Jednorázová půjčka do 5 minut【září 2024】
Nečekané výdaje dokážou pořádně zkomplikovat život a překazit plány. Naštěstí existuje řešení, které šetří čas i starosti, a tím je jednorázová půjčka do 5 minut. Vyřízení je rychlé a snadné, přičemž peníze máte k dispozici prakticky ihned. Co je jednorázová půjčka a na co byste si u ní měli dát obzvláště velký pozor?
Proč je jednorázová půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je jednorázová půjčka výhodná
✅rychlá výplata peněz na ruku nebo na účet
✅bez dlouhodobého splácení
✅nižší i vyšší částky k vypůjčení
✅často půjčka zdarma
4 věci, na které si u jednorázová půjčky dát pozor
❌vysoké RPSN a úrokové sazby
❌můžete narazit na podvodníky
❌vyšší šance, že spadnete do dluhové pasti
❌často krátká doba splatnosti
NÁŠ TIP: Pokud si chcete půjčit opravdu rychle, připravte si předem veškeré potřebné doklady a dokumenty.
Jak jednorázová půjčku získat
S naším srovnávačem porovnáte desítky nabídek během chvilky a najdete rychle nejvýhodnější pro vás. Vyplňte krátký formulář a ihned uvidíte, kolik si můžete půjčit a za jakých podmínek.
Po výběru vás systém automaticky přesměruje na stránky poskytovatele, kde svou žádost dokončíte během pár kliknutí. Díky bankovní identitě a ověření přes Nordigen je schválení otázkou pár minut.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- půjčky na cokoliv
- hodí se pro každého
- jednoduché použití
- srovnání půjček i pro podnikatele a firmy
- vše je zdarma
NAŠE RADA: Využijte možnosti předčasného splacení, pokud to vaše finanční situace dovolí. Ušetříte tak na úrocích.
Kdy se jednorázová půjčka obecně vyplatí
- na nečekané opravy v domácnosti
- na servis vašeho automobilu
- na refinancování drobných závazků
- na nákup elektroniky
- na rozjezd podnikání
Hlavním rizikem jednorázové půjčky je krátká doba splatnosti. Ta se často pohybuje v řádu několik dnů až týdnů. Delší splatnost nabízí například půjčka od lidí.
VYSVĚTLENÍ: Exekuce je právní proces, kdy může být váš majetek zabaven pro nesplácení dluhu.
Rozdíl jednorázová půjčkou oproti jiným typům půjček
Jednorázová půjčka je speciální typ půjčky, která je vyplacena v jedné pevně stanovené částce a s jasně definovanou dobou splatnosti. Vypůjčenou částku tak většinou zaplatíte najednou. U některých poskytovatelů může být dostupná i rychlá půjčka na ruku.
Jednou z alternativ je SMS půjčka, rychlá a snadno dostupná. V minulosti jste si ji mohli sjednat na základě textové zprávy. Nyní ji lze sjednat online, přičemž SMS využijete při podpisu smlouvy.
Pokud jste se ocitli v tíživé finanční situaci, může být pro vás vhodnější půjčka do výplaty. S její pomocí pokryjete potřebné výdaje a opět se postavíte na nohy. Připravte se ale na vyšší úrokové sazby a možné poplatky.
Naopak půjčky pro nezaměstnané jsou určeny těm, kteří nemají stabilní příjem, což může být překážkou při získávání jiných typů půjček. I v tomto případě se ale nevyhnete doložení vašich příjmů, a to přes výpisy z běžného účtu.
DOPORUČENÍ: Vyvarujte se půjček s ručením nemovitostí, pokud si nejste jisti, zda úvěr dokážete spaltit.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Před sjednáním půjčky si spočítejte, zda si ji můžete dovolit. Zohledněte své příjmy, výdaje a finanční rezervu. Nepůjčujte si více, než jste schopni splatit, vyhnete se finančním potížím. Zvažte i pojištění schopnosti splácet a ověřte si, zda poskytovatel nabízí možnost odložení splátek.
Negativní dopady půjček
I když jsou půjčky lákavé, nesou riziko dluhové spirály. Snadno se může stát, že jeden nesplacený úvěr povede k dalšímu. Postupně se dluh navyšuje o další úroky a poplatky, až se stává neúnosným. Prevencí je zodpovědné zadlužování a důkladné zvážení vašich možností splácení.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Dříve neregulovaný trh s nebankovními půjčkami vedl k růstu zadluženosti u mnoha lidí. Právě proto se vláda rozhodla pro přísnější regulaci nebankovních půjček, díky čemuž se podařilo alespoň částečně omezit lichvářství a spotřebitelé jsou více chráněni.
DOPORUČENÍ: Zjistěte si předem všechny poplatky spojené s půjčkou.
Závěr
Jednorázová půjčka je vhodná pro jednorázové výdaje, kdy potřebujete rychle získat finanční prostředky. Její výhodou je rychlost a jednoduchost vyřízení. Nevýhodou může být vyšší úroková sazba a riziko velmi vysokých sankcí za pozdní splátky.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- SCHELLEOVÁ, I., akol. Exekuce. Vyd. 1. Ostrava: KEY Publishing s.r.o. ISBN 978-80-87071-91-5
- CSAS.cz. Na co si česi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji
- TEPLÝ, Petr. Navigátor bezpečného úvěru. Praha: Karolinum, 2013. ISBN 978-80-246-2287-3.
- Otevřená společnost, o.p.s.. Jak zůstat člověkem v síti dluhů In: Otevrenaspolecnost.cz [online]. 2020. Dostupné z: https://www.otevrenaspolecnost.cz/exekuce
- REDAKCE. Spotřebitelské úvěry In: Česká obchodní inspekce [online]. 2022. Dostupné z: https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelske-uvery/
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti