Půjčka Olomouc do 5 minut【prosinec 2024】
Hledátou rychlou a bezpečnu půjčku? Žijete v Olomouci nebo blízkém okolí? Rychlá půjčka Olomouc vám může vytrhnout trn z paty, jak se říká. Peníze můžete na účtu téměř ihned a bez zbytečného papírování. S naším online srovnáním půjček si dostupné nabídky porovnáte během chvilky a peníze můžete mít na svém účtu do 5 minut. Jak nebankovní půjčky Olomouc fungují a na co byste měli dát velký pozor?
Proč je půjčka Olomouc populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka Olomouc výhodná
✅ jednoduché a rychlé sjednání online
✅ dostupnější půjčka i pro problémové klienty
✅ jednoduché sjednání do pár minut
✅ často vyplacení penět na ruku
4 věci, na které si u půjčky Olomouc dát pozor
❌ vyšší úrokové sazby
❌ velmi krátká doba splatnosti
❌ vysoké sankce při nesplácení
❌ možné dodatečné poplatky
NAŠE RADA: Při výběru půjčky v Olomouci je důležité zvážit nejen úrokovou sazbu, ale i další parametry, jako jsou poplatky za sjednání a vedení úvěru, možnost předčasného splacení nebo flexibilita splácení.
Jak půjčku Olomouc získat
Hledáte spolehlivou nebankovní půjčku, ale nevíte, kde začít? Náš srovnávač půjček vám pomůže najít půjčku na míru. Vyplňte jednotný formulář a během chvilky pro vás najdeme všechny dostupné nebankovní půjčky Olomouc. Porovnání trvá chvilku a nestojí ani korunu. Ušetříte čas, energii a peníze.
Ze strany námi doporučeného poskytovatele se můžete spolehnout na rychlé vyřízení. Pokud máte digitální identitu v rámci projektu BankID, můžete se snadno identifikovat i ověřit příjmy. Vše je bezpečné a velmi rychlé. Půjčku můžete mít na bankovním účtu během pár minut, přičemž úvěrovou smlouvu podepíšete prostřednictvím SMS kódu či mobilní aplikace.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- vyplnění pouze jednoho formuláře
- maximální ochrana vašich osobních dat
- srovnání desítek půjček na jednom místě
- výběr úvěru podle vašich preferencí
- ověření vaší bonity a výběr půjčky podle ní
DOPORUČENÍ: Buďte skeptičtí vůči společnostem, které své služby nabízejí formou letáků ve schránce, plakátů na veřejných prostranstvích nebo za vámi dokonce posílají takzvané podomní prodejce. Většinou jde o lichváře.
Kdy se půjčka Olomouc obecně vyplatí
- na pokrytí neočekávaných nákladů
- na překlenutí období mezi dvěma výplatami
- na menší opravy v domácnosti
- na opravu automobilu
- na opravu nebo koupit menších spotřebičů
Půjčky Olomouc mohou mít různé podoby od online půjček až po půjčky v hotovosti. Všechny však mohou být spojené s méně výhodnými podmínkami, jako jsou vysoké úrokové sazby či další poplatky. V souvislosti s tím si předem pročtěte smlouvu a přesvědčte se, že se vám půjčka vyplatí. Pokud jste podnikatel, může být pro vás vhodnější volbou půjčka na IČO.
VAROVÁNÍ: I když může být půjčka v Olomouci dostupnější než jiné úvěry, nepůjčujte si více, než skutečně potřebujete a než jste schopni splácet. Nadměrné zadlužení vás může rychle dostat do dluhové pasti.
Rozdíl půjčky Olomouc oproti jiným typům půjček
Půjčka v Olomouci se může od klasických úvěrů lišit lepší dostupností. Zatímco u běžných online půjček probíhá online, v případě nebankovní půjčky Olomouc máte možnost osobního vyřízení včetně předání peněz. V takovém případě pro vás bude dostupná pouze půjčka 8 000 Kč – není ale výjimkou, že vám poskytovatel vyplatí v hotovosti pouze zálohu do 2 000 Kč.
Pokud potřebujete peníze rychle, může být pro vás zajímavá půjčka bez dokládání příjmů. I tu najdete v nabídce některých olomouckých poskytovatelů. Půjčku si můžete sjednat bez toho, aby poskytovatel hodnotil výši a stabilitu vašich příjmů. Jestliže máte záznam v registru dlužníků, může být pro vás vhodnou volbou půjčka bez registru. Tu opět nabízí někteří poskytovatelé v Olomouci, přičemž v některých případech můžete zažádat o výplatu v hotovosti. Oproti jiným formám úvěru je však tento jedním z nejrizikovějších.
DOPORUČENÍ: Pokud si nejste jisti, zda je pro vás půjčka v Olomouci vhodná, nebojte se poradit s odborníkem. Můžete se obrátit na nezávislé finanční poradce nebo se poradit alespoň se svými blízkými.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při hledání té pravé půjčky buďte ostražití a nenechte se zlákat na první pohled výhodnými nabídkami. Pečlivě prozkoumejte každý detail smlouvy, jako byste hledali jehlu v kupce sena. Zaměřte se hlavně na údaje, které jsou psány drobným písmem – právě tam se často skrývají nejzáludnější informace spojené s poplatky a sankcemi. Zároveň si ověřte, zda poskytovatel disponuje licencí od České národní banky.
Negativní dopady půjček
Nejhorší noční můrou každého dlužníka je past jménem předlužení. Spadnou do ní můžete poměrně jednoduše, ale cesta ven je trnitá. Představte si, že splácíte jednu půjčku druhou a třetí, až se nakonec topíte v moři dluhů bez naděje na záchranu. Mnohem lepší je takové situaci předcházet a začít jednat hned, když se objeví první problémy se splácením.
Proč existují rizikové půjčky
Možná ještě někteří z vás vzpomínají na divoká devadesátá léta, kdy bylo možné téměř cokoliv. V souvislosti s tím se finanční trh hemžil celou řadou neférových a podvodných poskytovatelů půjček, kteří se nezdráhali použít i ty nejhorší praktiky. Smlouvy byly často psány tak, aby jim rozuměl jen právník a podmínky byly nastaveny pouze ve prospěch věřitele. Naštěstí přišla novela zákona, která vše změnila a celý trh s půjčkami zregulovala.
NÁŠ TIP: Využijte online kalkulačky, které vám pomohou vypočítat, kolik za půjčku reálně zaplatíte. Pro přehlednější srovnání využijte srovnávač půjček.
Závěr
Pokud hledáte bezpečné a výhodné nebankovní půjčky Olomouc, máte na výběr z užší nabídky poskytovatelů, kteří vám dokážou nabídnout férové podmínky a rychlé sjednání. Dostupné je osobní i online sjednání, přičemž si v mnohých případech můžete nechat úvěr vyplatit i v hotovosti. Každopádně je možné, že regionální poskytovatelé nebudou nabízet tak výhodné úvěry jako velcí hráči na trhu.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Tomáš Nidetzký: Nebankovní poskytovatelé úvěrů musí mít nově licenci – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB {year}. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Tomas-Nidetzky-Nebankovni-poskytovatele-uveru-musi-mit-nove-licenci
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full
- REDAKCE. Úvěr je dobrý pomocník, ale špatný pán In: ČNB [online]. 7.12.2020. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Uver-je-dobry-pomocnik-ale-spatny-pan
- REDAKCE. FINANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ [online]. Dostupné z:https://www.financnivzdelavani.cz/
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/