Půjčka pro podnikatele bez registru do 5 minut【březen 2025】
Chcete rozvíjet a rozšiřovat své podnikání a potřebujete k tomu nové finance, které aktuálně nemáte k dispozici? Nemáte čas na zdlouhavé papírování nebo čekání na schválení? Půjčka pro podnikatele bez registru vám zajistí peníze během 5 minut. Jak na výběr nejlepší nabídky a na co si dát pozor?
Proč je půjčka pro podnikatele bez registru populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro podnikatele bez registru výhodná
✅žádná kontrola registru
✅rychlé získání peněz na podnikání
✅peníze lze použít na jakýkoliv účel
✅i pro začínající podnikatele
4 věci, na které si u půjčky pro podnikatele bez registru dát pozor
❌nákladnější než klasické podnikatelské úvěry
❌někteří poskytovatelé si účtují poplatky za sjednání
❌vystavujete své podnikání riziku
❌poskytovatelé mohou vyžadovat zástavu majetku
DOPORUČENÍ: Splácíte-li více půjček najednou, zkuste konsolidaci půjček s navýšením. Dosáhnete na výhodnější podmínky a dostanete peníze navíc.
Jak půjčku pro podnikatele bez registru získat
Naše služby jsou navrženy tak, aby vám usnadnily cestu k rychlé a bezpečné půjčce. Po vyplnění jednotného formuláře zjistíte, které půjčky jsou pro vás dostupné. Po výběru nejlepší půjčky pro podnikatele bez registru vás ihned přesměrujeme na stránky poskytovatele, kde celou žádost o nejvýhodnější půjčku dokončíte.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlé porovnání nabídek
- transparentní zobrazení úroků a RPSN
- nabídky pouze od ověřených poskytovatelů
- okamžité odeslání žádosti o půjčku
- vaše údaje jsou u nás v bezpečí
NAŠE RADA: Hledejte půjčky s možností předčasného splacení bez sankcí. Ušetříte a zároveň zlepšíte svou bonitu.
Kdy se půjčka pro podnikatele bez registru obecně vyplatí
- na nákup zásob
- na pokrytí provozních nákladů
- na marketingové kampaně
- na opravu nebo pořízení vybavení
- na konsolidaci menších dluhů
U půjček bez registru poskytovatel neřeší, zda dokážete půjčku splácet s ohledem na vaše stávající příjmy. Nová nebankovní půjčka vás tak může rychle dostat do finanční tísně.
VYSVĚTLENÍ: Bonita je hodnocení schopnosti klienta splácet úvěr. Poskytovatelé půjček ji posuzují na základě vašich příjmů, výdajů a finanční historie.
Rozdíl půjčky pro podnikatele bez registru oproti jiným typům půjček
Půjčky pro podnikatele bez registru jsou specifické svou dostupností pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků. I přes vyšší dostupnost je bez registru dostupná i půjčka 900 000 Kč.
U menších částek je možnou variantou půjčka na směnku. Sjednáte si ji bez zbytečné administrativy a peníze máte do minuty na účtu. Již delší dobu není poskytována na směnku, ale pouze online.
Podobně fungují i rychlé půjčky na účet. Jejich sjednání probíhá online a často i bez složitého dokládání dokumentů. Hodí se především pro menší výdaje. Počítejte s nižší částkou k vypůjčení a vysokými úrokovými sazbami.
Zvážit můžete také půjčky od soukromých osob. Dosáhnete s nimi na vyšší úvěrové limity i individuální podmínky. Na druhou stranu si investoři mohou účtovat vyšší poplatky i úrokové sazby.
VAROVÁNÍ: Pokud poskytovatel požaduje platbu předem, jde pravděpodobně o podvod.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Delší doba splácení sice znamená nižší měsíční splátky, ale zároveň i vyšší náklady na půjčku. Před sjednáním úvěru si proto dobře spočítejte, zda je pro vás výhodnější rychlejší splacení nebo zda potřebujete rozložit splátky do většího počtu měsíců.
Negativní dopady půjček
Půjčka může v některých případech ohrozit životní úroveň. Takové případy často končí problémy s nesplácením, které vás mohou dostat i do exekuce. Pokud nedokážete při splácení půjčky pokrýt veškeré výdaje, začněte situaci ihned řešit s dobrým finančním poradcem.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Před několika lety český trh půjček připomínal džungli plnou tisíců nebankovních subjektů, které pravidla ohýbaly ve prospěch lichvářů. Přijetí nového zákona o spotřebitelském úvěru změnilo trh, který konečně dostal jasná pravidla a dostal se pod kontrolu České národní banky.
DOPORUČENÍ: Hledejte ověřeného poskytovatele s flexibilními podmínkami, například s možností odkladu splátek v případě finančních problémů.
Závěr
Půjčka pro podnikatele bez registru je vhodným řešením pro ty, kdo mají záznam v registru a potřebují rychle získat finance na podnikání. Její hlavní výhodou je snadná dostupnost a možnost získat vyšší částky. Pozor si dejte na vyšší úrokové sazby.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Marek Hejna. Spotřebitelské úvěry na českém bankovním a nebankovním trhu. In: Univerzita Pardubice [online]. 27. 3. 2021. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/77935/HejnaM_SpotrebitelskeUvery_LC_2021.pdf
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z:
- BRABEC, Jiří. Finanční gramotnost srozumitelně a bez překážek. 4. vydání. Ilustroval Filip ŠKODA. Plzeň: ABC finančního vzdělávání, 2016. ISBN 978-80-905057-1-1.
- Martin Bednář. Co je pro Čechy prioritou při výběru půjčky. In Faei.cz.[online]. 18.11.2020. Dostupné z: https://faei.cz/pro-cechy-jsou-pri-vyberu-pujcky-nejdulezitejsi-uroky/
- Ivana Bondareva Dubnová : Průzkum: Jak si Češi půjčují a jak se jim daří splácet? In: Měšec.cz [online]. 30. 11. 2023. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/pruzkum-jak-si-cesi-pujcuji-a-jak-se-jim-dari-splacet/
- Filip Kamberský. Spotřebitelské úvěry bankovních a nebankovních institucí v ČR. In: Vysoká škola regionálního rozvoje a Bankovní institut [online]. 2. 5. 2020. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/yaqbp/Kambersky_BP_finalni_IS.pdf