Půjčka o víkendu do 5 minut【září 2024】
Potřebujete si půjčit peníze co nejrychleji, ideálně během víkendu a nemůžete čekat na pracovní den? To nemusí být žádný problém. Některé nebankovní společnosti fungují i o víkendech a státních svátcích a 15 % jich peníze i o víkendu vyplácí.
My vám takovou půjčku o víkendu pomůžeme vyřídit do 5 minut. Vy se můžete pohodlně usadit a v klidu vyplnit jednoduchý formulář, na základě kterého vám předložíme nabídky půjček na míru. Maximální bezpečnost je samozřejmostí, všechny půjčky jsou ověřené.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka o víkendu výhodná
✅ jednoduché, rychlé a pohodlné vyřízení
✅ peníze i o víkendu a ve státní svátek
✅ neúčelová půjčka na cokoliv
✅ v hotovosti i bezhotovostně
4 věci, na které si u půjčky o víkendu dát pozor
❌ omezená nabídka půjček
❌ tyto půjčky většinou nabízejí spíše nebankovní společnosti
❌ vyšší úroky a poplatky
❌ vysoké sankce za porušení smluvních podmínek
NAŠE RADA: Půjčky o víkendu patří mezi ty dražší. Promyslete si, jestli se vám vyplatí a jestli ji opravdu nutně potřebujete vyřizovat právě o víkendu.
Jak půjčku o víkendu získat
Nebankovní půjčka o víkendu se dá získat rychle a pohodlně. Nezávislý online srovnávač půjček vám pomůže vyhledat pravou půjčku, která vám bude nejvíce vyhovovat. Navíc nebudete muset ztrácet čas zdlouhavým porovnáváním jednotlivých nabídek, ale srovnávač vám je během chvilky přehledně naservíruje na jednom místě až pod nos.
Úvěrová společnost po vás následně bude požadovat vyplnění žádosti o půjčku a doložení potřebných dokumentů, na základě kterých ověří vaši bonitu. Mimo to může provést například automatickou kontrolu bankovního účtu přes nástroje typu Nordigen apod.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- bezpečné a předem prověřené půjčky
- srovnání půjček je nezávislé a zdarma
- šetří čas i peníze
- všechny dostupné půjčky přehledně na jednom místě
DOPORUČENÍ: Vedle online srovnávače můžete vyzkoušet také internetovou kalkulačku, která vám orientačně vypočítá, na jak vysokou půjčku dosáhnete, v jaké výši budete platit měsíční splátky apod.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- překlenutí období s nedostatkem financí
- zaplacení účtů za energie, nájem apod.
- financování studia nebo nákup věcí důležitých pro studium
- oprava auta
- nákup drobného domácího spotřebiče
Půjčka i o víkendu může být riskantní především z toho důvodu, že může jít o unáhlené rozhodnutí v době finanční krize a hrozí, že ji nestihnete včas splatit a budou vám účtovány sankce z prodlení nebo poplatky za prodloužení doby splatnosti.
Rozdíl půjčky o víkendu oproti jiným typům půjček
Půjčky o víkendu se od ostatních nebankovních půjček, jako jsou například nebankovní půjčky pro nezaměstnané nebo půjčky pro dlužníky s exekucí odlišují především snadným vyřízením, minimální administrativou a rychlým vyplacením peněz i během víkendu a ve státní svátek.
Půjčky v sobotu a půjčka v neděli na rozdíl od krátkodobé půjčky mohou mít delší splatnost, takže si je jednoduše přizpůsobíte svým finančním možnostem a splátky si rozložit do delšího časového období.
Půjčka o víkendu je neúčelová, takže na rozdíl od půjčky na auto můžete peníze využít na cokoliv jen potřebujete a účel využití peněz nemusíte nikomu dokládat.
Nebankovní půjčka o víkendu a půjčka na ruku jsou odlišné v možnostech vyplacení peněz. Zatímco u půjčky na ruku jste omezeni vyplacením peněz pouze v hotovosti, u nebankovní půjčky o víkendu si můžete zvolit variantu zaslání peněz na bankovní účet, což celý proces výrazně urychlí.
NAŠE RADA: Pokud si chcete sjednat první půjčku zdarma, zaměřte se i na to, jestli si poskytovatel neúčtuje nějaké další poplatky navíc.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při sjednávání půjčky si dávejte pozor, abyste si půjčovali od bezpečných a ověřených poskytovatelů. Ty poznáte mimo jiné i tak, že mají licenci od ČNB nebo podle kladných recenzí. Kromě výše úrokové sazby sledujte i všechny další související poplatky. Pozor dávejte na nabídky půjček v exekuci, během insolvence či na směnku.
Negativní dopady půjček
U půjček je potřeba myslet i na možné negativní dopady. Ve chvíli, kdy budete mít více půjček nebo si budete brát půjčku na splátky jiné půjčky, hrozí vám předlužení. V takové situaci se vyplatí popřemýšlet o konsolidaci půjček.
Proč existují rizikové půjčky (nebo Proč musí být nebankovní půjčky regulovány)
Dříve na nebankovním úvěrovém trhu působily tisíce nebankovních společností bez pravidel a trh se doslova hemžil lichváři a podvodníky. I z tohoto důvodu byl přijat nový Zákon o úvěru, který nastavil nová pravidla a podmínky pro nebankovní poskytovatele. I když nedošlo k úplnému vymizení lichvářů, trh se pročistil, protože podmínky splnila cca jen stovka společností.
VYSVĚTLENÍ: Lichvář je osoba zneužívající nepříznivě finanční situace dlužníka a poskytující půjčky za nemravně vysoký úrok.
Závěr
Půjčka i o víkendu je typ úvěru, který bez problému vyřídíte přes internet z pohodlí domova klidně i v sobotu a v neděli. Peníze tak můžete mít i během víkendu za malou chvíli od schválení na svém bankovním účtu. Tyto úvěru mají ale většinou vyšší úrokové sazby nebo i nějaké další poplatky a sankce.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Oddlužení. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/oddluzeni/
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- Člověk v tísni, o.p.s.. Jak přežít dluhy. In: jakprezitdluhy.cz [online]. Dostupné z: https://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/odpovedne-uverovani/devatero-bezpecneho-pujcovani