Půjčky bez registru na ruku do 5 minut【listopad 2024】
Potřebujete si rychle půjčit peníze v hotovosti, ideálně teď hned? Má to ale háček v podobě negativního záznamu v registru dlužníků? Nezoufejte, i v takové chvíli je možné u některých nebankovních společností půjčku bezpečně získat. Vám bude stačit vyplnit jeden jediný formulář a my už vám najdeme půjčky podle vaší momentální situace. Na vás zbude jen vybrat takovou půjčku, která vám bude vyhovovat. Samozřejmostí je bezpečnost a ochrana vašich osobních dat.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez registru na ruku výhodná
✅drobný negativní záznam v registrech nemusí být problém
✅peníze v hotovosti
✅bleskové vyřízení online
✅minimum potřebných dokladů
4 věci, na které si u půjčky bez registru na ruku dát pozor
❌jde o rizikovou půjčku
❌vyšší úrokové sazby
❌vysoké sankce v případě nesplácení
❌je možné si půjčit jen nižší částku
VAROVÁNÍ: Půjčky bez registru na ruku patří k těm více rizikovým, a proto je velmi důležité toto rozhodnutí důkladně zvážit.
Jak půjčku bez registru na ruku získat
Jak zjistit jestli dostanu pujcku? Půjčka ihned na ruku bez registru se dá získat velmi jednoduše a rychle. Díky vyplnění jednotného formuláře během několika okamžiků zjistíte dostupnost konkrétních půjček. Jejich porovnání vám zprostředkuje online srovnávač půjček. Na jednom místě tak přehledně uvidíte půjčky porovnané podle různých parametrů, takže si snadněji uděláte obrázek o tom, která je pro vás výhodnější.
Úvěrová společnost následně vaši žádost o půjčku bez registru na ruku na základě vaši úvěru schopnosti a doložení požadovaných dokladů posoudí a rozhodne o jejím schválení nebo zamítnutí.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- šetří čas
- ochrana osobních dat
- rychlé a pohodlné řešení
- výběr jen z předem prověřených poskytovatelů půjček
- snadná cesta k výhodnější půjčce
NAŠE RADA: Při vyplňování žádosti o půjčku postupujte jednotlivými kroky a uvádějte jen pravdivé údaje. Poskytovatel má k dispozici různé nástroje, pomocí kterých si vámi zadané údaje může velice snadno ověřit, takže se lhát nevyplatí.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na zaplacení účtů (např. za elektřinu, vodu apod.).
- na rychlou opravu automobilu
- na opravu potřebného domácího spotřebiče
- na překlenutí krátkodobých finančních problémů
- na pořízení nezbytného domácího spotřebiče
Půjčky bez registru na ruku mohou být riskantní hlavně v případě kratší doby splatnosti, kdy existuje ohromné riziko, že ji nezvládnete včas splatit a poskytovatel vám naúčtuje vysoké sankce z prodlení.
DOPORUČENÍ: Půjčky bez registru na ruku mohou být rizikové v takovém případě, že si půjčíte peníze od neprověřeného poskytovatele, který k provozování této činnosti nemá potřebnou licenci od ČNB.
Rozdíl půjčky bez registru na ruku oproti jiným typům půjček
Nebankovní půjčka bez registru na ruku se od ostatních nebankovních půjček odlišuje především vyplacením peněz v hotovosti i tím, že negativní záznam v registru dlužníku není v tomto případě překážkou.
Půjčka na ruku ještě dnes bez registru a sms půjčka na účet mají společné to, že pokud jde o první půjčku u některé společnosti, která bezúročné půjčky nabízí, mohou být obě zdarma, tedy nepřeplatíte nic navíc. U klasické půjčky zdarma by ovšem záznam v registru mohl být problém.
Půjčky bez registru na ruku a půjčky na auto se odlišují možnostmi, jak můžete peníze využít. U půjčky na auto je možné peníze využít na opravu nebo nákup auta, ale peníze z nebankovní půjčky bez registru na ruku je možné využít naprosto na cokoliv.
Půjčka na ruku bez registru a krátkodobá půjčka každému se mohou odlišovat délkou splatnosti. Krátkodobá půjčka má většinou splatnost v horizontu několika týdnů, maximálně měsíců, ale u některých půjček bez registru na ruku je možné si nastavit splatnost delší a splátky si tak přizpůsobit svým potřebám.
VYSVĚTLENÍ: To, že je název půjčky „bez registru“ ovšem neznamená, že úvěroví poskytovatelé do registrů vůbec nenahlíží. Naopak tyto záznamy kontrolují, a to z toho důvodu, aby si udělali obrázek o úvěruschopnosti klientů.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při sjednávání půjčky bez registru na ruku byste si měli dávat pozor na několik důležitých parametrů. Zjistěte si, jaká já u dané půjčky RPSN a úroková sazba. Dále si také zjistěte, jestli si poskytovatel k půjčce dále neúčtuje nejrůznější poplatky (např. poplatek za sjednání půjčky, za vedení účtu nebo třeba za mimořádnou splátku. Informujte se také o tom, jak si daná společnost vede u ostatních klientů, kteří s ní mají zkušenosti a zdali má licenci od ČNB k provozování činnosti.
Negativní dopady půjček
U bankovních i nebankovních půjček obecně hrozí několik negativních dopadů. Pokud máte půjček více nebo si berete půjčku na vyšší částku, je tu riziko předlužené nebo neschopnosti splácet půjčky. Výsledkem pak může být exekuce a nekončící kolotoč dluhů. Důležité je proto brát si půjčku v rozumné výši a domluvit si splátky tak, abyste je byli schopni řádně a včas hradit. Jedině tak do budoucna předejdete výše uvedeným problémům.
Proč existují rizikové půjčky (nebo Proč musí být nebankovní půjčky regulovány)
Možná si říkáte, proč rizikové půjčky existují a proč s tím někdo nic neudělá. Dříve existovaly dokonce tisíce nebankovních společností a situace, jaká společnost je férová a jaká nikoliv byla nepřehledná. Změna k lepšímu přišla s novelou Zákona o úvěru, který zavedl regulace a přísná pravidla pro nebankovní poskytovatele. I když podvodníci z trhu s půjčkami nejspíš nikdy úplně nevymizí, regulace trhu je mnohem lepším řešením než nebankovní půjčky zcela zakázat. Tento zákon má zároveň za cíl, aby se lidé na podvodníky obraceli co nejméně, a aby více důvěřovali prověřeným společnostem.
DOPORUČENÍ: Těm poskytovatelům, kteří nemají k provozování činnosti licenci od ČNB, se raději obloukem vyhýbejte, a to i kdyby vám dávali sebelepší nabídky.
Závěr
Půjčky bez registru na ruku jsou typem úvěrů, které jsou poskytovány nebankovními společnostmi, a to i v případě, kdy má klient záznam v registrech dlužníků. Tyto půjčky jsou poskytovány v hotovosti, a to na předem domluveném místě (doručení kurýrem, benzínky, trafiky apod.). Nevýhodou u těchto půjček jsou vyšší úrokové sazby a sankce za porušení smluvních podmínek.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Oddlužení. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/oddluzeni/
- PÁLKOVÁ, Darina. Bankovní půjčky versus nebankovní půjčky [online]. Praha, 2012. Dostupné z: https://theses.cz/id/u2unla/
- Diplomová práce. AMBIS vysoká škola, a.s. Vedoucí práce Ing. Blanka Dlouhá. Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top
- Ekonomika. Podíl exekucí v jednotlivých krajích. In iDNES.cz. [online]. 13.5.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/exekuce-oddluzneni-exekutorska-komora.A190513_132834_ekonomika_are
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.