Půjčky na ruku pro nezaměstnané do 5 minut【září 2024】
Jste momentálně bez práce a chybí vám peníze na běžný život? Obáváte se, že vám v takové situaci nikdo nepůjčí? U bank nepochodíte. Ještě tu jsou ale nebankovní společnosti, které za určitých podmínek půjčují i nezaměstnaným. My vám takovou půjčku najdeme a pomůžeme získat do 5 minut. Jak to funguje?
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na ruku pro nezaměstnané výhodná
✅vyřízení žádosti obratem
✅peníze i pro žadatele bez práce
✅půjčka v hotovosti na předem domluveném místě
4 věci, na které si u půjčky na ruku pro nezaměstnané dát pozor
❌pouze nabídky nebankovních společností
❌vysoké úrokové sazby
❌vysoké sankce za porušení podmínek plynoucích ze smlouvy
❌pouze menší částky
NAŠE RADA: Jelikož půjčky na ruku pro zaměstnané se pojí s vysokými úrokovými sazbami, půjčujte si pouze v okamžiku, kdy je to opravdu nutné a jen tak vysokou částku, kterou zvládnete splácet.
Jak půjčku na ruku pro nezaměstnané získat
Půjčku pro nezaměstnané ihned na ruku získáte jednoduše. V první řadě na vás bude vyplnit jednotný formulář pro zjištění dostupnosti malé půjčky. Následně si pomocí online srovnávače půjček porovnáte více půjček mezi sebou a vyberete si takovou, která pro vás bude nejvýhodnější.
Úvěrová společnost poté vaši žádost posoudí, ověří si vaši totožnost na základě vašeho občanského průkazu a rozhodne o schválení nebo zamítnutí žádosti. Následně vám budou v případě schválení žádosti peníze předány na domluveném místě (doručení kurýrem, vyzvednutí v trafice, na benzínce apod.).
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- všechny půjčky přehledně na jednom místě
- nabídky jen od předem prověřených poskytovatelů
- jedna žádost pro všechny poskytovatele
- úspora času i peněz
- garance bezpečnosti
DOPORUČENÍ: Ve chvíli, kdy vyplňujete žádost o půjčku, uvádějte pouze úplné a pravdivé údaje. Úvěrové společnosti totiž mají spoustu možností, jak si vámi zadané informace mohou ověřit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na zaplacení nájmu
- na opravu auta
- na opravu domácího spotřebiče
- na nákup drobného domácího spotřebiče
- na výdaje spojené se studiem
Půjčka pro nezaměstnané na ruku většinou mívá kratší dobu splatnosti, která může přinášet riziko v tom ohledu, že když nestihnete včas uhradit splátku, budou vám účtovány sankce nebo poplatky za prodloužení délky splatnosti. Dojde tak k výraznému prodražení půjčky.
DOPORUČENÍ: V případě, že peníze potřebujete na uhrazení výdajů spojených se studiem, zvažte, zda by pro vás nebyla výhodnější přímo půjčka určená pro studenty.
Rozdíl půjčky na ruku pro nezaměstnané oproti jiným typům půjček
Půjčky na ruku pro nezaměstnané se od ostatních typů půjček odlišují především v tom ohledu, že to, že jste momentálně bez práce nemusí být překážkou na cestě k získání půjčky. Některé nebankovní společnosti s tím totiž problém nemají.
Půjčka pro nezaměstnané ihned na ruku a půjčka se zástavou auta se liší především rizikovostí dané půjčky. Zatímco půjčka na ruku pro nezaměstnané nepřináší takové riziko, ve chvíli, kdy dáte do zástavy své auto, se už vystavujete poměrně velkému riziku a o váš vůz můžete přijít.
Půjčka na ruku pro nezaměstnané a půjčka bez registru na účet se liší v tom ohledu, že v případě, že máte negativní záznam v registru a jste bez práce, žádost vám bude s největší pravděpodobností zamítnuta. Ale v případě půjčky na ruku pro nezaměstnané není to, že jste nezaměstnaní, překážkou.
Půjčka pro nezaměstnané ihned na ruku a půjčka na auto se odlišují účelovostí půjčky. Zatímco půjčka na auto je účelová a peníze je tedy možné využít pouze na úhradu nákladů spojených s pořízením nebo opravou automobilu, půjčka na ruku pro nezaměstnané je neúčelová, takže peníze můžete s naprostým klidem využít na cokoliv a účel využití půjčky nemusíte nikomu dokládat.
VYSVĚTLENÍ: U půjčky na ruku pro nezaměstnané si můžete domluvit způsob předání peněz v hotovosti. Nejčastěji jde o možnost doručení kurýrem na vámi zadanou adresu, vyzvednutí peněz na některé ze spolupracujících benzínek či v trafikách.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při sjednávání půjčky na ruku pro nezaměstnané myslete na to, že je velmi důležité ověřit si poskytovatele, od kterého si peníze půjčujete. Zaměřte se na ty, kteří mají licenci ČNB k provozování této činnosti. Dopředu si zkontrolujte všechny související poplatky a sankce.
Negativní dopady půjček
I když je půjčka pro nezaměstnané ihned na ruku poskytována spíše na nižší částky v řádech tisíců maximálně desetitisíců korun, je potřeba myslet na možné negativní dopady, jako je riziko předlužení nebo to, že se dostanete do neschopnosti půjčku splácet. Nikdy se proto nepouštějte do velkého rizika a půjčku si důkladně promyslete.
Proč existují rizikové půjčky
Pokud si kladete otázku, proč vlastně rizikové půjčky existují, je potřeba podotknout, že dříve jich bylo mnohem více. Změnu přinesl nový zákon o úvěru, který nastavil nová pravidla a regulace pro nebankovní poskytovatele. I když lichváři zcela nevymizí, je rozhodně lepší trh určitým způsobem regulovat než nebankovní úvěry zakázat. Cílem zákona je především to, aby si lidé i poskytovatelé byli vědomi svých práv a povinnosti.
VYSVĚTLENÍ: Lichvář je osoba, která se nebojí používat nátlak a výhružky. Peníze půjčuje za extrémně nevýhodných podmínek.
Závěr
Půjčky na ruku pro nezaměstnané jsou typem úvěru, který není problém získat i ve chvíli, kdy jste bez práce. Nabízí je pouze nebankovní společnosti. Počítat musíte s vyššími úrokovými sazbami, poplatky i sankcemi a také s tím, že výše půjčované částky je poměrně omezená.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Kristýna Klepáčková. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky. In: Masarykova univerzita [online]. 19.4.2015. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/fate1/BP_FINAL.pdf
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302 Marie Špůrová. Bankovní a nebankovní subjekty na finančním trhu v České republice. In: České vysoké učení technické v Praze [online]. 24. 10. 2023. Dostupné z: https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/108531/MU-BP-2023-Spurova-Marie-BP_2023_Spurova_Marie.pdf
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- Ondřej Drahorád. Oddlužení fyzické osoby – podnikatele. In: Univerzita Karlova [online]. 22. 6. 2021. Dostupné z: https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/126085/120383838.pdf