Rychlá půjčka na splátky do 5 minut【září 2024】
Život je plný překvapení a ne vždy příjemných. Pokud vás náhlý výdaj zaskočí nepřipravené a bez peněz, nezoufejte. Rychlá půjčka na splátky vám umožní získat potřebné finance bleskurychle, bez zbytečného čekání a papírování. Pojďte se s námi podívat, jak na výběr výhodné půjčky a jak vám s tím pomůže náš srovnávač.
Proč je rychlá půjčka na splátky populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je rychlá půjčka na splátky výhodná
✅rozložení půjčky na několik splátek
✅delší doba splatnosti
✅vyřízení a vyplacení do pár minut
✅bez složitého ověřování vaší bonity
4 věci, na které si u rychlá půjčky na splátky dát pozor
❌vysoké poplatky a úrokové sazby
❌vyšší riziko dluhové pasti
❌omezená nabídka na trhu
❌méně férové podmínky
VAROVÁNÍ: Pozor na půjčky s vysokým úrokovými sazbami a skrytými poplatky. Mohou se vám pořádně prodražit.
Jak rychlá půjčku na splátky získat
Život je plný překvapení a ne vždy příjemných. Pokud vás větší výdaj zaskočil nepřipravené, může vám pomoci rychlá půjčka na splátky. U nás vyplníte jeden jednoduchý formulář a náš šikovný srovnávač za vás udělá všechnu práci. Během chvilky vám předloží ty nejlepší nabídky půjček, které sedí vašim potřebám i bonitě.
Celý proces je zcela zjednodušený a automatizovaný. K ověření vaší totožnosti lze použít bankovní identitu – je to nejrychlejší a nejbezpečnější způsob, jak potvrdit vaše osobní údaje. Většina poskytovatelů využívá inteligentní nástroje, jako je Nordigen, který ověří váš bankovní účet. Poté už jen podepíšete smlouvu a peníze máte na účtu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- pomůže vám s výběrem výhodné půjčky
- aktuální informace o všech úvěrech na trhu
- spolehlivé porovnání různých druhů půjček
- ochrana vašich osobních dat
- úspora peněz za poplatky a vysoké úroky
NAŠE RADA: Půjčujte si zodpovědně a jen tolik, kolik jste schopni splatit. Vždy si v rozpočtu ponechejte menší finanční rezervu.
Kdy se rychlá půjčka na splátky obecně vyplatí
- na koupi výbavy na lyžařský výcvik
- na úhradu vzdělávacího kurzu
- na koupi nového spotřebiče
- na předčasné splacení nevýhodné půjčky
- na úhradu vyúčtování za energie
Když nutně potřebujete novou pračku nebo opravit automobil, nabízí se rychlá SMS půjčka ihned na splátky jako vhodná volba. Zkuste se na chvíli zastavit a zvažte všechna pro a proti. Pozor si dejte zejména na vysoké úrokové sazby a sankce při nesplácení.
NÁŠ TIP: Zvažte, zda se oprava či pořízení dané věci nedá odložit do doby, než na ni našetříte svépomocí.
Rozdíl rychlé půjčky na splátky oproti jiným typům půjček
Rychlá půjčka na splátky se od ostatních typů půjček liší především tím, že umožňuje rozložit si splácení do delšího časového období, obvykle několika měsíců až let. To ji odlišuje od krátkodobých půjček, jako jsou půjčky do výplaty, které je třeba splatit do pár dnů. V souvislosti s tím je k dispozici půjčka 15000 Kč, půjčka 40000 Kč, ale i půjčka 250 000 Kč a vyšší.
Pokud máte záznam v registru dlužníků, bude pro vás dostupnější půjčka bez registru. Bohužel tyto typy úvěrů mívají vyšší úrokové sazby. Pozor si dejte na vysoké poplatky za sjednání či sankce při nesplácení. Počítejte s tím, že sjednání úvěru bude mít negativní vliv na vaši bonitu.
Pro překlenutí krátkodobého nedostatku financí, je vhodná též půjčka do výplaty. Vyplatí se pouze v případě, že ji dokážete splatit v průběhu několika dní. Jinak se připravte na vysoké úrokové sazby a poplatky. Extrémně vysoké jsou i případné sankce.
Preferujete-li bezhotovostní platební styk, určitě vám bude vyhovovat půjčka na bankovní účet. Obecně se jedná o termín, který se vztahuje na jakoukoliv půjčku, u níž jsou peníze vyplaceny na bankovní účet. Patří sem široká škála úvěrů, včetně bankovních a nebankovních půjček.
VAROVÁNÍ: Některé společnosti si účtují skryté poplatky za sjednání, vedení úvěrového účtu a další.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Než si sjednáte půjčku, uvědomte si všechna rizika. Mezi ty největší patří vysoké úroky a poplatky, které dokážou výrazně prodražit celou půjčku. Pozor si dejte také na příliš dlouhou dobu splácení, se kterou na úvěru zbytečně přeplatíte i tisíce korun. V vždy si před podpisem smlouvy pečlivě pročtěte všechny podmínky a nebojte se na cokoliv zeptat.
Negativní dopady půjček
Pokud se dostanete do problémů se splácením, může to mít vážné následky. Kromě narůstajícího dluhu kvůli úrokům a poplatkům můžete čelit i právním krokům ze strany věřitele. V krajním případě na vás čeká i exekuce. Pokud se do takové situace dostanete, nebojte se vyhledat pomoc.
Proč existují rizikové půjčky
Před lety bylo na trhu mnoho nebankovních poskytovatelů půjček, kteří často poskytovali nevýhodné a rizikové půjčky. Situace se zlepšila díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru, který zavedl přísnější pravidla a regulace pro nebankovní poskytovatele. I když tím lichváři úplně nezmizeli, je trh pro spotřebitele mnohem bezpečnější.
DOPORUČENÍ: Myslete na to, že půjčka není zadarmo. Než si ji vezmete, ujistěte se, že ji skutečně potřebujete a zvládnete splácet.
Závěr
Rychlá půjčka na splátky může být užitečným pomocníkem v situacích, kdy potřebujete rychle získat peníze. Její hlavní výhodou je bezesporu jednoduchost a rychlost vyřízení. Navíc ji často získáte bez nutnosti dokládání příjmů. Na druhou stranu je třeba počítat s vyššími úrokovými sazbami a možnými poplatky za sjednání úvěru.
Časté otázky
Co se stane, když nezaplatím půjčku?
První měsíc probíhá stejně. Věřitel (zde banka či nebankovní společnost) vám zašle jednu či více upomínek s výzvou k uhrazení částky po splatnosti. Následné procesy se mohou lišit. Banky většinou účtují úrok z prodlení, pokutu a náklady vymáhání úvěru (výzvy k placení). Nebankovní společnosti mívají ve smlouvách i smluvní úroky po splatnosti. Za první tři měsíce mohou být vysoké, v dalších měsících nesplácení jsou regulovány zákonem. Banky vymáhají půjčky samy i půl roku, nebankovní poskytovatelé často jen jeden až tři měsíce. Následuje prodej pohledávky inkasní agentuře (vymahačům) nebo návrh k soudu na zahájení exekuce.
Kdo mi půjčí v insolvenci?
Insolvence neboli oddlužení zakazuje spotřebiteli jakékoliv další zadlužování, které by mohlo vést ke vzniku nové platební neschopnosti. To znamená, že žádný licencovaný poskytovatel neposkytuje půjčku v insolvenci. Ostatní poskytovatelé tento zákon nerespektují. Proto se setkáte s půjčkou v insolvenci od soukromé osoby nebo s podnikatelskou půjčkou v insolvenci (formou půjčky pro OSVČ). Před vzetím takového úvěru důrazně varujeme. Veškeré dopady tohoto kroku půjdou za vámi. Především můžete půjčkou v insolvenci vyvolat zrušení oddlužení a návrat veškerého předchozího vymáhání (exekucí) včetně úroků, které za dobu dosavadního oddlužování naběhly.
K čemu je ověřovací poplatek 1 Kč?
Ověřovací poplatek slouží k identifikaci klienta, a především jeho bankovního účtu. Poskytovatel půjčky se ujišťuje, že dohodnuté peníze z úvěru doputují na správný účet. Chybu v přepisu čísla účtu může udělat každý. Ale pokud poskytovateli pošlete ověřovací platbu ve výši 1 Kč (někde 0,01 Kč), nebude už o správném čísle vašeho účtu nejmenších pochyb. V poslední době se ovšem trh od ověřovacích poplatků odklání. Může si to dovolit díky zavedení nové a rychlejší identifikace: BankID (bankovní identita). Tím na straně klienta ubývá jeden administrativní krok a celkový proces vyřízení půjčky se zjednodušuje a urychluje.
Jak dlouho trvá schválení půjčky?
Proces schvalování půjčky se u jednotlivých poskytovatelů liší. Někteří jsou velmi rychlí a půjčku dokáží schválit během několika minut. Během dalších několika minut můžete mít peníze v hotovosti nebo na svém účtu (pokud vaše banka umí okamžité platby). Takto rychlé schválení je typické pro mikropůjčky a půjčky do výplaty. Vyšší částky se schvalují o něco déle, většinou několik hodin. Poskytovatel musí prověřit více databází a pečlivěji propočítat úvěruschopnost, či zhodnotit budoucí možný finanční vývoj zájemce o půjčku. Vůbec nejdelší schvalování čekejte u hypoték. Tam jsou to i týdny. Někde mezi se ještě pohybují statisícové bankovní úvěry a úvěrové rámce v podobě kreditních karet. Ty bývají vyřízeny během několika pracovních dní.
Co dělat, když vám banka nepůjčí?
Zamítne-li vám banka půjčku, máte spoustu dalších možností, jak úvěr získat. Oslovit můžete další banky (klidně všechny) nebo se obraťte na nebankovní společnosti. Abyste nemuseli dlouze vybírat z řady nebankovních poskytovatelů, je tu pro vás online srovnání půjček. S jedinou žádostí o půjčku dokáže oslovit více poskytovatelů najednou, a tím vám v krátké době ukázat dostupné půjčky: seznam poskytovatelů, kteří vám opravdu půjčí. Srovnávač ale můžete využít i jinak: sami si porovnat prověřené půjčky od licencovaných nebankovních společností. Bez hledání a zbytečného bloudění jejich webovými stránkami. Následně požádat o úvěr, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Která půjčka je nejlepší?
Hodnocení půjček závisí na situaci, v níž se zájemce o ně nachází. Jiná půjčka bude nejlepší pro toho, kdo si chce auto na úvěr, jiná pro žadatele o několik tisíc do výplaty. Zatímco bankovní půjčky jsou si vzájemně podobné, a tudíž určené jen užšímu okruhu klientů, půjčky nebankovní se mnohem více specializovaly. Často je právě nebankovní půjčka vstřícnější k lidem ve specifické životní situaci: zkušební doba, mateřská/rodičovská dovolená, starobní důchod, živnostník s paušální daní, dlužník, atp. Možností a situací spousta. Online srovnávač dokáže vybrat nejvhodnější úvěr za vás. Stačí vyplnit a odeslat jednoduchý online formulář.
Zdroje
- REDAKCE. Půjčky a úvěry. In indexprosperity.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.indexprosperity.cz/2023/pujcky-a-uvery/
- Kateřina Mahdalová. Vývoj exekucí v letech 2017 až 2019. In Novinky.cz.[online]. 4.5.2020. Dostupné z: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/exekuce-miri-k-zasadnim-zmenam-40322419
- REDAKCE. Úvěr je dobrý pomocník, ale špatný pán In: ČNB [online]. 7.12.2020. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Uver-je-dobry-pomocnik-ale-spatny-pan
- REDAKCE. Otevřená data podle nařízení vlády č. 425/2016 Sb. In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/seznamy/Otevrena-data/
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/
- Jan Vašíček. Chování spotřebitelů při výběru mikro půjčky. In: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně [online]. 4. 7. 2018. Dostupné z: http://digilib.k.utb.cz/handle/10563/42610