SMS půjčka na účet do 5 minut【září 2024】
SMS půjčka na účet patří mezi snadno dostupné půjčky. Stačí zaslat SMS v požadovaném tvaru a ještě dnes můžete mít peníze na účtu nebo v hotovosti. Využijete je na co chcete a nezřídka nemusíte ani dokládat příjem. Pozor si však dejte na lichvářské společnosti, které poskytují nevýhodné podmínky. Jak lichvu odhalíte? Přečtěte si následující řádky a dozvíte se, jak si půjčit bezpečně.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je SMS půjčka na účet výhodná
✅ půjčíte si po odeslání SMS
✅ nemusíte vlastnit účet
✅ peníze na účet i v hotovosti
✅ minimální administrativa
4 věci, na které si u SMS půjčky na účet dát pozor
❌ vysoké úroky a poplatky
❌ sankce za porušení úvěrové smlouvy
❌ většinou musíte dokládat výši pravidelného příjmu
❌ nesmíte mít negativní záznam v registrech dlužníků
VAROVÁNÍ: Když po vás úvěrová společnost nechce potvrzení o příjmech ani žadatele neověřuje, pravděpodobně nemá licenci k půjčování peněz.
Jak SMS půjčku na účet získat
SMS půjčka na účet je dostupná přes stránky úvěrových společností či online srovnávače. Ty vám úvěry přehledně porovnají a doporučí nejvýhodnější pro vás. Až si jeden z nich vyberete, vyplníte žádost, doložíte doklady totožnosti a potvrzení o příjmech.
Úvěrová společnost si ověří, zda nejste v registrech dlužníků vedeni například proto, že dlužíte jiné společnosti a nesplácíte včas. Dále si ověří váš bankovní účet přes a vyhodnotí, jak vysoce jste bonitní. Od toho se odvíjí další podmínky.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- vždy nezávislé porovnání
- 24 hodin denně, 7 dní v týdnů
- ochrana dat
- vše je zdarma
- telefonní operátoři k dispozici
VYSVĚTLENÍ: Čím vyšší máte bonitu, tím lepší úrok můžete od úvěrové společnosti získat.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na nutné výdaje spojené s domácností
- na rekvalifikační kurz
- na nákup nového domácího spotřebiče
- na jiné nečekané výdaje
Půjčka přes SMS na účet se nachází v portfoliích finančních žraloků. Ti často půjčují za vysoké úroky a poplatky. Půjčku zbytečně přeplatíte a ještě se můžete dostat do finančních problémů.
NAŠE RADA: Na podnikání se vyplatí vzít si účelový podnikatelský úvěr.
Rozdíl SMS půjčky na účet oproti jiným typům půjček
Půjčka SMS na účet spadá do nebankovních úvěrů, který si sjednáte online z domova. Obvykle jde o krátkodobou půjčku. Zároveň platí, že je to půjčka neúčelová, a proto musíte počítat s vyššími úroky a poplatky.
Lidé mají často zájem o bankovní půjčku bez registru, ale banka vám bez nahlédnutí do registru dlužníků nepůjčí. Půjčka bez registru je dostupná výhradně mezi nebankovními institucemi. Oblíbená je též rychlá půjčka pro cizince. Slováci si dokonce mohou sjednat půjčku za stejných podmínek jako Češi.
Půjčka do výplaty může být zároveň i SMS půjčka na účet . Půjčíte si několik tisíc korun a jakmile vám přijde výplata, půjčku splatíte. Tato krátkodobá půjčka je ovšem svázána s vysokými úroky i poplatky.
Půjčky pro nezaměstnané jsou drahé a navíc rizikové. Nemáte-li stálý příjem a půjčíte si, byť jen několik stovek nebo tisíc korun, půjčku přeplatíte, a tak se lehce stane, že úvěr nesplatíte. Dobře si proto takovou půjčku rozmyslete.
VAROVÁNÍ: Vyhněte se půjčce na směnku. Půjčky na směnku jsou zakázané již od roku 2013.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Jak vybrat nejvýhodnější půjčku? Dívejte se po nejnižším úroku, nejnižších poplatcích a RPSN. Nepůjčujte si bez toho, aniž byste si přečetli recenze na úvěrovou společnost. Stejně tak si přes oficiální stránky České národní banky zkontrolujte, jestli má věřitel licenci.
Negativní dopady půjček
SMS půjčky poskytují i lichváři za nevýhodných podmínek. I když si půjčíte několik stovek korun, může se vám půjčka významně prodražit. Pořádně si přečtěte úvěrovou smlouvu. V případě potíží se ale můžete obrátit na takzvaného finančního arbitra.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Od roku 2016 vešel v platnost nový zákon o půjčkách. Tím došlo k regulaci společností, které poskytují půjčky za lichvářských podmínek. Nyní platí, že poskytovatelé půjček musí mít licenci od České národní banky a musí dodržovat podmínky určené zákonem.
VYSVĚTLENÍ: Nový zákon o spotřebitelských půjčkách například stanovuje maximální výši sankcí.
Závěr
Půjčka SMS na účet je typem nebankovní půjčky na cokoliv. Sjednáte si ji online. Pozor si ovšem dejte na společnosti bez licence, které si stanovují extrémně vysoké úroky i poplatky (a často i nesplnitelné podmínky). Riziková bývá i velmi krátká splatnost. Někdy je nutné půjčku splatit do několika dní.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- HOUSEL, Morgan. Psychologie peněz: nadčasové poznatky o bohatství, hamižnosti a štěstí. Přeložil Jana ZAJÍCOVÁ. Bratislava: Aurora, 2022. ISBN 978-80-8250-019-9.
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- Adéla Totková. Finanční gramotnost a předlužení. In: Masarykova Univerzita [online]. 6. 5. 2021. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/q3qoa/Financni_gramotnost_a_predluzeni.pdf
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- Jan Březovják. Ochrana spotřebitele na finančních trzích. In: České vysoké učení technické v Praze [online]. 19. 4. 2023. Dostupné z: https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/108479/MU-BP-2023-Brezovjak-Jan-BP_2023_Brezovjak_Jan.pdf
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top