Půjčka ihned na ruku do 5 minut【září 2024】
Potřebujete si půjčit peníze, a to nejlépe ihned? Máte zablokovaný účet například z důvodu exekuce nebo z jakéhokoliv jiného důvodu preferujete peníze v hotovosti? Pak je pro vás možným řešením půjčka ihned na ruku, kterou nejčastěji nabízí nebankovní společnosti a vyřídíte ji během několika málo okamžiků klidně i z pohodlí domova. My vám ji pomůžeme získat do 5 minut.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka ihned na ruku výhodná
✅ rychlé vyřízení půjčky online
✅ bleskové vyplacení peněz
✅ není nutné mít vlastní bankovní účet
✅ neúčelová půjčka
4 věci, na které si u půjčky ihned na ruku dát pozor
❌ peníze pouze v hotovosti
❌ jen omezené částky v řádech několika tisíc korun
❌ vysoké úroky a poplatky
❌ vyšší částky jen s doložení pravidelného příjmu
NAŠE RADA: Nenechte se nalákat nejnižší úrokovou sazbou. Taková půjčka totiž nemusí být za každé situace tou nejlevnější. Zjistěte si i výši případných poplatků souvisejících s půjčkou, které by mohly její cenu navýšit.
Jak půjčku ihned na ruku získat
Pokud máte zájem o okamžitou půjčku na ruku, neváhejte nás kontaktovat a vyplnit jednotný formulář pro zjištění dostupnosti půjčky. S pomocí nezávislého srovnávače půjček si pohodlně vyberete takový produkt, který vám bude svými podmínkami maximálně vyhovovat. Na jednom místě vám přehledně porovná aktuálně dostupné nabídky podle konkrétních parametrů a ušetří vám tak čas s výběrem.
Poté, co vyplníte žádost o půjčku ihned na ruku a doložíte všechny potřebné doklady, úvěrová společnost posoudí vaši totožnost a doložené doklady, na základě kterých rozhodne o schválení nebo zamítnutí žádosti.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- šetří vaše čas i peníze
- nabídky přehledně na jednom místě
- ochrana osobních dat
- pouze prověření poskytovatelé půjček
- všechny důležité informace pohromadě
DOPORUČENÍ: Půjčku vybírejte vždy zodpovědně a s rozvahou. Srovnávač půjček vám umožní rychlé porovnání bezpečných a prověřených půjček od poskytovatelů, kteří mají k provozování této činnosti licenci ČNB.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na opravu auta
- na nákup drobného domácího spotřebiče
- na úhradu nečekaných výdajů
- na zaplacení nákladů spojených se studiem
- na překonání krátkodobých finančních potíží
Půjčka ihned na ruku může být riskantní především pokud má kratší dobu splatnosti. Hrozí totiž, že v případě neuhrazení více splátek včas vám budou účtovány poplatky za prodloužení splatnosti nebo sankce. Půjčka se dosti prodraží.
NAŠE RADA: Půjčujte si peníze jen na důležité a nezbytné věci a vyvarujte se půjčovat si na dovolené, zážitky, dárky a podobné věci.
Rozdíl půjčky ihned na ruku oproti jiným typům půjček
Nebankovní půjčka ihned na ruku, jako je například půjčka pro důchodce bez registru se od ostatních typů nebankovních půjček odlišuje především rychlým vyřízením bez zbytečné administrativy a bleskovým vyplacením peněz v hotovosti na předem domluveném místě.
Půjčka ihned na ruku a půjčka na účet se liší způsobem vyplacení peněz. V některých případech jednoduše preferujete peníze co nejdříve a v hotovosti a pro tyto situace je nebankovní půjčka ihned na ruku ideálním řešením.
Půjčka na ruku ihned a nebankovní půjčka od soukromé osoby se liší rizikem v půjčování peněz. Půjčka od soukromé osoby je narozdíl od bezpečné a ověřené půjčky na ruku ihned více riziková a poměrně riskantní.
Okamžitá půjčka na ruku a půjčka s ručitelem se liší v tom ohledu, že získat půjčku s ručitelem může být komplikovanější, kdežto okamžitá půjčka na ruku je mnohem dostupnější.
VAROVÁNÍ: Vyvarujte se půjčování peněz od neprověřených soukromých osob, kteří nemají k provozování této činnosti příslušnou profesní licenci.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Ve chvíli, kdy vybíráte nejlevnější půjčku, zaměřte se na důležité aspekty, jako je například výše úrokové sazby a všech účtovaných poplatků i sankcí. Ověřte si, zda má poskytovatel licenci ČNB a na základě dostupných recenzí si zjistěte, jak s ním byli spokojeni ostatní lidé.
Negativní dopady půjček
Myslete na to, že půjčky mohou přinášet řadu negativ. Jedním takovým může být předlužení. Abyste tomu předešli, zbytečně se nezadlužujte a neberte si tzv. půjčku na půjčku. V opačném případě byste se mohli snadno dostat do kolotoče dluhů, ze kterého bývá obtížné se dostat.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Před několika lety jste se na trhu s půjčkami mohli setkat se stovkami nebankovních společností, mezi kterými bylo velmi těžké se zorientovat, natož jim důvěřovat. Často jste mohli narazit na vysoce rizikové půjčky. To částečně vyřešil nový zákon o úvěru, který nastavil pravidla a regulace pro nebankovní poskytovatele. I když lichváři úplně nezmizí, regulace je lepší cestou než nebankovní půjčky zakázat. Cílem novely je mimo jiné i to, aby si jak úvěroví poskytovatelé, tak i klienti byli vědomi svých práv a povinností.
VAROVÁNÍ: Vyhýbejte se obloukem pofidérním nabídkám v zapadlých koutech města a raději si dopředu ověřte, zda má poskytovatel internetové stránky a zda jsou o něm dostupné nějaké informace.
Závěr
Půjčka ihned na ruku je typ úvěru, který nabízí spíše nebankovní společnosti. K předání peněz dochází na předem domluveném místě (např. předání kurýrem, na pobočkách trafik, benzínových stanic apod.). Výhodou je to, že je půjčka neúčelová a není nutné mít vlastní bankovní účet. Počítat ale musíte s vyššími úrokovými sazbami.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- SCHELLEOVÁ, I., akol. Exekuce. Vyd. 1. Ostrava: KEY Publishing s.r.o. ISBN 978-80-87071-91-5
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz.[online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Oddlužení. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/oddluzeni/
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf