Okamžitá půjčka online do 5 minut【září 2024】
Zjistili jste, že potřebujete pár tisíc korun, ale žádné vlastní úspory nemáte? V tom případě si sjednejte rychlou půjčku po internetu. Během několika minut vyplníte žádost a do pár desítek minut můžete mít peníze ihned na účtu. Dbejte však na svou bezpečnost a půjčujte si výhradně od společností s licencí od České národní banky. Tu nejvhodnější půjčku vám pomohou najít online srovnávače.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je okamžitá půjčka online výhodná
✅ rychlost sjednání půjčky
✅ rychlost poskytnutí peněz na účet nebo v hotovosti
✅ půjčíte si o víkendech i svátcích
4 věci, na které si u okamžité půjčky online dát pozor
❌ vysoké úroky a RPSN sazba
❌ vysoké sankce za pozdní splácení půjčky
❌ krátká doba splatnosti
❌ u převodu peněz na účet je nutné zaslat ověřovací platbu ve výši 1 Kč
VYSVĚTLENÍ: U půjčky ihned si obvykle půjčíte maximálně několik tisíc korun se splatností 1 měsíc, případně 2 měsíce. Zároveň ale může věřitel chtít vrátit peníze do 14 dnů.
Jak okamžitou půjčku online získat
Okamžitá půjčka online je k dispozici u úvěrových společností přes online srovnávače půjček. V prvním případě stačí do vyhledávače zadat např. Půjčka Kolín či jiné město a podívat se, kdo půjčky poskytuje. Druhá možnost je efektivnější. Srovnávače srovnávají půjčky nezávisle a zdarma a jen od společností s licencí ČNB. Pro všechny půjčky vám stačí vyplnit jeden formulář, doložit dva identifikační doklady a potvrzení o výši pravidelných příjmů.
Úvěrová společnost si vás prověří skrze registry dlužníků (Solus, BRKI, NRKI a další), jestli v některém z nich nemáte negativní záznam. Dále také použije chytré nástroje jako Nordigen, přes který provede automatickou kontrolu bankovního účtu. Pokud je vše v pořádku, úvěr vám schválí.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- nezávislé porovnání půjček
- porovnává finanční produkty jen od ověřených poskytovatelů půjček s licencí ČNB
- funguje nonstop, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
- nabízí lepší podmínky pro sjednání úvěru
- chrání vaše osobní data
DOPORUČENÍ: Chcete získat nejnižší půjčku s lepšími úroky? Pak se ujistěte, že nemáte žádný dluh, a to ani vůči dopravnímu podniku nebo telefonnímu operátorovi. Čím vyšší máte bonitu, tím lepší úroky obvykle od věřitele dostanete.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na zaplacení složenek za energie
- na léky nebo lékařské ošetření
- na nákup nového automobilu
- na rekvalifikaci
- na vzdělání či podnikání
Okamžitá půjčka online bývá opatřena krátkou dobou splatnosti. Půjčíte si navíc za vysoké úroky i poplatky. V případě, že nezvládnete půjčku zaplatit včas, budete nuceni uhradit i vysoké sankce, které vám půjčku výrazně prodraží.
NAŠE RADA: Vždy se vyplatí sjednat si společně s půjčkou i pojištění schopnosti splácet. V případě, že budete čelit například nenadálému výpadku přijmu, budou se splátky hradit právě z tohoto pojištění.
Rozdíl okamžité půjčky online oproti jiným typům půjček
Okamžitá půjčka online je výhradně nebankovním typem úvěru, který si sjednáte po internetu, třeba přes mobilní telefon nebo počítač. Zároveň spadá mezi krátkodobé úvěry se splatností do 1 roku. Jde o bezúčelovou půjčku, kterou lze využít, na co jen chcete.
Půjčka bez dokládání příjmů je dostupná zejména pro žadatele o půjčku, kteří nemají žádný stálý příjem nebo pouze velmi nízký. Půjčí si však jenom několik stovek nebo tisíc korun a za velmi vysoký úrok i poplatky. Myslete však na to, že žádná licencovaná společnost vám bez doložení příjmů půjčku neposkytne.
Půjčka bez registru je též rizikovým finančním produktem. Společnosti, které nenahlížejí do registru dlužníků, nemají licenci k půjčování peněz. Navíc jste-li vedeni v registru (tzn. máte v registru negativní záznam), hrozí, že se dostanete do ještě větších finančních potíží.
Pokud nemáte vlastní bankovní účet, je možné si sjednat půjčkauv hotovosti. Po vyplnění žádosti a schválení půjčky si peníze vyzvednete na vybrané čerpací stanici, v sázkové kanceláři nebo v trafice. Také vám může kurýr nebo obchodní zástupce věřitele dovézt peníze až domů. Oblíbené jsou též nebankovní půjčky pro cizince s přechodným pobytem, které jsou rovněž doménou nebankovních společností.
NÁŠ TIP: Ještě nikdy jste si nepůjčovali? V tom případě u vybraných společností máte šanci získat půjčku do 10 000 Kč zdarma, tedy bez úroků a případně také poplatků za sjednání půjčky (nebo i vedení půjčky). Pokud se ale opozdíte se splátkami, doplatíte úroky, poplatky a ještě vám přibudou i sankce.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Abyste si sjednali půjčku opravdu výhodně, je důležité se dívat především na denní a roční výši úroků, na celkovou RPSN sazbu, výši poplatků a zároveň se poohlížet po bonusech, které věřitelé nabízejí. Zkontrolujte si, jestli má společnost licenci od ČNB a přečtěte si recenze na vámi vybraného věřitele.
Negativní dopady půjček
Někdy se stává, že lidé splácejí jednu půjčku druhou. Pak se dostávají do finančních potíží, které mohou vyústit až v exekuci. Nemáte-li na splácení půjčky, neprodleně o tom informujte svého věřitele. Poproste ho o snížení nebo o odklad splátek. Nechce-li vám vyhovět, můžete se obrátit na finančního arbitra. Ten o vašem případu rozhoduje nezávisle a zcela zdarma.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové půjčky existují proto, že stále existují lidé, kteří si také rizikově půjčují. Nezřídka žádají o peníze, i když nemají žádný příjem nebo mají jiné půjčky. Mnohdy si půjčují i na zbytečnosti, bez kterých se obejdou, např. dovolená, lepší mobilní telefon, televize a další elektronika. Proto si půjčujte jen od licencovaných společností, které půjčují po řádném prověření žadatele, a pouze na věci a služby, které nutně potřebujete ke svému živobytí.
NAŠE RADA: Pořádně si čtěte úvěrovou smlouvu. Pokud čemukoliv nerozumíte, nechte si problematické body vysvětlit, nejlépe od někoho nezávislého, kdo se ve smluvních podmínkách vyzná. Nikdy nepodepisujte nic pod nátlakem.
Závěr
Okamžitá půjčka online je nebankovním typem úvěru, který si sjednáte do 5 minut po internetu. Vyhodnocení půjčky netrvá déle než pár minut. Poté vám věřitel zašle peníze na účet nebo vám je vyplatí v hotovosti. Abyste nenaletěli lichvářům, zkontrolujte si, jestli má věřitel licenci k půjčování peněz. Zároveň si dobře spočítejte, jestli budete schopni půjčku splatit. K tomu využijte úvěrovou kalkulačku.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Filip Kamberský. Spotřebitelské úvěry bankovních a nebankovních institucí v ČR. In: Vysoká škola regionálního rozvoje a Bankovní institut [online]. 2. 5. 2020. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/yaqbp/Kambersky_BP_finalni_IS.pdf
- Bc. Jana Kohoutková. Analýza a srovnání spotřebních úvěrů v České republice. In: Vysoká škola báňská [online]. 2022. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/146633/KOH0082_EKF_B0412A050005_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Lukáš Elner. Nakládání domácností s disponibilními příjmy. In: Moravská vysoká škola Olomouc [online]. 3. 5. 2024. Dostupné z: https://is.mvso.cz/th/s8fsi/2024_8350_Elner.pdf
- Ing. Dan Kazda. Dluhová past v rodinách a způsoby jejího řešení. In: Univerzita Pardubice [online]. 2022. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/78931/KazdaD_Dluhova_past_AS_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Dluhová problematika: informační brožura. Plzeň: Občanská poradna, c2007. ISBN 978-80-86961-28-6.
- REDAKCE. Index odpovědného úvěrování: nejlepší pomocník při výběru půjčky. In: Člověk v tísni [online]. 10.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/index-odpovedneho-uverovani-9433gp