Půjčka na 30 dní do 5 minut【listopad 2024】
Peníze na pár kliknutí kdykoliv jen potřebujete? To nemusí být sen, ale realita. Krátkodobou potřebu peněz vám pomůže vyřešit rychlá půjčka na 30 dní, kterou vyřídíte jednoduše a pohodlně online během pár minut. Krátkodobé půjčky před výplatou mohou být šikovnou záplatou ve chvíli, kdy vás postihne náhlý nedostatek prostředků před další výplatou. Stačí si vybrat některou z námi naservírovaných bezpečných a předem ověřených nabídek.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na 30 dní výhodná
✅bankovní i nebankovní půjčky
✅v hotovosti i na účet
✅peníze k dispozici během několika málo minut
✅řešení nedostatku financí před další výplatou
4 věci, na které si u půjčky na 30 dní dát pozor
❌pouze nižší částky
❌jen krátkodobé půjčky
❌vyšší úroky nebo poplatky než u dlouhodobých půjček
❌vysoké sankce za pozdní splátky
NÁŠ TIP: Ještě předtím, než požádáte o půjčku na 30 dní, promyslete si, zda by pro vás momentálně nebyl výhodnější například kontokorent.
Jak půjčku na 30 dní získat
Půjčku na 30 dní vyřídíte jak na pobočce banky nebo nebankovní společnosti, tak i přes internet z pohodlí domova. Pro zjištění aktuální dostupnosti tohoto typu půjček vám bude stačit vyplnění jednotného formuláře. Výběr vám pomůže usnadnit nezávislý online srovnávač půjček, který vám na jednom místě během chvilky porovná více půjček mezi sebou, což vám hodně ušetří čas.
Poté, co odešlete žádost a požadované doklady vybrané úvěrové společnosti, ta následně vaši žádost prověří, posoudí bonitu a rozhodne o schválení nebo zamítnutí žádosti o půjčku na 30 dní. Následně vám v případě schválení zašle během pár minut peníze na bankovní účet nebo si je převezmete v hotovosti na předem domluveném místě.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- porovnání půjček je nezávislé a zdarma
- časová úspora
- výběr pouze z bezpečných a ověřených poskytovatelů
- bezpečnost a ochrana osobních dat
- transparentnost
VAROVÁNÍ: Při vyplňování žádosti uvádějte pouze úplné a pravdivé údaje. Poskytovatel si vámi zadaná data může pomocí nejrůznějších nástrojů jednoduše ověřit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na rekonstrukci bytu nebo domu
- na opravu auta
- na úhradu nákladů spojených se studiem
- na pořízení nového domácího spotřebiče
- na nákup počítače nebo notebooku potřebného k práci
Půjčka na 30 dní je riskem v tom ohledu, že má krátkou dobu splatnosti. Hrozí proto, že ji nestihnete splatit včas a úvěrová společnost vám na účtuje sankce z prodlení nebo poplatky za prodloužení doby splatnosti. Dojde tak k prodražení půjčky.
DOPORUČENÍ: Vybraného poskytovatele si důkladně prověřte a zjistěte si o něm dostupné recenze. Důvěřujte jen takovým, kteří mají licenci od ČNB.
Rozdíl půjčky na 30 dní oproti jiným typům půjček
Půjčka na 30 dní se od ostatních nebankovních půjček liší lepší dostupností a tím, že jde o krátkodobé řešení finančního nedostatku. V případě, že má člověk negativní záznam v registrech dlužníků, může být vhodnou variantou půjčka pro lidi v registru dlužníků. Jde o krátkodobou půjčku, která je poskytována v menších částkách.
Půjčka na 30 dní a půjčka na auto se liší účelem využití peněz. Zatímco půjčka na auto je účelová a peníze byste tak mohli použít pouze na nákup nebo opravu auta, půjčka na 30 dní je neúčelová, takže peníze můžete využít naprosto na cokoliv.
Půjčka na 30 dní a půjčka na ruku jsou odlišné ve způsobu předání peněz. U půjčky na ruku je předání peněz v hotovosti, ale i půjčky na 30 dní si můžete zvolit i zaslání peněz na bankovní účet.
Půjčka na 30 dní a půjčka od soukromé osoby se liší rizikem a bezpečností. Půjčky od neprověřených soukromých poskytovatelů jsou totiž více rizikové než půjčky na 30 dní od ověřených nebankovních poskytovatelů s licencí ČNB.
1 odstavec: Jak se tento typ půjčky liší od ostatních typů půjček. Nejen nebankovní půjčka vs bankovní půjčka, ale HLAVNĚ nebankovní půjčky mezi sebou (např. online půjčka vs půjčka bez registru, půjčka na účet vs půjčka na ruku a podobně).
TIP: Vybíráte jen z krátkodobých půjček se splatností do dalšího měsíce? Nechte si internetovým srovnávačem půjček porovnat jen krátkodobé půjčky na 30 dní a jednoduše vybírejte tu pravou půjčku, která vám bude maximálně vyhovovat.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
S půjčkami je spojeno mnoho rizik, kterým je vhodné předcházet. Při výběru a sjednávání půjčky do 30 dní se proto dopředu informujte o aktuální výši úrokové sazby a také o všech účtovaných poplatcích, které by ve finále mohly půjčku dost navýšit. Vyplatí se také zjistit si o úvěrové společnosti dostupné recenze.
Negativní dopady půjček
S půjčkami jsou spojeny i nejrůznější negativní dopady, jako je například kolotoč dluhů. Brát byste si proto půjčku měli jen ve chvíli, kdy víte, že ji budete schopni včas splatit. Vyhnete se tak nepříjemným dopadům v podobě sankcí, dalších poplatků nebo v nejhorším případě i exekuce.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Důvodem, proč musí být nebankovní půjčky regulovány je především to, že dříve existovala dlouhá řada nebankovních společností, které nehrály fér a lidé jim nemohli příliš důvěřovat. Nově nastavená pravidla a regulace, které vešly v platnost s novým Zákonem o úvěru zajistily výrazné prořídnutí nebankovního sektoru a větší transparentnost v oblasti poskytovaných půjček. Díky tomu si tak mohou být lidé více jisti tím, který poskytovatel je bezpečný a který nikoliv.
VAROVÁNÍ: Vyhýbejte se lichvářům a jiným podobným podvodníkům obloukem. Půjčky od neprověřených poskytovatelů by vás jen přivedly do problémů.
Závěr
Půjčka na 30 dní je typem krátkodobého úvěru, který je poskytovaný převážně na nižší částky. Tyto půjčky nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti. Peníze je možné získat v hotovosti nebo na bankovní účet. Nevýhodou tohoto typu úvěrů je ovšem vyšší úroková sazba než u dlouhodobějších půjček.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- BALABÁN, Zdeněk.Slabikář finanční gramotnosti: učebnice základních 7 modulů finanční gramotnosti. 2. aktualiz, vyd. Praha: Cofet, 2011, 416 s. ISBN 978-809-0439-610. REDAKCE. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In: Člověk v tísni [online]. 13.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- REDAKCE. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In: Člověk v tísni [online]. 13.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318