Půjčka bez nahlížení do registru do 5 minut【listopad 2024】
Hledáte rychlou půjčku bez nahlížení do registru a nechcete ztrácet čas, ani peníze? S naším srovnávačem půjček vám ukážeme, jak najít výhodné a zároveň bezpečné půjčky bez nahlížení do registru ihned. Snadno a rychle najdete úvěru, který nebude přítěží. Všechny nebankovní poskytovatele pečlivě prověřujeme, díky čemuž máte jistotu, že jsou srovnávané úvěry bezpečné.
Proč je půjčka bez nahlížení do registru populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez nahlížení do registru výhodná
✅rychlé sjednání kompletně online
✅vyřízení žádosti bez nahlížení do registru
✅půjčka na účtu během pár minut
✅bez složité administrativy
4 věci, na které si u půjčky bez nahlížení do registru dát pozor
❌vysoké riziko dluhové pasti
❌možný poplatek za sjednání
❌velmi vysoké úrokové sazby
❌krátká doba splatnosti
VYSVĚTLENÍ: Dluhová past představuje situaci, kdy si klienti sjednávají další půjčky pro splácení svých stávajících závazků. Dostanou se do nekonečné dluhové spirály, ze které není úniku.
Jak půjčku bez nahlížení do registru získat
Potřebujete půjčku, ale máte obavy z nahlížení do registru dlužníků? Pokud ano, náš srovnávač vás nenechá ve štychu. S jeho pomocí jednoduše dohledáte půjčky bez nahlížení do registru ihned, kterou si sjednáte během pár minut. Stačí pár kliknutí, vyplnění jednoduchého formuláře a máte hotovo.
Jakmile si vyberete konkrétní nabídku, pustí se do práce úvěrová společnost. Ta vás požádá o ověření vaší identity a případně i příjmů. Procesy jsou většinou automatizované, což se odráží i na použitých technologiích. Samozřejmostí je často BankID nebo speciální nástroje. Díky nim je půjčka bez náhledu do registru sjednána i do pár minut.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Porovnání široké nabídky půjček
- Dohledání úvěrů podle vašich individuálních potřeb
- Srovnání většiny parametrů (úrokové sazby, RPSN, poplatky atd.)
- Úspora vašeho času, práce i peněz
- Jednoduché srovnání půjček z pohodlí vašeho domova
DOPORUČENÍ: Nenechte se zmást! Nízká úroková sazba nemusí vždy znamenat levnější půjčku. Do výpočtu zahrňte veškeré náklady, včetně skrytých poplatků.
Kdy se půjčka bez nahlížení do registru obecně vyplatí
- Disponujete nízkou bonitou
- Máte negativní zápis v registru dlužníků
- Potřebujete pokrýt nečekané finanční výdaje
- Oprava automobilu nebo domácího spotřebiče
- Úhrada vyššího nájmu nebo vyúčtování za energie
Rizika spojená s půjčkou bez nahlížení do registru zahrnují vysoké úrokové sazby, poplatky a vyšší koncentraci podvodných společností. Právě proto je důležité dostupné nabídky pečlivě porovnávat a ověřovat si i samotné poskytovatele. S tím vám pomůže náš srovnávač, který pracuje s důvěryhodnými společnostmi.
NAŠE RADA: Půjčujte si s rozumem. Odborníci doporučují půjčovat si pouze tolik, kolik opravdu potřebujete. Půjčku si berte pouze na věci, které jsou pro vás nezbytné.
Rozdíl půjčky bez nahlížení do registru oproti jiným typům půjček
Půjčka bez náhledu do registru se liší od ostatních typů půjček především tím, že poskytovatelé takových úvěrů nekontrolují bonitu žadatelů v registrech dlužníků. O úvěr díky tomu může požádat široká škála klientů, kteří by u klasických nebankovních společností a bank jinak neuspěli. Na druhou stranu se ale jedná o jeden z nejrizikovějších a nejnákladnějších úvěrů na trhu.
Pokud již máte nějaké dluhy, bude pro vás vhodnou volbou i půjčka bez náhledu do registru pro dlužníky, která je dostupná i pro osoby s vysokými dluhy. Obvykle se opět jedná o jeden z mála způsobů, jak si můžete sjednat úvěr, i když na tom nejste po finanční stránce zrovna nejlépe.
Někteří klienti ocení i půjčka v hotovosti na ruku, která nabízí okamžitou výplatu hotovosti. Vhodnou volbou je pro klienty, kteří nemají bankovní účet, nebo jen zkrátka preferují hotovost. V porovnání s ostatními nabídkami bude cena úvěru vyšší. Počítejte i s nízkou dostupností, jelikož půjčku na ruku nabízí jen omezený počet nebankovních společností.
Pokud není vaším cílem půjčka 300 000 Kč, ale máte zájem o nižší částky, je pro vás vhodnou volbou půjčka ihned. S její pomocí pokryjete potřebné výdaje a často si ji můžete sjednat i bez nahlížení do registru. Samotné sjednání trvá několik minut a lze jej provést kompletně online. Počítat můžete i s nižší cenou úvěru, ale velmi záleží na vaší bonitě.
DOPORUČENÍ: Mějte na paměti, že vám možnost předčasného splacení dokáže ušetřit peníze. V průměru můžete ušetřit i tisíce korun.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Jedním z klíčových aspektů při výběru půjčky je porovnání úrokových sazeb a veškerých poplatků, které mohou zvýšit celkovou cenu úvěru. Je důležité si ověřit, že poskytovatel má licenci od ČNB, díky čemuž si můžete být alespoň částečně jistí, že je půjčka férová. Poskytovatele si proklepněte i svépomocí online. Na pečlivý výběr nezapomeňte ani, když je rychlá půjčka ihned sebevíce lákavá.
Negativní dopady půjček
Nadměrné sjednávání úvěrů může vést až ke dluhové pasti, ze které se jen velmi těžko dostanete ven. Stačí, že si jednou půjčíte pro splacení jiné půjčky a už se vezete. Dopředu myslete na možné problémy s nesplácením a připravte se na to, že vás i během splácení úvěru mohou překvapit další nečekané výdaje.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové půjčky umožňují lidem s nestabilním příjmem nebo bez zaměstnání získat přístup k úvěrům. Mnoho lidí pracujících na dohody nebo OSVČ by v opačném případě nemělo šanci získat standardní bankovní úvěr, a tak se obrací na nebankovní poskytovatele rizikových půjček. Ty již několik let podléhají velmi přísné regulaci, díky čemuž jsou klienti chráněni před lichváři. Vyhnout se jim můžete jednoduchým ověřením licence na stránkách ČNB.
TIP: Ověřte si, jaké sankce za opožděné splácení si daná společnost účtuje. Lepší je být připraven, než později litovat.
Závěr
Půjčka bez nahlížení do registru je výhodná pro ty, kteří již měli problémy se splácením a disponují negativním zápisem v registru dlužníků. Přes všechny výhody se zaměřte i na její mínusy, mezi něž patří zejména vysoké úrokové sazby a poplatky. S naším srovnávačem však hravě dohledáte i výhodné nebankovní půjčky bez nahlížení do registru, s nimiž se vám podaří překlenout nepříznivé období.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- REDAKCE. FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ [online]. Dostupné z:https://www.financnivzdelavani.cz/
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- Ing. Patrik Forman. Chudoba a zaměstnanost v České republice. In: AMBIS vysoká škola, a.s. [online]. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/qxum4/Forman_Patrik_bakalarka.pdf
- Grossmann Jakub. Dostupnost institucionálních úvěrů a finanční tíseň domácností In: ČNB [online]. 13.4.2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Dostupnost-institucionalnich-uveru-a-financni-tisen-domacnosti/
- BALABÁN, Zdeněk.Slabikář finanční gramotnosti: učebnice základních 7 modulů finanční gramotnosti. 2. aktualiz, vyd. Praha: Cofet, 2011, 416 s. ISBN 978-809-0439-610.
- Grossmann Jakub. Dostupnost institucionálních úvěrů a finanční tíseň domácností In: ČNB [online]. 13.4.2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Dostupnost-institucionalnich-uveru-a-financni-tisen-domacnosti/