Půjčka na MD bez registru do 5 minut【listopad 2024】
Mohou si půjčit i maminky na mateřské? Jistě, když je banka odmítne, mají šanci si o úvěr požádat u některé z nebankovních společností. Půjčka pro ženy na MD bez registru je ovšem vysoce rizikovým typem úvěru. Než si proto najdete vhodného věřitele, měli byste vědět, jak nenaletět podvodníkům a jak vybrat nejvýhodnější půjčku.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na MD bez registru výhodná
✅ půjčka pro ženy na mateřské bez dalšího příjmu
✅ poskytovatelé si neověřují, jestli daný žadatel nedluží už jinde
✅ lze si půjčit od 500 Kč
✅ bezúčelová půjčka na cokoliv
4 věci, na které si u půjčky na MD bez registru dát pozor
❌ vysoké úroky i poplatky
❌ riziko, že se upíšete společnosti pohybující se na hraně zákona
❌ velmi vysoké sankce za nesplácení půjčky
❌ krátká doba splatnosti
VYSVĚTLENÍ: Ženy na mateřské nejsou pro banky bonitními žadateli, a proto jim většinou žádnou půjčku, byť nízkou, neschválí. Nebankovní společnosti však mají při posuzování žádosti nastavena mírnější kritéria.
Jak půjčku na MD bez registru získat
Buď si půjčku sjednáte přímo přes úvěrovou společnost nebo s pomocí online srovnávače. Zde vám půjčky přehledně porovnají dle stěžejních kritérií, což jsou úroky, poplatky, RPSN sazba či k půjčce nabízené bonusy. Vy jen vyplníte žádost, doložíte identifikační doklady a případně potvrzení o příjmu.
Úvěrová společnost vaši žádost obratem vyhodnotí. Pokud nenahlíží do registrů, zda nemáte jiné dluhy po splatnosti, pak však s největší pravděpodobností nemá licenci k půjčování peněz od ČNB. Poskytovatel by si měl následně, např. prostřednictvím chytrého nástroje Nordigen, ověřit i váš bankovní účet.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- půjčku si přes něj zařídíte o víkendech i svátcích
- nezřídka nabízí výhodnější podmínky pro sjednání půjčky
- stačí vám vyplnit jen 1 formulář
- chrání vaše osobní data
- v případě potřeby můžete kontaktovat telefonní operátory
NAŠE RADA: Nejvýhodnější půjčku vybírejte nejen podle výše úroků, ale i poskytovaných bonusů, např. předčasné splacení zdarma, odpuštění první či poslední splátky nebo možnost si splátky zdarma snížit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na zaplacení složenek za energie
- na opravu nebo nákup spotřebiče
- na zaplacení školních pomůcek pro děti
- na léky
- na podnikání
Půjčka na MD bez registru bývá opatřena velmi krátkou dobou splatnosti. Proto si musíte být jistí, že půjčku např. během následujícího měsíce budete schopni splatit. V opačném případě zaplatíte vysoké sankce i poplatky za prodloužení půjčky, které též bývají vysoké.
NÁŠ TIP: Jak dosáhnout na vyšší půjčku? Požádat o ni můžete i se svým partnerem nebo partnerkou, neboť jeho a vaše příjmy se sčítají.
Rozdíl půjčky na MD bez registru oproti jiným typům půjček
Půjčka pro ženy na MD bez registru spadá mezi nebankovní půjčky. Lze si ji zařídit online prostřednictvím 1 formuláře. Vzhledem k tomu, že maminky na mateřské obvykle nejsou dostatečně bonitní, společnost jim půjčí za vysoké úroky i poplatky.
Rychlá půjčka může být zároveň půjčka na MD bez registru . Rychlá půjčka je populární zejména díky tomu, že si půjčku dnes sjednáte a ještě dnes máte peníze na účtu nebo v hotovosti. I tato půjčka je opatřena vysokými úroky i poplatky. Stejně jako půjčky před výplatou ihned vyplacené v hotovosti nebo na bankovní účet, které si sjednávají lidé, jež nevystačí se svým pravidelným příjmem.
Půjčka v exekuci je jedním z nejrizikovějších finančních produktů vůbec. Když už dlužíte někomu jinému a nezvládáte dlužné peníze splácet, není dobré brát si další půjčku. S exekucí vám půjčí jen společnosti bez licence k půjčování peněz.
Půjčky pro nezaměstnané jsou též doménou lichvářských společností. Ty zneužívají těžké finanční situace svých klientů a připraví pro ně extrémně nevýhodnou úvěrovou smlouvu, po jejímž podpisu klienti půjčku výrazně přeplatí.
VAROVÁNÍ: Hotovostní půjčky jsou také oblíbené, ale velmi drahé. Navíc po vás věřitelé nezřídka požadují, abyste ji splatili během 14 dní nebo 1 měsíce. A to je velmi krátká doba, vezmete-li v úvahu, že kromě zapůjčené částky musíte zaplatit ještě úroky a poplatky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Půjčka na MD bez registru , ale také například půjčka pro seniory bývá opatřena vyššími úroky i poplatky kvůli tomu, že tyto osoby nejsou dostatečně bonitní. To ale neznamená, že si nemůžete půjčit výhodně. Porovnávejte půjčky dle výše úroků, poplatků, RPSN sazby, výše sankcí i poskytovaných bonusů. Nebo si nechte půjčky srovnat a doporučit si finanční produkt od online srovnávače. Nezapomeňte si přečíst recenze na daného věřitele.
Negativní dopady půjček
Co dělat, když se dostanete do situace, kdy nezvládáte půjčku splácet? Nečekejte, jak se situace vyvine, a ihned oslovte svého věřitele s prosbou o snížení splátky nebo její odklad. Nechce vám věřitel vyjít vstříc? Pak máte možnost obrátit se na finančního arbitra, který se na vaši situaci podívá s nadhledem a nezávisle spor mezi vámi a věřitelem vyřeší.
Proč existují rizikové půjčky
Ještě před novým zákonem o spotřebitelských úvěrech z roku 2016 na našem trhu figurovalo velké množství podvodných společností a spotřebitelé byli vůči nim téměř bezbranní. S novým zákonem ovšem počet lichvářů klesl.
Nyní totiž máte šanci půjčit si od společností s licencí ČNB, které jsou regulovány zákonem. Dodnes se však najdou lidé, kteří nejsou pro banky ani licencované společnosti dostatečně bonitní, a proto si půjčují peníze od finančních žraloků a dostávají se do vleklých finančních potíží.
DOPORUČENÍ: Budujte si dobrou finanční gramotnost. Počítejte si své příjmy i výdaje a řiďte se zlatým pravidlem 50/30/20. Zhruba 50 % příjmů slouží na nezbytné výdaje, 30 % příjmů lze vynaložit na osobní výdaje (např. kultura, sport) a 20 % příjmů je dobré investovat nebo si je uložit na penzijní připojištění.
Závěr
Půjčka pro ženy na MD bez registru je dostupná online po vyplnění jednoho krátkého a přehledného formuláře. Peníze si necháte poslat na účet nebo vám je kurýr doveze v hotovosti. Využít je můžete, na co jen chcete. Dávejte si však pozor na vysoké úroky a krátkou dobu splatnosti. Obojí vás může přivést do finanční tísně.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Nebankovní úvěry a související problémy – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB 2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/verejnost/servis-pro-media/autorske-clanky-rozhovory-s-predstaviteli-cnb/Nebankovni-uvery-a-souvisejici-problemy-00001
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- Marie Špůrová. Bankovní a nebankovní subjekty na finančním trhu v České republice. In: České vysoké učení technické v Praze [online]. 24. 10. 2023. Dostupné z: https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/108531/MU-BP-2023-Spurova-Marie-BP_2023_Spurova_Marie.pdf
- Silvie Šindelková. Analýza podmínek poskytování spotřebitelských úvěrů. In: Masarykova univerzita v Brně [online]. 6. 1. 2014. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/xcnwi/DP_-_Sindelkova.pdf
- Kateřina Mahdalová. Vývoj exekucí v letech 2017 až 2019. In Novinky.cz.[online]. 4.5.2020. Dostupné z: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/exekuce-miri-k-zasadnim-zmenam-40322419
- Petr Franek. Spotřebitelské úvěry bankovních institucí v České republice. In: AMBIS vysoká škola [online]. 24. 4. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf