SMS půjčka online do 5 minut【prosinec 2024】
Patříte mezi ty, kterým občas chybí pár tisíc korun před výplatou? Abyste pravidelně nemuseli řešit finanční nedostatky, sjednejte online SMS půjčku. K ověřeným nabídkám jednajícím dle zákona se dostanete prostřednictvím srovnávače. Pokračujte ve čtení a dozvíte se další zajímavé informace o uzavření bezpečného úvěru.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je SMS půjčka online výhodná
✅pravidelná finanční pomoc
✅dlouhá doba splatnosti
✅množství ověřených poskytovatelů
4 věci, na které si u SMS půjčky online dát pozor
❌riziko dluhové spirály
❌předčasné splacení nemusí být zdarma
❌peníze se mohou zdržet při zasílání na bankovní účet
❌nelze sjednat osobně na pobočce
DOPORUČENÍ: Mějte neustálý přehled o celkových dluzích. Ty se s každou další zaslanou SMS zvyšují.
Jak SMS půjčku online získat
SMS půjčka online je nabízena ověřenými i lichvářskými poskytovateli. Vyhnout se jim lze jednoduše díky online srovnávači. Vyplňte krátký formulář a vyberte si ze seznamu ověřených nabídek s licencí od ČNB.
Licencovaní poskytovatelé musí dle zákona sledovat příjmy žadatele. Ty kontrolují výpisem z bankovního účtu či dle výplatních pásek. Ověřit si poskytnuté údaje mohou i u samotného zaměstnavatele.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- vyhledávání odkudkoliv pouze s připojením k internetu
- nezávislé porovnání
- pouze aktuální nabídky s licencí od ČNB
- celý proces zabere jen pár minut
- stačí jen vyplnit krátký formulář
VAROVÁNÍ: Vybrali jste si úvěr přes online srovnávač? Pro jistotu ověřte pravost licence i v oficiálním seznamu od ČNB.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Riziko spojené s půjčením peněz se vyplatí například v situaci:
- finanční pomoci do vlastního podnikání
- úhrady zahraničního studijního pobytu
- koupě vozu využívaného na cesty do zaměstnání
- úhrady nákladů spojených s nemocí
Uzavření úvěru je rizikové i v případě spolupráce s ověřeným poskytovatelem. Abyste se vyhnuli problémům, informujte se o nabízených službách u bývalých klientů. Jejich recenze naleznete na webových stránkách jednotlivých poskytovatelů.
TIP: Pokud peníze potřebujete pouze jednorázově, levnější může být uzavření první půjčky zdarma.
Rozdíl SMS půjčky online oproti jiným typům půjček
Online SMS půjčka je krátkodobým úvěrem vyplaceným opakovaně. Po schválení žádosti má klient možnost požádat o peníze každý měsíc pouhým zasláním SMS. Dle poskytovatele a bonity klienta se odvíjí cena za půjčení peněz.
SMS půjčka online může být za vyšší cenu nabízena i jako rychlá půjčka bez doložení příjmů či bez registru. Při schvalování půjčky není zásadní bonita klienta. Takové úvěry totiž nabízí pouze neověření poskytovatelé.
SMS půjčka online je formou pravidelné finanční pomoci, kterou je možné využít na cokoliv. Peníze jsou buď vyplaceny v hotovosti na ruku, možností je i uzavření půjčky na účet ihned . Při zaslání se peníze ale mohou zdržet.
Pravidelnou finanční pomoc často vyžadují lidé bez pravidelných příjmů. I tak lze uzavřít ověřenou nebankovní půjčku s licencí od ČNB. Půjčkou, která nedodržuje zákonem dané podmínky, je půjčka v exekuci nebo půjčka na směnku. Obě jsou extrémně nebezpečné.
DOPORUČENÍ: Při uzavírání úvěru myslete především na svou bezpečnost. Pravost licence si ověřte v oficiálním seznamu od ČNB.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Velkým rizikem úvěrů s pravidelným vyplacením je navýšení dlužné částky. Klient si často neuvědomuje, kolik peněz již věřiteli dluží. Ideální přitom je, aby mu z celkových příjmů celé domácnosti na splátky zůstalo alespoň 50 %.
Negativní dopady půjček
Kvůli vysokým finančním závazkům se klient může dostat do dluhové spirály. Aby dluhy při finančních problémech nerostly, domluvte se na řešení pozdních splátek. Variantou je jejich odložení na pozdější dobu nebo alespoň na několik měsíců snížení hodnoty splátek.
Proč existují rizikové půjčky
Na úvěrovém trhu se nachází ověření poskytovatelé i lichvářské nabídky. Aby měl žadatel přehled o bezpečných úvěrech, vznikl v roce 2016 zákon o spotřebitelském úvěru. Společnosti, které jej dodržují, disponují licencí od ČNB. Méně bonitní žadatelé na ně ale nedosáhnou. A tak musí uzavírat úvěry od poskytovatelů bez licence.
VYSVĚTLENÍ: U nelicencovaných poskytovatelů není kontrolováno dodržování zákonných podmínek, fungují totiž mimo zákon.
Závěr
Pravidelně vám v domácím rozpočtu chybí pár tisíc korun? SMS půjčka online poskytuje finanční pomoc i těm, jejichž bonita není příliš vysoká. Využijte k vyhledání online srovnávač a budete mít jistotu, že si peníze půjčíte vždy od námi ověřeného poskytovatele.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- PÁLKOVÁ, Darina. Bankovní půjčky versus nebankovní půjčky [online]. Praha, 2012. Dostupné z: https://theses.cz/id/u2unla/ . Diplomová práce. AMBIS vysoká škola, a.s. Vedoucí práce Ing. Blanka Dlouhá.
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- Leoš Baroň. Dluhová spirála a insolvence fyzických osob. In: Univerzita Pardubice [online]. 16. 9. 2020. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/76334/BaronL_DluhovaSpirala_IK_2020.pdf
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- Jan Březovják. Ochrana spotřebitele na finančních trzích. In: České vysoké učení technické v Praze [online]. 19. 4. 2023. Dostupné z: https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/108479/MU-BP-2023-Brezovjak-Jan-BP_2023_Brezovjak_Jan.pdf