Půjčky pro důchodce ihned do 5 minut【listopad 2024】
Pobíráte starobní nebo invalidní důchod a chybějí vám peníze na úhradu nezbytných výdajů? V takovém případě vám může pomoci půjčka pro důchodce ihned nebo půjčka pro invalidní důchodce, s níž získáte potřebné peníze dřív, než byste řekli „švec“. My takovou půjčku pomůžeme získat během pár minut. Vyplňte formulář, a poté už jen můžete vybírat z pestré nabídky půjček. O maximální bezpečnost se nebojte, všechny nabízené úvěry jsou ověřené.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro důchodce ihned výhodná
✅půjčky od bank i nebankovních společností
✅neúčelová půjčka
✅rychlé a pohodlné vyřízení půjčky online
✅není nutné mít kromě důchodu ještě další příjem
4 věci, na které si u půjčky pro důchodce ihned dát pozor
❌v některých případech věkové omezení
❌rozhoduje výše důchodu a celková bonita žadatele
❌nevýhodné podmínky neověřených poskytovatelů
❌vysoké sankce za porušení smluvních podmínek
DOPORUČENÍ: Před požádáním o půjčku pro důchodce ihned je důležité důkladně zhodnotit svoji aktuální situaci a obrátit se na odborníky.
Jak půjčku pro důchodce ihned získat
Půjčka pro invalidní důchodce se dá v některých případech získat jako půjčka bez papíru, takže nemusíte dokládat výši příjmu. Než se bezhlavě vrhnete na první půjčku, na kterou narazíte, porovnejte si aktuálně dostupné půjčky v internetovém srovnávači půjček. Ten vám během chvilky na jednom místě naservíruje aktuální nabídky seřazené dle výhodnosti.
Poté, co si vyberete nejvýhodnější půjčku, vyplníte si žádost a doložíte požadované dokumenty. Úvěrová společnost následně může provést automatickou kontrolu bankovního účtu přes nejrůznější nástroje nebo vaši totožnost ověřit pomocí bankovní identity. Poté, co posoudí všechno potřebné, rozhodne o schválení nebo zamítnutí vaší žádosti o půjčku.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- šetří čas i peníze
- všechny dostupné půjčky přehledně na jednom místě
- záruka bezpečnosti
- předem prověření poskytovatelé s licencí ČNB
- jednoduché použití
NAŠE RADA: Do žádosti o půjčku pro důchodce ihned uvádějte pouze pravdivé a přesné údaje. Poskytovatelé si vámi zadané údaje budou pomocí různých nástrojů ověřovat.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na rekonstrukci bytu nebo domu
- na nákup ojetého auta
- na opravu auta
- na nákup drobného domácího spotřebiče
- na zaplacení nečekaných výdajů (např. účty za energie)
Půjčky pro důchodce ihned mohou být riskantní především z důvodu kratší doby splatnosti. Hrozí, že půjčku nestihnete splatit včas a budou vám naúčtovány sankce a další poplatky, čímž se půjčka dost prodraží.
NAŠE RADA: Pokud si potřebujete půjčit peníze na úhradu nákladů spojených s bydlením, zkuste popřemýšlet o hypotéce, která by pro vás mohla být výhodnější.
Rozdíl půjčky pro důchodce ihned oproti jiným typům půjček
Půjčka pro důchodce ihned se od ostatních typů nebankovních půjček odlišuje tím, že ji může získat i starobní nebo invalidní důchodce, a to i ve chvíli, když nemá jiný příjem než důchod. Samozřejmostí je rychlá půjčka online s bleskovým vyplacením peněz.
Půjčka pro důchodce ihned a půjčka 2,5 miliony se liší v rizikovosti půjčky. Zatímco větší půjčka má delší dobu splatnosti, běžná půjčka pro důchodce má dobu splatnosti kratší, takže dluh splatíte mnohem dříve.
Půjčka pro důchodce ihned a půjčka na auto se odlišují účelem využití peněz. Půjčka na auto je účelová a peníze je možné použít pouze na nákup nebo opravu auta, ale půjčka pro důchodce je neúčelová, takže si s penězi můžete dělat, co chcete.
Půjčka pro invalidní důchodce a půjčka po insolvenci se liší mírou rizika. Půjčka v insolvenci je narozdíl od půjčky pro důchodce poměrně velkým rizikem.
Půjčka pro důchodce ihned a půjčka na ruku se liší možnostmi vyplacení peněz. Zatímco u půjčky na ruku je možnost vyplacení pouze v hotovosti, u půjčky pro důchodce ihned si můžete peníze nechat zaslat i na bankovní účet, čímž se k penězům dostanete podstatně rychleji.
DOPORUČENÍ: V případě příliš nízkého důchodu a velkých výdajů si půjčku pro důchodce ihned důkladně rozmyslete a nevstupujte do příliš velkého rizika.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Předtím, než se pro půjčku rozhodnete dopředu si zkontrolujte, od koho si budete půjčovat. Zjistěte si, zda má licenci ČNB a jaké jsou na něj dostupné recenze. Informujte se také nejen o výši úrokové sazby, ale také o všech souvisejících poplatcích a sankcích.
Negativní dopady půjček
Každá půjčka může přinášet nejrůznější negativní dopady. Velice snadno se můžete dostat do neschopnosti splácet půjčku. V takové situaci je důležité kontaktovat věřitele a pokusit se s ním domluvit na možnosti řešení (např. odklad splátky apod.).
Proč existují rizikové půjčky
Před několika lety ještě existovaly stovky nebankovních společností, ve které lidé neměli příliš velkou důvěru. Nový zákon o úvěru ovšem zavedl pravidla pro nebankovní poskytovatele, což je mnohem lepší řešení než nebankovní společnosti úplně zakázat. Cílem tohoto zákona bylo nejen to, aby lidé znali svá práva a povinnosti, ale také to, aby se co nejméně obraceli na lichváře.
VYSVĚTLENÍ: Lichváře poznáte velice jednoduše. Bude se vás snažit získat na první pohled lákavými nabídkami, použije nátlak a výhružky a samozřejmě nebude mít licenci ČNB k provozování této činnosti.
Závěr
Půjčka pro důchodce ihned umožňuje půjčit si peníze i starobním nebo invalidním důchodcům. Tyto půjčky nabízejí většinou nebankovní společnosti, ale také i banky. V některých případech může být stanoveno věkové omezení. O částce, kterou je možné si půjčit, rozhoduje především výše pobíraného důchodu a celková bonita žadatele.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI
- SCHELLEOVÁ, I., akol. Exekuce. Vyd. 1. Ostrava: KEY Publishing s.r.o. ISBN 978-80-87071-91-5 Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- SYROVÝ,Petr; TYL, Tomáš.Osobní finance: řízení financí pro každého. 1.vyd. Praha: GRADA Publishing, a.s., 2011. 208 s. ISBN 978-80-247-3813-0.
- KROH, Michael. Jak si vzít úvěr. Praha: Grada, 1999. ISBN 80-7169-617-.
- DOHNAL, Jakub. Spotřebitelský úvěr: praktická příručka s příklady a judikaturou. Praktik (Leges). Praha: Leges, 2011. ISBN 978-80-87212-76-9.