Úvěr na vyplacení exekucí do 5 minut【září 2024】
Dostala vás exekuce a hledáte řešení, jak z ní ven? Půjčka na zaplaceni exekuce vás vyplatí během pouhých 5 minut. Stačí pár kliků v našem srovnávači a hned najdete výhodný a dostupný úvěr na vyplacení exekuce. S námi je vše bezpečné a hlavně transparentní. Nemusíte se tedy obávat, že byste naletěli neférovému či podvodnému poskytovateli.
Proč je úvěr na vyplacení exekucí populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je úvěr na vyplacení exekucí výhodný
✅ výplata z exekuce
✅ ochrana majetku
✅ vysoká dostupnost úvěru
✅ výhodnější než insolvenční řízení
4 věci, na které si u (téma) dát pozor
❌ krátká doba splatnosti
❌ nízké částky k vypůjčení
❌ vysoké poplatky a úrokové sazby
❌ vysoké riziko předlužení
VYSVĚTLENÍ: RPSN neboli roční procentní sazba nákladů představuje klíčový parametr, který vám sdělí, kolik vás půjčka bude celkově stát včetně veškerých poplatků, úroků a ostatních nákladů.
Jak úvěr na vyplacení exekucí získat
Sjednání půjčky na exekuci zvládnete s naším srovnávačem levou zadní. Využíváme jednotný online formulář, díky kterému od vás získáme všechny potřebné informace pro vyhledání dostupných nabídek. Stačí pár údajů o vaší finanční situaci, detailech exekuce a výši požadované půjčky. Následně srovnávač prověří dostupné půjčky a během chvilky vám zobrazí ty nejvýhodnější nabídky na trhu.
Na straně úvěrové společnosti vás nečeká nic složitého. Doložíte nezbytné dokumenty k ověření totožnosti a ověření příjmů. Vše obvykle probíhá prostřednictvím bankovní identity či jiných online nástrojů. Poté už jen podepíšete smlouvu a peníze vám budou následně zaslány na bankovní účet.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- přehledné srovnání úrokových sazeb
- kontrola všech poplatků spojených s půjčkou
- úspora času a peněz
- nejvýhodnější nabídky na jednom místě
- ověření poskytovatelé s licencí
VAROVÁNÍ: Nepřijímejte půjčku, pokud máte byť jen sebemenší pochyby, že ji nebudete schopni řádně splácet. Nebankovní společnosti si účtují vysoké sankce za nesplácení.
Kdy se úvěr na vyplacení exekucí obecně vyplatí
- na splacení exekuce
- na konsolidací stávajících úvěrů
- na vyplacení nemovitosti
- na nový start do života
- na uhrazení poplatků spojených s exekucí
Hlavním rizikem těchto půjček bývají vysoké poplatky a sankce při nesplácení. V případě, že úvěr nedokážete splácet, můžete se dostat do ještě větších problémů. Před sjednáním úvěru si vždy pečlivě pročtěte celou úvěrovou smlouvu. Možnou alternativou pro vás může být také půjčka bez registru s exekuci.
NAŠE RADA: Před podpisem smlouvy si vždy pečlivě pročtěte veškeré smluvní podmínky. Zaměřte se na celkové náklady úvěru, sankce za prodlení a případné pokuty. Desítky stránek obchodních podmínek někdy obsahují skryté pasáže, které vás mohou dostat do pořádných problémů.
Rozdíl úvěru na vyplacení exekucí oproti jiným typům půjček
Úvěr na vyplacení exekucí je produkt nebankovních společností určený výhradně pro splacení exekučního řízení. Obvykle se jedná o neúčelový úvěr, se kterým se můžete vyplatit z exekuce nebo uhradit poplatky spojené s ní. V některých případech je však nutné společnosti poskytnout jako záruku nemovitost či jiný majetek.
Pokud si nechcete půjčovat vysoké částky, je pro vás vhodná také půjčka ihned. Oproti úvěru na vyplacení exekuce nemusí být sice tak dostupná, ale vyhnete se s ní vysokému zadlužení. Pro problémové klienty je k dispozici také online půjčka ihned bez registru.
Jestliže už máte za sebou insolvenční řízení, je pro vás vhodnější půjčka po insolvenci. Podobně jako úvěr na exekuce cílí na klienty s horší finanční historií. Prostředky můžete opět využít na jakýkoliv účel. Počítejte ale s nižšími částkami k vypůjčení.
Pro krátkodobé finanční potíže je určena půjčka do výplaty. Ta slouží pro překlenutí pár dní či týdnů a její výše obvykle činí zhruba 20 000 Kč. Naopak půjčka na zaplaceni exekuce se může vyšplhat i na statisíce korun. Se zástavou může její výše činit až několik milionů korun.
DOPORUČENÍ: Nespěchejte s výběrem půjčky. Využijte možnosti srovnání a najděte opravdu tu nejvýhodnější nabídku šitou vám na míru..
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Během hledání úvěru si v první řadě pečlivě prostudujte veškeré smluvní podmínky a zejména úrokové sazby a RPSN (roční procentní sazbu nákladů). Pozor si dejte také na skryté poplatky či sankce za prodlení, které mohou úvěr prodražit i o desetitisíce korun.
Negativní dopady půjček
Podcenění závazku a následné zpoždění se splátkami může vést i k exekuci, či insolvenci. Nejenže se dostanete do problémů, ale také si zavřete dveře k dalším úvěrům, a to především hypotéce. Pokud víte, že nedokážete úvěr splácet, neprodleně kontaktujte svého věřitele.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Před lety byl trh s nebankovními půjčkami neregulovaný a přemnožily se zde stovky pochybných společností s praktikami na hraně zákona. Jimi nabízené lichvářské půjčky vedly k předlužení klientů. Vláda proto přistoupila k regulaci odvětví novelou zákona o spotřebitelském úvěru. Díky ní musí dnes všichni věřitelé získat licenci, dodržovat nastavená pravidla a dbát na to, aby své klienty zbytečně nepředlužili.
NAŠE RADA: Nikdy nepodepisujte nic, čemu nerozumíte. Stejně učiňte, pokud se vám podmínky zdají být nejasné či podezřelé.
Závěr
Úvěr na vyplacení exekucí může být účinným řešením pro lidi, kteří se ocitli v dluhové pasti a jsou sužováni i několika exekucemi najednou. Hlavní výhodou úvěru je, že umožňuje sloučit všechny exekuce do jedné splátky, a to často za výhodnějších podmínek. Pokud však špatně odhadnete svoji schopnost splácet, můžete se dostat do ještě větších problémů.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- REDAKCE. Jak na peníze s Českou bankovní asociací. In: ČBA [online]. 30.5.2019. Dostupné z: https://cbaonline.cz/jak-na-penize-s-cba
- Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- REDAKCE. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In: Člověk v tísni [online]. 13.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- CSAS.cz. Na co si česi půjčují. In csas.cz [online]. 2021. Dostupné z: https://www.csas.cz/cs/blog/abeceda-penez/na-co-si-cesi-pujcuji
- Grossmann Jakub. Dostupnost institucionálních úvěrů a finanční tíseň domácností In: ČNB [online]. 13.4.2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Dostupnost-institucionalnich-uveru-a-financni-tisen-domacnosti/