Půjčka na rekonstrukci do 5 minut【listopad 2024】
Hodil by se vašemu bytu nebo domu nový kabát, ale schází vám potřebné finance? Půjčka na rekonstrukci patří mezi jedno z nejčastějších využití půjček vůbec. S jejím vybíráním si nemusíte dělat vůbec žádné starosti. My vám takovou půjčku pomůžeme získat rychlostí blesku. Pohodlně se usaďte, otevřete si naše stránky a vyplňte krátký formulář. Během několika málo okamžiků vám přehledně předložíme půjčky přímo na míru vašim potřebám.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na rekonstrukci výhodná
✅účelová půjčka s výhodnými podmínkami
✅nižší i větší částky
✅možnost sjednání půjčky z pohodlí domova
✅minimum papírování a zdlouhavé byrokracie
4 věci, na které si u půjčky na rekonstrukci dát pozor
❌nutnost mít pravidelný příjem v dostatečné výši
❌vysoké sankce za porušení smluvních podmínek
❌kratší doba splácení než u hypotéky
❌v některých případech je nutné potvrzení příjmu od zaměstnavatel
NAŠE RADA: Půjčka s lákavě výhodným úrokem nemusí být vždy tou nejlepší. Mohou ji znevýhodnit i další poplatky, které s ní souvisejí.
Jak půjčku na rekonstrukci získat
Půjčka na rekonstrukci se dá v některých případech získat jako půjčka zdarma. Musí ovšem jít o první půjčku u dané společnosti a spíše se to týká nižších částek. Půjčku na rekonstrukci bytu a půjčku na rekonstrukci domu vyřídíte pohodlně online. S výběrem nejvýhodnější půjčky vám pomůže nezávislý internetový srovnávač půjček, který vám na jednom místě porovná více půjček mezi sebou. Tím ušetříte čas.
Úvěrová společnost na základě vámi vyplněné žádosti a doložených dokumentů posoudí vaši bonitu a rozhodne o schválení nebo zamítnutí žádosti o úvěr. Zároveň také může provést automatickou kontrolu bankovního účtu přes nástroje typu Nordigen apod.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- úspora času i peněz
- je nezávislý a zdarma
- vybíráte jen z bezpečných a předem prověřených poskytovatelů
- všechny půjčky přehledně na jednom místě
- možnost využití klientského servisu
DOPORUČENÍ: Vedle internetového srovnávače půjček vyzkoušejte také orientační internetovou kalkulačku pro výpočet výše splátek.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- rekonstrukce bytu nebo domu
- překonání krátkodobých finančních potíží
- nákup nebo oprava auta
- financování studia
Půjčka může být riskantní, pokud si ji vezmete za vysoký úrok nebo od neprověřeného poskytovatele bez licence. V takovém případě hrozí, že sjednanou půjčku o dost přeplatíte.
DOPORUČENÍ: Půjčka na rekonstrukci nemusí být vždy tou výhodnější variantou. Někdy totiž může být lepším řešením hypotéka.
Rozdíl půjčky na rekonstrukci oproti jiným typům půjček
Nejvýhodnější půjčka na rekonstrukci se od jiných nebankovních úvěrů liší účelem využití. Je přímo určená na náklady spojené s rekonstrukcí bytu nebo domu. Často má i výhodnější podmínky.
Půjčka na rekonstrukci a krátkodobá půjčka se odlišují délkou splatnosti. U krátkodobé půjčky se setkáte se splatností několik týdnů maximálně měsíců. U půjčky na rekonstrukci může být splatnost i mnohem delší.
Půjčky na rekonstrukci bez zajištění a půjčky na ruku pro nezaměstnané se liší především způsobem vyplacení peněz. Zatímco u půjčky na ruku je to v hotovosti, u půjčky na rekonstrukci celý proces urychlíte možností zaslání peněz na účet.
Půjčka na rekonstrukci a půjčka ihned mají společné rychlé vyřízení i rychlé vyplacení peněz s tím rozdílem, že půjčka na rekonstrukci bytu nebo domu mívá výhodnější podmínky a je přímo určená k účelům rekonstrukce.
NAŠE RADA: U půjčky na rekonstrukci nesledujte jen úrokovou sazbu a RPSN. Informujte se také na případné poplatky, které by mohly cenu půjčky navýšit.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Rizikem půjček mohou být podvodné a nevýhodné nabídky. Dopředu si proto zjistěte, zda má vybraná úvěrová společnost kladné recenze a zda má od ČNB licenci k provozování této činnosti. Pro minimalizování rizik spojenými s půjčkami se informujte o přesné výši úrokové sazby, poplatků a sankcí.
Negativní dopady půjček
Hlavním rizikem spotřebitelských půjček je neschopnost je včas splatit. V takovém případě hrozí sankce za porušení smluvních podmínek nebo poplatky za prodloužení splatnosti půjčky. Proto je důležité půjčit si částku v rozumné výši a mít dobře nastavené výše splátek.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
V dřívějších dobách existovaly stovky nebankovních společností, které neměly zákonem přesně stanovená pravidla. Trh se tak doslova hemžil lichváři a podvodnými nabídkami. Tomu udělal alespoň částečně přítrž nový Zákon o úvěru, který zavedl určitě regulace pro nebankovní poskytovatele. Jeho cílem bylo to, aby si lidé byli více vědomi svých práv a povinností a aby se neobraceli na lichváře.
VYSVĚTLENÍ: Nový Zákon o spotřebitelském úvěru definuje pozitivně i negativně spotřebitelský úvěr. Nová právní úprava výrazně změnila podmínky pro podnikání v oblasti spotřebitelského úvěrování.
Závěr
Půjčka na rekonstrukci je účelový úvěr, který je určený na rekonstrukci bytu nebo domu. Tyto půjčky jsou obvykle výhodnější než neúčelové úvěry. Půjčku na rekonstrukci vyřídíte rychle a jednoduše přes internet a peníze můžete mít během chvíle na účtu. Nevýhodou je kratší splatnost než u hypotéky.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full
- Martin Bednář. Co je pro Čechy prioritou při výběru půjčky. In Faei.cz.[online]. 18.11.2020. Dostupné z: https://faei.cz/pro-cechy-jsou-pri-vyberu-pujcky-nejdulezitejsi-uroky/
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Oddlužení. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/oddluzeni/
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz. [online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov