Půjčka 40 000 Kč do 5 minut【listopad 2024】
Potřebujete rychle půjčit 40 000 Kč a nechcete ztrácet čas? Máme pro vás bleskové řešení. U nás najdete přehled nejrychlejších půjček na trhu. Stačí pár kliknutí a během několika minut můžete mít potřebné peníze na účtu. Zapomeňte na zdlouhavé vyplňování formulářů. Zde vyplníte pouze jeden a my už se postaráme o to, že vámi zvolená půjčka 40 000 Kč bude bezpečná a výhodná.
Proč je půjčka 40 000 Kč populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 40 000 Kč výhodná
✅Ideální pro nečekané menší výdaje
✅Minimální nároky na administrativu
✅Možnost rozložení půjčky do více splátek
✅Rychlé sjednání půjčky online a výplata na účet
4 věci, na které si u půjčky 40 000 Kč dát pozor
❌Vysoké RPSN a úrokové sazby
❌Možné poplatky za sjednání
❌Vyšší riziko dluhové spirály
❌Vyšší celková cena úvěru
NAŠE RADA: Před žádostí o půjčku si vždy vytvořte podrobný rozpočet a plán splácení.
Jak půjčku 40 000 Kč získat
Získat půjčku 40 000 Kč je s námi hračka. Stačí vyplnit jednotný formulář a náš chytrý srovnávač se postará o zbytek. Během okamžiku porovnáme nabídky desítek poskytovatelů a vybereme pro vás nejlepší a nejrychlejší půjčku na účet. Nemusíte trávit hodiny porovnáváním různých podmínek, náš systém to udělá za vás za pár minut.
Rychlost očekávejte i na straně poskytovatelů. Mnoho z nich využívá bankovní identitu pro ověření vaší totožnosti. Díky nástrojům jako je Nordigen mohou automaticky zkontrolovat i váš bankovní účet, což celý proces urychlí. Vše přitom probíhá online. V praxi tedy stačí jen pár kliků a půjčka 40 000 Kč ihned vám přistane na účtu obratem.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlé srovnání cen půjček
- nezávislé hodnocení poskytovatelů
- přístup k exkluzivním nabídkám
- ochrana veškerých vašich dat
- upozorníme vás na skryté poplatky
VAROVÁNÍ: Nepodléhejte zbytečně tlaku ze strany poskytovatele. Vždy si dejte čas na rozmyšlenou a až poté smlouvu podepište.
Kdy se půjčka 40 000 Kč obecně vyplatí
- na nečekané výdaje spojené s bydlením
- na konsolidaci menších, dražších půjček
- na financování rekvalifikačního kurzu
- na překlenutí dočasného výpadku příjmu
- na nákladnější opravu automobilu
Hlavní riziko půjčky 40 000 Kč spočívá v podcenění celkových nákladů. Kromě samotné jistiny je třeba počítat s úroky, poplatky za zpracování a vedení úvěru. Dodatečné náklady mohou navýšit celkovou částku k vrácení až o tisíce korun. Pokud se bojíte, že nezvládnete půjčku splácet, raději si půjčte nižší částku nebo počkejte na vhodnější dobu. Možnou volbou je nižší půjčka 30 000 Kč či 20 000 Kč.
NÁŠ TIP: Využijte online kalkulačky splátek. Mnohem snáze si uděláte představu, jaký bude mít půjčka dopad na váš rozpočet.
Rozdíl půjčky 40 000 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka 40 000 Kč ihned se od ostatních typů půjček odlišuje především svou výší. Na rozdíl od mikroúvěrů nebo velkých bankovních půjček nemusíte procházet složitým schvalovacím procesem. Ve srovnání s online půjčkami může nabízet delší dobu splatnosti, zatímco oproti půjčkám bez registru může mít výhodnější úrokové sazby. Pokud nedisponujete zrovna vysokými příjmy, bude pro vás lepší volbou nebankovní půjčka pro důchodce či dlužníky.
Jednou z dostupných alternativ může být krátkodobá půjčka. Zatímco půjčka 40 000 Kč nabízí možnost rozložit splátky do delšího období, krátkodobá půjčka je navržena pro rychlé splacení. Obvykle ji musíte splatit do několika týdnů či měsíců.
Další z možností je půjčka pro každého. Na rozdíl od půjčky 40 000 Kč , která je často spojená s přísnějšími požadavky na vaši bonitu, je dostupnější i pro osoby s horší platební morálkou. Pokud máte problémy se získáním klasické spotřebitelské půjčky, tato varianta je pro vás vhodnější.
Nepotřebujete-li vysokou částku, zvažte půjčku zdarma. Nabízí možnost půjčit si menší částku bez dodatečných nákladů. Podmínkou je, že ji splatíte včas. Nicméně, tyto půjčky jsou obvykle omezeny na nižší finanční částky a krátkou dobu splatnosti.
DOPORUČENÍ: Mějte vždy finanční rezervu pro nečekané výdaje. Vyhnete se tak zbytečným problémům se splácením.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Než cokoliv podepíšete, zaměřte se pořádně na úroky a poplatky. Ověřte si, jestli na vás nečíhají skryté náklady a co se stane, když náhodou nestihnete splátku uhradit. Některé nebankovní společnosti si účtuji velmi vysoké sankce za nesplácení, takže se vám může půjčka pořádně prodražit.
Negativní dopady půjček
Představte si, že jste se dostali do dluhové spirály. Zní to děsivě, co? Pokud půjčkám moc nerozumíte, může se stát, že se z ničeho nic budete topit v dluzích. Máte-li už nějaké půjčky sjednané, nepanikařte. Můžete zkusit zažádat o refinancování nebo třeba konsolidaci závazků do jednoho velkého úvěru s výhodnějšími podmínkami.
Proč existují rizikové půjčky
Víte, že dřív to s půjčkami bylo trochu jako na divokém západě. Spousta firem nabízela půjčky, které byly extrémně nevýhodné. Není tedy divu, že se vláda rozhodla přijít s novým zákonem. Teď musí všechny nebankovky dodržovat přísnější pravidla, která chrání žadatele před predátorskými úvěry. I přesto ale stále existují nějací podvodníci, ale je jich mnohem méně.
VYSVĚTLENÍ: RPSN zahrnuje nejen úrok, ale i všechny další poplatky spojené s půjčkou.
Závěr
Pokud potřebujete pár desítek tisíc korun a nechcete se utápět v papírování, půjčka 40 000 Kč ihned je vhodným řešením. Plusem je, že se jedná o částku, kterou zvládnete splatit relativně rychle, takže se nemusíte zadlužit na několik let dopředu. Ale pozor, i menší půjčka se může vymknout kontrole, když ji nebudete splácet včas.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Přemek MAREŠ. Finanční gramotnost v České republice. In: Vysoká škola finanční a správní [online]. 23. 4. 2014. Dostupné z: https://is.vsfs.cz/th/gqqxz/
- Petr Franek. Spotřebitelské úvěry bankovních institucí v České republice. In: AMBIS vysoká škola [online]. 24. 4. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- Iva Šindlerová. Výběr vhodného spotřebitelského úvěru pro fyzické osoby v soudobých podmínkách České republiky. In: Vysoké učení technické v Brně [online]. 2. 4. 2012. Dostupné z: https://dspace.vut.cz/server/api/core/bitstreams/2cf764cd-f42c-4986-8c77-3353738de368/content
- BRABEC, Jiří. Finanční gramotnost srozumitelně a bez překážek. 4. vydání. Ilustroval Filip ŠKODA. Plzeň: ABC finančního vzdělávání, 2016. ISBN 978-80-905057-1-1.
- Gabriela Hájková: Jak si vás banky prověřují, než vám poskytnou úvěr? In: Měšec.cz [online]. 10. 5. 2022. Dostupné z: https://www.mesec.cz/clanky/jak-si-banky-proveruji-klienty-nez-jim-poskytnou-uver/