Rychlá půjčka ihned na účet do 5 minut【listopad 2024】
Nečekané náklady si žádají okamžitou finanční pomoc. Tu lze, aniž byste se zbytečně nadřeli, získat během pár minut. Vyplňte krátký formulář a dříve, než si stihnete uvařit kávu, vám náš online srovnávač představí výhodné a ověřené úvěry. Rychlá půjčka ihned na účet je poskytována bankami, nebankovními společnostmi i nelicencovanými poskytovateli. Ty byste ale v našem online srovnání hledali marně. U všech půjček ověřujeme nejen jejich aktuálnost, ale také bezpečnost.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je rychlá půjčka ihned na účet výhodná
✅ sjednání o víkendu i v noci
✅ okamžité získání peněz
✅ lze sjednat i jako půjčku se záznamem v SOLUSu
✅ možnost první půjčky zdarma
4 věci, na které si u rychlé půjčky ihned na účet dát pozor
❌ peníze zasílány pouze na účet
❌ nutné vedení běžného účtu u některé z bank
❌ nedostatečný čas na promyšlené sjednání
❌ široká nabídka obsahující i lichváře a podvodníky
DOPORUČENÍ: Jestli si půjčujete pouze několik desítek tisíc korun, zvažte sjednání první půjčky zdarma.
Jak rychlou půjčku ihned na účet získat
Pokud peníze potřebujete okamžitě, nechcete se zdržovat výběrem nejlepší nabídky. Aby výběr probíhal rychle a na konci jste nemuseli řešit spory s neověřeným poskytovatelem, vybírejte skrz online srovnávač. Ten vám, po vyplnění krátkého formuláře, představí aktuální a ověřené úvěry.
V případě nutnosti doložit pravidelné příjmy dokumenty od banky nijak neupravujte. Většina úvěrových poskytovatelů ví, jak snadno a rychle ověřit pravost těchto dokladů. Jakékoliv úpravy vás mohou nejen připravit o výhodný úvěr. Snadno se také můžete dostat do problémů s falšováním oficiálních dokumentů.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- široká nabídka ověřených bankovních a nebankovních půjček
- pravidelně aktualizované nabídky
- stačí, aby žadatel vyplnil krátký formulář
- rychlé vyhledávání kdykoliv a odkudkoliv
- všechny služby srovnávače jsou zadarmo
VYSVĚTLENÍ: Online srovnávač lidé využívají hned z několika důvodů. Nejenže šetří čas žadatele o půjčku, stará se také o jeho bezpečnost.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Sjednání úvěru může být závazkem na dlouhou dobu. Aby se tento risk vyplatil, je vhodné peníze použít například:
- na zaplacení nečekaných výdajů
- na pořízení vozidla pro cesty do zaměstnání
- na podporu krachujícího podnikání
- na zkvalitnění vlastního bydlení
- na investici do uměleckého díla
Ne každá půjčka je tak drahá, jak se na první pohled zdá. RIziko extrémního zdražení se projevuje například u první půjčky zdarma. Ta může být velmi levnou variantou úvěru. Ve chvíli, kdy však dlužník nezvládne včas úvěr splatit, jeho výše naroste. A to nejen o sankce za pozdní splátku, ale také o roční úrokovou sazbu a další poplatky.
RADA: První půjčku zdarma sjednejte pouze tehdy, kdy jste si 100% jisti, že ji zvládnete řádně splatit.
Rozdíl rychlé půjčky ihned na účet oproti jiným typům půjček
Rychlá půjčka ihned na účet do hodiny je úvěrem nabízeným licencovanými společnostmi i soukromými osobami. Setkat se tak můžeme s výhodnou a bezpečnou formou úvěru i případy, kdy je nutné věnovat věřiteli a jeho serióznosti více pozornosti. V portfoliu nabídek jednotlivých poskytovatelů se objevují úvěry pro bonitní žadatele, pro klienty se zhoršenou finanční situací či půjčky pro seniory.
Rychlá půjčka ihned na účet se zpravidla řadí mezi půjčky online. To může přinášet řadu výhod. Jednou z nich je například okamžité sjednání z pohodlí domova. A to kdykoliv, kdy má žadatel o půjčku čas. Nejedna nebankovní společnost pracuje i v noci nebo o víkendu.
Protože je rychlá půjčka na účet ihned nabízena bonitním i ve zhoršené finanční situaci nacházejícím se klientům, může se jednat i o půjčku bez doložení příjmů nebo půjčku bez registru. Tyto úvěry jsou nabízeny za vyšší úrokovou sazbu a především za vyšší sankce při nedodržení termínu splátek.
Rychlá půjčka na účet ihned je jednorázovou formou úvěru, který je na účet zaslán ihned po schválení žádosti. Opačnou variantou je půjčka na ruku. Ta je vyplácena pouze v hotovosti. Každá z variant má svá pro a proti. Zásadní může být doba doručení. Při odeslání na účet se peníze mohou po cestě na bankovní účet zaseknout a přijít až následující den.
Rychlé půjčky ihned na účet můžou být půjčka do výplaty. Ta se snaží pomoci při neočekávaných finančních výdajích, na které domácnost nebo jednotlivec v danou chvíli nemají peníze. Dle bonity klienta se zároveň může jednat i o půjčku bez registru nebo bez doložení příjmů. Může jít také o výhodnou formu úvěru pro bonitního žadatele.
VAROVÁNÍ: Ještě před uzavřením smlouvy si spočítejte, kolik vás půjčka bude přesně stát. Nejde pouze o roční úrokovou sazbu, ale i o poplatky či případné sankce.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
U licencovaných bank nejen, že sjednáváte úvěr s rozumnou úrokovou sazbou a poplatky. Také vaše osobní údaje jsou v bezpečí. To nemusí platit v případě, že si půjčíte peníze od soukromých osob. Ty mohou zadaná data využít ve váš neprospěch. Jejich činnost totiž nepodléhá kontrole ČNB.
Negativní dopady půjček
Ne vždy má klient na včasné zaplacení úvěru peníze. Pozdní úhrady splátek mohou vést až k dluhové spirále, ve které se dluhy neustále navyšují a dlužník o nich ztrácí přehled. Aby se člověk ve finanční tísni této situaci vyhnul, je nutné o pozdní splátce okamžitě informovat věřitele. Jedině tak je možné najít výhodnou formu řešení pro obě strany.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Sjednávání úvěrů ještě před pár lety nebylo ze zákona nijak ošetřeno. Běžně se stávalo, že lidé uzavřeli úvěr s lichváři, kteří mohli ohrozit nejen majetek, ale také zdraví dlužníků. Aby vše probíhalo legálně, došlo k vytvoření nového zákona o spotřebitelském úvěru. Ten upravuje činnosti poskytovatelů i dlužníků.
TIP: Pokud jste bonitním žadatelem, dejte přednost ověřené půjčce s licencí.
Závěr
Rychlá půjčka ihned na účet pomáhá hradit především nečekané finanční výdaje. Její obrovskou výhodou je možnost využít licencovaných nabídek se sjednáním online z pohodlí domova. Peníze se však mohou při zasílání zdržet až do druhého dne. Na místě tak je promyšlení, zda chcete sjednat úvěr se zasláním peněz na bankovní účet, nebo dáte raději přednost úvěru na ruku.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz.[online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are
- CSAS.cz. Na co si česi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/
- Kateřina Mahdalová. Vývoj exekucí v letech 2017 až 2019. In Novinky.cz.[online]. 4.5.2020. Dostupné z: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/exekuce-miri-k-zasadnim-zmenam-40322419
- REDAKCE. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In: Člověk v tísni [online]. 13.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218