Půjčka 150 000 Kč do 5 minut【září 2024】
Potřebujete větší částku peněz pro financování podnikání, koupi rodinného auta či menší rekonstrukci bydlení? Většinu takových výdajů pokryje půjčka 150 tisíc Kč, kterou si s námi sjednáte rychle do 5 minut. Nepotřebujete spolužadatele, ručitele ani zástavu nemovitosti. Najděte s naším srovnávačem půjčku šitou přímo vám na míru. Jak půjčky do 150 tisíc Kč fungují a na co byste si u nich měli dát pozor?
Proč je půjčka 150 000 Kč populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 150 000 Kč výhodná
✅ rychlé vyřízení online bez nutnosti návštěvy pobočky
✅ možnost rozložit splátky do několika let
✅ většinou bez zástavy a spolužadatele
4 věci, na které si u půjčky 150 000 Kč dát pozor
❌ vysoké sankce a poplatky za pozdní splácení
❌ krátká doba splatnosti u nebankovních půjček
❌ riziko předlužení a spadnutí do dluhové pasti
❌ vysoké úrokové sazby a rpsn
VYSVĚTLENÍ: U půjčky 150 000 Kč hraje významnou roli doba splatnosti, která určuje, jak dlouho budete půjčku splácet a kolik celkově zaplatíte na úrocích a poplatcích. Čím delší je doba splatnosti, tím nižší jsou měsíční splátky, ale zároveň rostou celkové náklady půjčky.
Jak půjčku 150 000 Kč získat
Potřebujete půjčit 150 000 Kč a nevíte, kde začít? Pomocí našeho srovnávače najdete úvěr, který bude odpovídat vašim potřebám i bonitě. Stačí vyplnit pár základních údajů a srovnávač vám ukáže nejvýhodnější půjčky od ověřených poskytovatelů na trhu. Kromě toho ověříme, že je pro vás půjčka opravdu dostupná.
Díky moderním technologiím je sjednání půjčky rychlejší. Pokud máte účet u banky, která podporuje BankID, vyhnete se složitému focení dokladů totožnosti. To platí i u ověření vašich příjmů. Půjčka 150 tisíc Kč můžete mít na účtu do pár desítek minut od podpisu smlouvy. Ještě pohodlnější sjednání vám dokážou nabídnout půjčky bez potvrzení o příjmu ihned.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Snadné porovnání parametrů půjčky
- Úspora vašeho času a energie
- Výběr z ověřených a spolehlivých poskytovatelů
- Možnost jednoduchého a rychlé podání žádosti online
- Větší šance na schválení půjčky
VAROVÁNÍ: Při výběru poskytovatele půjčky 150 000 Kč nevybírejte pouze společnosti, které nabízejí podezřele výhodné podmínky, jako jsou nulové poplatky, extrémně nízké úroky nebo schválení bez doložení příjmů. Bohužel se často jedná o podvodné nabídky.
Kdy se půjčka 150 000 Kč obecně vyplatí
- na pořízení nového automobilu
- na modernizaci a zvelebení bydlení
- na platbu studia nebo kurzů na rekvalifikaci
- na konsolidaci již existujících dluhů
- na rozjezd vlastního podnikání
Půjčka 150 tisíc Kč s sebou samozřejmě nese i svá rizika. Jedním z úskalí může být krátká doba splatnosti, která u nebankovních půjček často činí 1 až 5 let. Pokud se dostanete do situace, kdy nebudete schopni splátky včas uhradit, hrozí vám vysoké sankce, které mohou přesáhnout i dvojnásobek vypůjčené částky.
NAŠE RADA: Před sjednáním půjčky 150 000 Kč si vždy pečlivě promyslete, zda je pro vás takto vysoká částka opravdu nezbytná. Pokud se i přesto dostanete do platební neschopnosti, neprodleně navažte komunikaci s poskytovatelem.
Rozdíl půjčky 150 000 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka 150 tisíc Kč se řadí mezi středně vysoké úvěry, které však nemusí být dostupné u všech nebankovních poskytovatelů. Oproti nižším částkám není půjčka tak flexibilní, takže se připravte na to, že se zde obvykle bez vyšší bonity neobejdete. Zatímco krátkodobá půjčka do výplaty bývá dostupná pro všechny, zde si s negativním zápisem v registru neškrtnete.
Pokud i přesto potřebujete 150 000 Kč a máte záznam v registru dlužníků, může být pro vás vhodnou volbou půjčka bez registru. Tu nabízí řada nebankovních společností, které se zaměřují na klienty s horší bonitou. Oproti klasickým půjčkám ale počítejte s vyššími úroky a vysokými sankcemi při nesplácení.
Jestliže naopak potřebujete peníze co nejrychleji a máte čistou platební historii, je pro vás vhodnou volbou půjčka ihned. Tu vám poskytovatel schválí často do 15 minut a stejně rychle vám vyplatí i požadovanou částku. Dostupné tu jsou ale jen částky do 10 000 Kč.
Pokud se řadíte mezi problémové klienty, je pro vás jedinou možností půjčka po insolvenci, která je určena klientům s nízkou bonitou nebo po insolvenčním řízení. Pokud jste si v minulosti prošli oddlužením a nyní potřebujete peníze, bude pro vás půjčka obvykle představovat jediné řešení.
NÁŠ TIP: Porovnejte úrokové sazby u různých poskytovatelů půjček. I malý rozdíl v úrokové sazbě může znamenat velký rozdíl v celkové částce, kterou za půjčku zaplatíte.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru půjčky věnujte pozornost hned několika parametrům, díky nimž snadno poznáte, zda je půjčka bezpečná a výhodná. Pečlivě si prostudujte úvěrovou smlouvu a zkontrolujte RPSN, která zahrnuje nejen úroky, ale i veškeré poplatky spojené s půjčkou. Ověřte si také, zda poskytovatel disponuje licencí od ČNB.
Negativní dopady půjček
Jedním z nejzávažnějších negativních dopadů půjček je riziko předlužení a dluhové pasti. K tomu může dojít, pokud si půjčíte více, než jste schopni splácet a zpozdíte se hned s několika splátkami. Pokud se do stejné situace dostanete, snažte se co nejdříve kontaktovat věřitele a dohodněte se s ním na dalším postupu.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Ještě nedávno působily na českém trhu stovky nebankovních poskytovatelů půjček, z nichž mnozí využívali mezery v legislativě a nabízeli nevýhodné až podvodné úvěry. To se naštěstí změnilo s příchodem nového zákona o spotřebitelském úvěru. Od té doby jsou spotřebitelé více chráněni.
DOPORUČENÍ: Dobře si spočítejte, zda budete schopni pravidelně splácet měsíční splátky. Vždy si ponechejte rezervu pro nepředvídané výdaje.
Závěr
Půjčka 150 tisíc Kč od nebankovního poskytovatele může být zajímavou volbou pro ty, kteří potřebují rychle větší obnos peněz, ale nechtějí se zdržovat zbytečným papírováním. Největší výhodou je bezesporu rychlost vyřízení žádosti a vysoká částka k vypůjčení. Bohužel neuvážené vypůjčení prostředků vás může dostat do pořádných problémů. Ještě před sjednáním se tedy ujistěte, že jste si neukousli velké sousto.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz.[online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are
- REDAKCE. Víte, kolik peněz jste utratili minulý měsíc? In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.penizenauteku.cz/
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- Kateřina Mahdalová. Vývoj exekucí v letech 2017 až 2019. In Novinky.cz.[online]. 4.5.2020. Dostupné z: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/exekuce-miri-k-zasadnim-zmenam-40322419