Půjčka na dluhy do 5 minut【listopad 2024】
Naletěli jste podvodníkovi a nyní chcete co nejrychleji splatit své narůstající závazky? Půjčka na dluhy může být vhodným způsobem, jak splácet úvěr ověřenému poskytovateli. K němu se dostanete díky online srovnávači. Vyplňte krátký formulář a vyberte si vhodného poskytovatele. Ten vám peníze půjčí okamžitě, pokud splníte jeho podmínky. Navíc se díky kontrole Českou národní bankou nebudete muset bát o svou finanční bezpečnost.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na dluhy výhodná
✅možnost splatit dluhy u nebezpečného poskytovatele
✅okamžitá finanční pomoc v noci i o víkendu
✅půjčka v hotovosti i na bankovní účet
✅získání lepších úvěrových podmínek
4 věci, na které si u půjčky na dluhy dát pozor
❌pozor na příliš vysoké splátky
❌často se objevují skryté poplatky
❌vysoké sankce při pozdních úhradách splátek
❌u výhodnějších úvěrů nutné doložit pravidelné příjmy
DOPORUČENÍ: Pokud uvažujete o splacení dluhů novou půjčkou, detailně si přečtěte všechny podmínky uvedené ve smlouvě.
Jak půjčku na dluhy získat
Ne vždy je uzavřená půjčka peněz smlouvabezpečnou a výhodnou. V nepřeberném množství nebankovních poskytovatelů snadno uzavřete nebezpečný úvěr. Tomu se lze vyhnout díky online srovnávači. Vyplňte krátký formulář a do 5 minut můžete vybírat pouze z ověřených nabídek s licencí od ČNB. Půjčka na dluhy vám pomůže co nejdříve splatit lichvářský, nebo jinak nebezpečný úvěr. Navíc díky ní můžete nalézt i levnější půjčku od poskytovatele, jehož činnost je v souladu se zákonem o spotřebitelském úvěru.
Ze zákona musí poskytovatel úvěrů kontrolovat dlužní minulost žadatele. Záznamy v registrech dlužníků jsou rozděleny do několika kategorií. Zájmovým sdružením je SOLUS, registrem BRKI nebo NRKI. Tyto instituce sledují, zda klient nejenom dokázal včas hradit předchozí půjčky. Patří sem i platby za energie nebo telefonní služby.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- nabídky pouze ověřených poskytovatelů
- úvěry v souladu s vašimi požadavky
- rychlé vyhledávání do několika minut
- vyhledávání kdykoliv a odkudkoliv
- seznam půjček 1 milion i vyšších a nižších částek
VYSVĚTLENÍ: Online srovnávač funguje dle vašich přání a požadavků. Vyplnění formuláře tak věnujte dostatečnou pozornost.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na investici do uměleckého díla
- na koupi pozemku
- na úhradu stávajících dluhů s vysokými úroky
- na pomoc při vlastním podnikání
- na financování vzdělávacího kurzu
Půjčka na dluhy vás může zavést do dluhové spirály. Obecně není vhodné, když své závazky dlužník splácí dalším úvěrem. Může dojít k situaci, kdy mu všechny dluhy přerostou přes hlavu a on nebude mít peníze na jejich úhradu. Riziko je především ve výši sankcí za pozdní splátky. Ty mohou celkové náklady na úvěr až několikanásobně zvýšit.
RADA: Pokud peníze dlužíte více věřitelům, zvažte možnost konsolidace půjček. Tedy jejich převedení pod jednoho poskytovatele.
Rozdíl půjčky na dluhy oproti jiným typům půjček
Půjčka na dluhy je sjednána žadateli, kteří jsou již aktuálně zadlužení. Těmto lidem mohou úvěr nabídnout pouze nebankovní společnosti a soukromí poskytovatelé. Ti peníze v hotovosti, nebo na bankovní účet nabízejí za vyšší úrokovou sazbu, sankce i poplatky. Zpravidla se nejedná o výhodný způsob půjčení peněz. Dluhy mohou neustále narůstat až se klient dostane do dluhové spirály. Z té je cesta ven velmi komplikovaná.
Půjčka na dluhy je sama o sobě velmi riskantní. Klientovi se tím zvyšuje hodnota celkových závazků. V případě, že sjedná půjčku od soukromé osoby, může navíc narazit na lichváře a další podvodníky. Těm se lze vyhnout v případě, že si detailně přečtete smlouvu a peníze si půjčíte pouze od ověřeného poskytovatele. Toho lze nalézt i díky online recenzím bývalých klientů.
Půjčka na dluhy může být nebezpečným způsobem sjednána i jako půjčka na směnku. Po této nelegální formě úvěru nejčastěji sahají lidé, kteří nemají žádnou jinou možnost. Uzavřou tak úvěr, jehož věřitel se kdykoliv může změnit. Nad dlužníkem tak neustále visí riziko, že bude peníze dlužit nebezpečnému lichváři.
Půjčka na dluhy je naprostým opakem půjčky na auto. Účelová půjčka na auto je nabízena pouze bonitním klientům, kteří dokážou ručit majetkem a prokážou vysoké příjmy. Půjčka na dluhy je oproti té účelové dražší a také snažší na sjednání. Nebankovní poskytovatelé peníze půjčí i těm, kdo mají špatnou dlužní minulost či nedostatečně vysoké pravidelné příjmy. Takoví lidé si ale za úvěr musí připlatit.
TIP: Při uzavírání nebankovního úvěru sledujte především výši sankcí a roční úrokové sazby. Pozor si dejte na skryté poplatky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při výběru vhodného poskytovatele se zaměřte na sankce pozdních splátek. Jejich výše je dána zákonem o spotřebitelském úvěru. Tím se ale často řídí pouze licencované subjekty. Na pozoru byste se měli mít především u neověřených soukromých osob a dalších nebankovních poskytovatelů.
Negativní dopady půjček
Pokud se člověk dostane do situace, že peníze dluží nebezpečnému poskytovateli, často je vhodné uzavřít půjčku na dluhy . Úhrada půjčky půjčkou je ale velmi riskantní. Často může vést až do dluhové spirály. Dluhová spirála je situací, kdy klient nezvládá platit své stávající závazky. Variantou, jak se z takové situace dostat, je konsolidace půjček nebo exekuce.
Proč existují rizikové půjčky
Ne každý z poskytovatelů je ověřeným a bezpečným. Stejně tak se na straně klientů objevují lidé, jejichž bonita je velmi nízká. A právě tito žadatelé o úvěr nemají problém sjednat rizikovou půjčku. Riziko, která podstupují je vykoupeno nepravidelnými příjmy či stávajícími dluhy. Pro nebonitní žadatele je to tak často jediná varianta, jak se alespoň k nějakému úvěru dostat.
VYSVĚTLENÍ: Pouze u ověřených poskytovatelů s licencí od ČNB máte jistotu, že dodržují zákonem dané podmínky.
Závěr
Někdy se člověk dostane do situace, kdy si peníze neuváženě půjčí od podvodných poskytovatelů. Často je pak výhodnější sjednání nového bezpečného úvěru, kterým jsou hrazeny stávající dluhy. K bezpečné nabídce se klient snadno dostane díky online srovnávači. Ten vám během několika málo minut představí úvěry pomáhající řešit vaši aktuální finanční situaci.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Ing. Dan Kazda. Dluhová past v rodinách a způsoby jejího řešení. In: Univerzita Pardubice [online]. 2022. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/78931/KazdaD_Dluhova_past_AS_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- REDAKCE. Úvěr je dobrý pomocník, ale špatný pán In: ČNB [online]. 7.12.2020. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Uver-je-dobry-pomocnik-ale-spatny-pan
- Jarmila Slámová. Využití cizích zdrojů při financování potřeb domácností. In: Bankovní institut vysoká škola Praha [online]. 28. 4. 2009. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/tm64w/Diplomova_prace_Bc.Jarmila_Slamova.pdf
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/.
- Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D. Odbor Finanční trhy I. Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2022. In: Ministerstvo financí České republiky [online]. 22.6.2023. Dostupné z: https://www.mfcr.cz/cs/financni-trh/bankovnictvi-a-dohled/financni-stabilita-a-dohled/vyvoj-financniho-trhu/2022/zprava-o-vyvoji-financniho-trhu-v-roce-2-51712
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/