Půjčky online bez telefonu do 5 minut【listopad 2024】
Rychlost a diskrétnost. To jsou dvě hlavní výhody online půjček bez telefonu. Nemusíte se dostavit na pobočku, ani zdlouhavě telefonovat s operátorem. Vše vyřídíte online na pár kliků. Pokud využijete náš srovnávač, můžete si být jistí, že je vaše nová půjčka bez kontaktování opravdu výhodná a bezpečná. Zjistěte s námi, jak takový úvěr funguje.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč jsou půjčky online bez telefonu výhodná
✅ rychlé a pohodlné sjednání online
✅ bez SMS kódu a telefonování
✅ dostupnější než klasické úvěry
✅ půjčka na účtu do 5 minut
4 věci, na které si u půjček online bez telefonu dát pozor
❌ krátká doba splatnosti
❌ možné skryté poplatky
❌ nižší částky k vypůjčení
❌ vysoké sankce při nesplácení
NAŠE RADA: Před podáním žádosti o půjčku online pečlivě zvažte svou finanční situaci a reálnou schopnost splácet. Ověřte si výši svých měsíčních nákladů, připočítejte další případné závazky a porovnejte vše se svými příjmy.
Jak půjčky online bez telefonu získat
Naše srovnání půjček online vám pomůže ověřit dostupnost různých typů půjček jen od prověřených poskytovatelů. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, v němž uvedete své požadavky, osobní a základní údaje. Náš srovnávač poté prohledá nabídky půjček a zobrazí vám nejrelevantnější půjčky online bez telefonu seřazené dle výhodnosti.
Všechny porovnávané úvěrové společnosti používají moderní technologie pro podání online žádosti a schvalování půjček. Obvykle si vystačíte s bankovní identitou, přes kterou ověříte svou totožnost i příjmy. Stejně rychle probíhá podpis smlouvy, který lze provést přes SMS zprávy nebo mobilní aplikaci.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlé hledání nejvýhodnějších nabídek
- porovnání všech důležitých parametrů na jednom místě
- možnost filtrovat nabídky podle vašich preferencí
- snadné třídění nabídek podle výše půjčky
- aktuální nabídky od prověřených poskytovatelů
NAŠE RADA: Nikdy neuzavírejte několik online půjček najednou. V budoucnu by vám hrozilo riziko předlužení a vážné ekonomické problémy.
Kdy se půjčky online bez telefonu obecně vyplatí
- na nečekané výdaje
- na překlenutí krátkodobých finančních problémů
- na úhradu vyššího vyúčtování
- na opravu v domácnosti
- na koupit nového spotřebiče
Jedním z rizik půjček online může být jejich vysoká úroková sazba a RPSN. Pokud se navíc dostanete do prodlení se splácením, může se dlužná částka velmi rychle navyšovat o vysoké úroky z prodlení a sankční poplatky. O trochu mírnější může být například půjčka pro maminky na mateřské, ale stále je během výběru na místě obezřetnost.
DOPORUČENÍ: Před podáním online žádosti si vždy pečlivě prostudujte smluvní podmínky konkrétní půjčky. Zaměřte se hlavně na výši úrokové sazby, RPSN, délku splatnosti a poplatky za případné prodlení či předčasné splacení.
Rozdíl půjček online bez telefonu oproti jiným typům půjček
Půjčky online bez telefonu se vyznačují maximální diskrétností a pohodlím. Celý proces od žádosti až po podpis smluouvy probíhá bezkontaktně přes internet. Pokud nechcete sdílet své telefonní číslo nebo jen nechcete telefonovat, je pro vás půjčka bez kontaktování vhodnou alternativou.
Pokud vás půjčka online bez volání nezaujala, je pro vás vhodným řešením také půjčka bez doložení příjmů. Oba typy půjček mají společný požadavek minimalizovat zátěž pro klienta. U online půjček bez telefonu musíte počítat s dokládáním příjmů, které mohou být v některých případech hodnoceny opravdu přísně.
Naopak půjčka bez registru nabízí možnost získat peníze i pro žadatele s negativními záznamy v registrech dlužníků. Nemusíte se strachovat, že se k vám poskytovatel obrátí zády. Záleží však na tom, jak moc závažný byl váš prohřešek, jestli se jednalo o opožděnou splátku či dlouhodobé nesplácení.
Poslední možností je půjčka na účet, se kterou si můžete rychle sjednat i částky v řádu desítek tisíc korun. Není výjimkou ani půjčka 130 000 Kč, s níž hravě pokryjete i větší náklady či investice. V tomto případě ale musíte počítat i s telefonováním.
NÁŠ TIP: Při pochybnostech o důvěryhodnosti poskytovatele si vždy ověřte, zda má licenci od České národní banky. Seznam aktivních regulovaných společností je veřejně dostupný.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při hledání vhodné půjčky je důležité pečlivě prostudovat veškeré smluvní podmínky, a to zejména RPSN. Velké riziko představují nedůvěryhodní poskytovatelé s předraženými poplatky a vysokými sankcemi při prodlení. Pokud se vám nějaká nabídka nezdá nebo vám přijde komunikace ze strany poskytovatele zvláštní, raději se poohlédněte po jiné půjčce.
Negativní dopady půjček
Opoždění i jedné splátky může vést k vážným finančním problémům, které často končí exekučním řízením. Pokud splátku neuhradíte v požadovaném datu, budete zapsáni také do registru dlužníků, což bude mít vliv na vaši bonitu a šanci na získání dalšího úvěru.
Proč existují rizikové půjčky
Před lety se trh s nebankovními půjčkami nacházel v úplném chaosu, kdy většina poskytovatelů nedodržovala žádná pravidla. Objevily se tak stovky podvodných společností s praktikami na hraně zákona, které často klienty zcela předlužily. Proto vstoupil v platnost nový zákon o spotřebitelském úvěru. Ten jasně definuje povinnosti věřitelů, přičemž jejich kontrolou byla pověřena Česká národní banka.
VYSVĚTLENÍ: Online půjčky bez telefonického kontaktu jsou vhodné především pro řešení krátkodobých finančních potřeb. Využít je můžete například pro překlenutí období mezi výplatami nebo na zaplacení nečekaných výdajů.
Závěr
Půjčky online bez telefonu nabízí velkou výhodu v podobě rychlosti vyřízení žádosti. Odpadá zdlouhavé jednání na pobočkách a čekání na hovor od jednoho z operátorů. Stačí vyplnit online formulář a o výsledku se dozvíte téměř okamžitě. Na druhou stranu neprobíhá dostatečná kontrola vaší skutečné platební schopnosti, což může vést k vašemu následnému předlužení.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top
- SYROVÝ,Petr; TYL, Tomáš.Osobní finance: řízení financí pro každého. 1.vyd. Praha: GRADA Publishing, a.s., 2011. 208 s. ISBN 978-80-247-3813-0.
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- PÁLKOVÁ, Darina. Bankovní půjčky versus nebankovní půjčky [online]. Praha, 2012. Dostupné z: https://theses.cz/id/u2unla/. Diplomová práce. AMBIS vysoká škola, a.s. Vedoucí práce Ing. Blanka Dlouhá.
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/