Rychlá půjčka pro Slováky do 5 minut【listopad 2024】
Hledáte spolehlivý způsob, jak si rychle půjčit peníze? U nás najdete přehlednou nabídku rychlých půjček (nejen) pro Slováky, které vyřídíte jednoduše online z pohodlí domova. Stačí několik rychlých kliknutí a peníze můžete mít k dispozici ještě dnes. Kde jsou rychlé půjčky pro Slováky bez trvalého pobytu dostupné a na co si dát největší pozor?
Proč je rychlá půjčka pro Slováky populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je rychlá půjčka pro Slováky výhodná
✅hravě s ní překlenete nečekané výdaje
✅dostupná i bez trvalého pobytu na území ČR
✅rychlé a jednoduché sjednání půjčky online
✅bez složitého dokládání příjmů
4 věci, na které si u rychlé půjčky pro Slováky dát pozor
❌obvykle dostupné pouze s dočasným nebo trvalým pobytem
❌ne všichni poskytovatelé nabízí překlad do slovenštiny
❌nepřeložená smlouva může být zavádějící
❌vysoké sankce při nesplácení
NAŠE RADA: I když žijete a pracujete dlouhodobě v ČR, ověřte si, zda splňujete podmínky pro získání půjčky určené pro cizince.
Jak rychlou půjčku pro Slováky získat
Rychlá půjčka pro Slováky je dostupná u většiny nebankovních společností i bank. Pomocí našeho jednotného online formuláře najdete během pár minut dostupné nabídky. Stačí zadat základní údaje a náš srovnávač vám zobrazí půjčky šité na míru vaší situaci.
Po výběru poskytovatele budete přesměrováni na jeho stránky, kde dokončíte žádost o půjčku. Pro ověření vaší totožnosti a příjmů bude pravděpodobně vyžadována bankovní identita nebo automatická kontrola bankovního účtu (například přes Nordigen). Výsledek žádosti se dozvíte během pár minut a případně můžete rovnou přistoupit k podpisu smlouvy.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- objektivní srovnání ověřených půjček
- vidíte všechny důležité parametry půjček na jednom místě
- výběr půjčky dle výše, doby splatnosti, typu a dalších kritérií.
- vše je zdarma a bezpečné
- ušetříte nejen čas, ale i peníze
NÁŠ TIP: Srovnejte si mezi sebou různé nabídky od více poskytovatelů, kteří se specializují na půjčka ihned pro cizince.
Kdy se rychlá půjčka pro Slováky obecně vyplatí
- na opravu auta nebo domácího spotřebiče,
- na pokrytí výdajů do další výplaty,
- na úhrada nákladů na stěhování,
- na investice do rekvalifikace,
- na úhradu kauce za byt.
Největším rizikem rychlé půjčky pro Slováky bez trvalého bydliště jsou vysoká úroková sazba a související poplatky. Pokud nezhodnotíte svou schopnost splácet zodpovědně a opozdíte se se splátkami, může se vám půjčka pořádně prodražit.
DOPORUČENÍ: Ověřte si, zda je smlouva k půjčce dostupná i ve slovenském jazyce. Mnohem snáze se v ní zorientujete a vyhnete se zbytečným nedorozuměním.
Rozdíl rychlé půjčky pro Slováky oproti jiným typům půjček
Rychlá půjčka pro Slováky se od ostatních typů nebankovních půjček liší především svým zaměřením. Zatímco půjčky online, bez registru, na účet nebo na ruku cílí na širokou škálu klientů, tato půjčka je určená specificky pro občany Slovenské republiky žijící pracující v Čechách.
Jedním z typů půjček, se kterým se můžete setkat, je online půjčka. Ta je dostupná pro širokou škálu žadatelů, přičemž její vyřízení je velmi rychlé a jednoduché. Vše vyřídíte jednoduše z pohodlí domova a vyhnete se zbytečnému papírování.
Další možností je půjčka od soukromé osoby. Výhodou může být individuální přístup a případná možnost domluvy. Na druhou stranu je zde vyšší riziko netransparentnosti a neférového jednání. Před sjednáním si tedy poskytovatele pořádně proklepněte.
Jednou z nejdostupnější možností je půjčka na OP, kterou si sjednáte přes internet. V praxi se jedná o běžnou online půjčku, která láká na nulové papírování a rychlé vyřízení. Nemusí být ale dostupná pro cizince. Pokud již máte nějaký ten vroubek v registrech dlužníků, může být pro vás dostupnější SMS půjčka bez registru.
VAROVÁNÍ: Dejte si pozor na neférové podmínky a skryté poplatky. Kromě úvěrové smlouvy si projděte také sazebník poplatků a v případě nesrovnalostí se ihned obraťte na poskytovatele.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Sjednání půjčky by mělo být promyšlené rozhodnutí, ne unáhlená reakce na momentální finanční tíseň. Před podpisem smlouvy si důkladně prostudujte všechny její body, a to včetně RPSN, úrokové sazby, poplatků a sankcí. Nezapomeňte si ověřit i informace o věřiteli a zjistěte, jakou má mezi klienty pověst.
Negativní dopady půjček
Krátkodobá půjčka ihned na účet se rychle sjedná, ale její splácení může být složitější. Může se stát, že se ocitnete v situaci, kdy máte více dluhů, než jste schopni splácet. V takovém případě dochází k předlužení, které může mít velmi vážné následky. Velmi častá je exekuce, ale i ztráta majetku. Pokud se dostanete do problémů, jednejte ihned. Oslovte věřitele a pokuste se dohodnout na možném řešení.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Dříve se na trhu běžně objevovaly půjčky bez pravidel a s nevýhodnými podmínkami. Pro lidi v nouzi to byla lákavá, ale riskantní volba, která často skončila v dluhové pasti. Nový zákon o úvěru nastavil řád a stanovil pravidla pro všechny nebankovní poskytovatele. I přesto můžete na trhu narazit na lichváře. Pokud se jim chcete vyhnout ověřte si, zda vybraný poskytovatel disponuje licencí od ČNB.
VYSVĚTLENÍ: Pro získání půjčky v ČR budete pravděpodobně potřebovat trvalý pobyt nebo povolení k dlouhodobému pobytu.
Závěr
Pokud jste občanem Slovenské republiky a žijete v Čechách, je rychlá půjčka pro Slováky řešením šitým na míru vašim potřebám. Potřebné prostředky získáte snadno a rychle, a to i když nemáte trvalý pobyt v ČR. Na druhou stranu se připravte na to, že vám budou poskytovatelé účtovat o něco vyšší úrokové sazby, než které nabízí českým klientům.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- REDAKCE. Spotřebitelské úvěry In: Česká obchodní inspekce [online]. 2022. Dostupné z: https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelske-uvery/
- DOHNAL, Jakub. Spotřebitelský úvěr: praktická příručka s příklady a judikaturou. Praktik (Leges). Praha: Leges, 2011. ISBN 978-80-87212-76-9.
- Grossmann Jakub. Dostupnost institucionálních úvěrů a finanční tíseň domácností In: ČNB [online]. 13.4.2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Dostupnost-institucionalnich-uveru-a-financni-tisen-domacnosti/
- Ing. Patrik Forman. Chudoba a zaměstnanost v České republice. In: AMBIS vysoká škola, a.s. [online]. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/qxum4/Forman_Patrik_bakalarka.pdf
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/