: https://www.kurzy.cz/zpravy/536466-4-z10-cechu-maji-zkusenost-snebankovni-pujckou-vice-nez-polovina-si-pujcila-opakovane/
- Ing. Patrik Forman. Chudoba a zaměstnanost v České republice. In: AMBIS vysoká škola, a.s. [online]. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/qxum4/Forman_Patrik_bakalarka.pdf
- REDAKCE. Index odpovědného úvěrování: nejlepší pomocník při výběru půjčky. In: Člověk v tísni [online]. 10.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/index-odpovedneho-uverovani-9433gp
- Petr TOMAN, Barbora MÁJKOVÁ. Trh úvěrů pro spotřebitele v ČR. In: Mendelova univerzita v Brně [online]. 19. 5. 2017. Dostupné z: https://theses.cz/id/nb58qz/zaverecna_prace.pdf