Půjčka 15 000 Kč do 5 minut【září 2024】
I malá finanční částka občas může v rozpočtu domácnosti chybět. Krátkodobý závazek je méně nebezpečným a je možné jej sjednat i s ověřeným licencovaným poskytovatelem. Zaslání vyplněné žádosti a následné splácení za vás nevyřešíme, pomůžeme vám však najít dobrého poskytovatele. Věnujte nám několik minut a můžete se pustit do výběru přímo podle vašich preferencí. Půjčka do 15000 ihned je vám blízko.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 15 000 Kč výhodná
✅ okamžité sjednání rychlé půjčky online
✅ peníze v hotovosti nebo na účet
✅ i varianta nebankovní půjčky bez potvrzení příjmů
✅ také pro klienty se sníženou bonitou
4 věci, na které si u půjčky 15 000 Kč dát pozor
❌ často vysoké sankce při pozdních splátkách
❌ nelicencované a neověřené nabídky
❌ krátká doba splatnosti
❌ zpravidla kontrola pravidelných příjmů
VYSVĚTLENÍ: Krátká doba splatnosti nemusí být vždy pozitivem. Výše splátek se kvůli ní může dostat na vysoké částky.
Jak půjčku 15 000 Kč získat
Sjednání krátkodobého úvěru často probíhá okamžitě a bez dlouhého rozhodování. Aby jednání žadatele při uzavírání smlouvy nebylo nebezpečné, lze využít online srovnávač. Ten na základě vyplnění jednoho formuláře vygeneruje nabídky aktuálních a licencovaných poskytovatelů.
Stejně jako při sjednávání úvěru vzniká riziko žadatelům, vystaveni jsou mu i poskytovatelé půjček. Ti proto kontrolují tzv. fraud scorecard. Tedy pravděpodobnost, že bude žadatel o úvěr jednat podvodně. Toto skóre je možné zjistit na základě softwarů, které schraňují informace o konkrétních klientech a jejich finanční minulosti.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- vygenerování několika nabídek na základě jedné žádosti
- rychlé vyhledávání online na pár kliknutí
- úspora času i energie při vyhledávání
- všechny nabídky jsou aktualizované
- osobní data žadatelů jsou v bezpečí
DOPORUČENÍ: I přesto, že online srovnávače nabízejí jen ověřené úvěry, zkontrolujte si před podpisem smlouvy solidnost vámi zvolené úvěrové společnosti.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na pořízení nemovitosti k bydlení
- na pořízení nemovitosti k budoucí investici
- na nákup uměleckého díla
- na úhradu opravy starého spotřebiče
- na dobu, kdy člověk nemůže ze zdravotních důvodů pracovat
I u krátkodobých úvěrů ve vzduchu visí riziko předlužení. Ne vždy je dlužník schopen dostát svým závazkům a půjčku řádně splácet. Při pozdní úhradě splátek se celková cena úvěru navyšuje o sankce. Kvůli nim se nakonec úvěr může stát daleko dražším než úvěry od lichvářů pro nebonitní žadatele.
VYSVĚTLENÍ: Účelové půjčky jsou mnohdy daleko výhodnější, než klasické úvěry. Jsou ale nabízeny jen bonitním klientům.
Rozdíl půjčky 15 000 Kč oproti jiným typům půjček
Krátkodobý úvěr ve výši 15 000 Kč je poskytován bankovními i nebankovními společnostmi. Bankovní jej obvykle nabízí svým stávajícím klientům. U nebankovní instituce či soukromého poskytovatele může úvěr sjednat i člověk ve zhoršené finanční situaci. Peníze mohou být vyplaceny na účet i v hotovosti. Sjednat půjčku lze online, osobně nebo také přes telefon.
Půjčka 15 000 Kč má mnoho podob. Lze ji například zařadit mezi nebankovní půjčky, které lze sjednat online. Mezi takové patří úvěry v místě bydliště, jakými je například půjčka Česká Lípa. Protože je půjčováno pouze několik tisíc korun, poskytovatelé obvykle příliš neřeší bonitu žadatele. Oproti bankovnímu úvěru tak nemusí kontrolovat pravidelné příjmy či registry dlužníků.
Půjčka 15 tisíc Kč může být půjčkou pro každého. Mezi takové patří i půjčka bez příjmů nebo půjčky bez registru dlužníků. Nabízena je i lidem, kteří mají dluhy nebo nejsou zaměstnání nastálo. Protože je snížena bonita žadatele a tedy i jeho schopnost uhradit závazky včas, riziko je kompenzováno vyšší úrokovou sazbou i sankcemi za pozdní úhradu splátek.
Půjčka 15000 bez příjmu je i v případě, že je nabízena nebankovním subjektem, legální a poměrně bezpečnou formou úvěru. Naprosto se tedy liší od úvěru na směnku. Ten je za velmi rizikových podmínek sjednáván s nebonitními žadateli. Kromě toho, že vzniká velké riziko změny věřitele, jedná se i o nelegální formu půjčení peněz.
VYSVĚTLENÍ: Ne vždy za první půjčku zdarma zaplatíte pouze poplatek. Aby cena úvěru nevzrostla, je nutné splnit hned několik podmínek.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Nejedna nebankovní společnost se snaží nové klienty nalákat na levný úvěr. To, co se na první pohled může zdát výhodné, ve skutečnosti může být drahé. Nízká úroková sazba je kompenzována vysokými poplatky a sankcemi. Všechny informace by měly být uvedeny ve smlouvě. Klient si může snadno spočítat, kolik jej půjčka bude stát.
Negativní dopady půjček
Ne vždy si při podpisu žadatel o půjčku všimne všech náležitostí. V případě, že jste se nechali nachytat a máte splácet půjčku podle nelegálních podmínek, obraťte se na finanční arbitr. Ten se zadarmo snaží pomoci všem, kdo mají problémy s neověřenými a nesolidními službami.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Úvěrový trh je plný nebezpečných nabídek. Kvůli snížené bonitě může mít spousta žadatelů problém sjednat ověřený a bezpečný úvěr. Bohužel existují i rizikové nebankovní půjčky. Ty jsou od roku 2016 kontrolovány ČNB. Ta se snaží, aby vše probíhalo podle pravidel a také v souladu s bezpečností klientů.
DOPORUČEN: Lichváře je možné poznat podle recenzí, které snadno dohledáte na internetu.
Závěr
Krátkodobé zadlužení sebou nenese příliš velké riziko. Může navíc pomoci při neočekávaných finančních výdajích. Licencované úvěry, mezi které patří i půjčka 15 tisíc, mohou být bonitními žadateli sjednány za velmi výhodných podmínek. Je ale nutné myslet na svou bezpečnost a vybrat si ověřeného poskytovatele s pozitivními recenzemi. S tím vám pomůže online srovnávač.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Ing. Dan Kazda. Dluhová past v rodinách a způsoby jejího řešení. In: Univerzita Pardubice [online]. 2022. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/78931/KazdaD_Dluhova_past_AS_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/
- Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- JUSTICE.CZ: INSOLVENCE A OSOBNÍ BANKROT. In: JUSTICE.CZ [online]. Dostupné z: https://justice.cz/jsem-v-exekuci
- Martin Bednář. Co je pro Čechy prioritou při výběru půjčky. In Faei.cz.[online]. 18.11.2020. Dostupné z: https://faei.cz/pro-cechy-jsou-pri-vyberu-pujcky-nejdulezitejsi-uroky/
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/