Půjčka bez doložení příjmů na ruku do 5 minut【listopad 2024】
Pokud vás překvapí nečekané výdaje, pravděpodobně se neobejdete bez sjednání úvěru. Zejména problémovější žadatelé se mohou setkat s odmítnutím ze strany některých poskytovatelů. Možným řešením je půjčka ihned na ruku bez příjmu. I když se jedná o rizikovější úvěr, s námi hravě porovnáte dostupné nabídky a dohledáte nejvýhodnější půjčky na trhu. Jak půjčka bez doložení příjmů na ruku funguje a na co byste si u ní měli dát pozor?
Proč je půjčka bez doložení příjmů na ruku populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez doložení příjmů na ruku výhodná
✅sjednání bez podrobného dokládání příjmů
✅vyplacení peněz v hotovosti
✅podání žádosti jednoduše online
✅flexibilní podmínky sjednání
4 věci, na které si u půjčky bez doložení příjmů na ruku dát pozor
❌nízké částky k vypůjčení
❌doba splatnosti v řádu dnů či týdnů
❌vysoké úrokové sazby
❌možný poplatek za sjednání
VAROVÁNÍ: Pokud na tom nejste po stránce financí nejlépe, sjednejte si raději půjčku s delší dobou splatnosti. Zároveň si ověřte, zda můžete úvěr splatit předčasně, díky čemuž ušetříte na úrocích i poplatcích.
Jak půjčku bez doložení příjmů na ruku získat
Pro ty, kteří hledají půjčku bez dokládání příjmů a preferují vyplacení peněz v hotovosti, je dostupný náš srovnávač půjček. S naším intuitivním online formulářem rychle zjistíte, které úvěrové společnosti nabízí výhodné půjčky na ruku bez příjmů. Během porovnání bereme v úvahu vaše potřeby, ale také se zaměřujeme na vaši bonitu.
Díky tomu víte, že jsou pro vás zobrazené úvěry opravdu dostupné. Pokud si jeden z nich vyberete, přesměrujeme vás na web poskytovatele. Zde už jenom ověříte svoji totožnost a příjmy. Využít k tomu můžete bankovní identitu nebo jiné dostupné online nástroje. U některých společností můžete stále využít možnost doložení příjmů skrze výpisy z bankovního účtu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- porovnání nabídek od více poskytovatelů
- úspora peněz i vašeho času
- ověření celkové ceny půjčky
- ochrana před skrytými poplatky
- prověření všech dostupných poskytovatelů
DOPORUČENÍ: Přistupujte opatrně k nabídkám, které znějí příliš výhodně. Pokud se úroková sazba nebo podmínky jeví jako neobvykle nízké, ověřte si důvěryhodnost poskytovatele a možné skryté poplatky.
Kdy se půjčka bez doložení příjmů na ruku obecně vyplatí
- na menší výdaje
- na nájem
- na úhradu vyššího vyúčtování
- na opravu v domácnosti
- na překlenutí období před výplatou
Obecně se půjčka na ruku bez doložení příjmu řadí mezi jedny z nejdostupnějších úvěrů. Kromě toho však přichází s menším háčkem v podobě vysokých úrokových sazeb a poplatků. Cenu půjčky dokážou navýšit i případné sankce za nesplácení.
VYSVĚTLENÍ: Cenu půjčky nikdy netvoří pouze úroková sazba, ale i další náklady a poplatky. Reálnou cenu úvěru si můžete ověřit buď v úvěrové smlouvě, nebo pomocí kalkulačky půjček.
Rozdíl půjčky bez doložení příjmů na ruku oproti jiným typům půjček
Půjčka bez doložení příjmů na ruku je vhodnou volbou pro žadatele bez příjmů, ale i třeba zaměstnání. Někteří mají navíc dobré důvody, proč nechtějí své příjmy sdílet s poskytovatelem. Jelikož je úvěr vysoce rizikový nejen pro vás, ale i poskytovatele, půjčka je spojená s vysokými úrokovými sazbami. Tím se velmi podobá například půjčce bez registru nebo půjčce v exekuci.
Pokud jste momentálně bez zaměstnání a obáváte se, že se k vám všichni poskytovatelé otočí zády, nezoufejte. Stále je tu rychlá půjčka pro nezaměstnané, s ní si jednoduše sjednáte úvěr, i když zrovna nedisponujete stabilními příjmy. Opět se tu setkáte s vysokými úrokovými sazbami a pravděpodobně i poplatky.
Naopak půjčka pro každého slibuje dostupnost bez ohledu na bonitu nebo současnou situaci žadatele. Úvěr je také velmi rizikový, kvůli čemuž je často dražší. Jelikož je dostupný pro širokou škálu klientů, sjednávají si jej nejen běžní klienti, ale i podnikatelé. Pro ty je však dostupná i půjčka pro začínající podnikatele.
Speciálním druhem úvěru je půjčka zdarma, kterou splácíte bez úroků a jakýchkoliv poplatků. V praxi tak uhradíte pouze vypůjčenou částku. Úvěr je dostupný u vybraných nebankovních společností a je nutné jej splácet včas a řádně. V opačném případě musí klient zpětně doplatit veškeré úroky a poplatky.
VAROVÁNÍ: Půjčka by nikdy neměla být spojená s impulzivním rozhodnutím. V opačném případě se zbytečně vystavujete riziku, že si sjednáte nevýhodný úvěr, které ho se jen tak nezbavíte.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při hledání nejlevnější půjčky je důležité pečlivě pročíst smluvní podmínky a ujistit se, že rozumíte všem poplatkům a úrokům. Jednou z největších pastí může být lákavě nízká úroková sazba, která je později doplněna skrytými poplatky. Kromě toho si ověřte důvěryhodnost poskytovatele a zjistěte, zda je ke svým klientům opravdu férový.
Negativní dopady půjček
Pokud se vám nepodaří půjčku splácet řádně a včas, může případné prodlení vést k negativnímu zápisu v registru dlužníků. Poté pro vás bude mnohem složitější dosáhnout na další úvěry, a to zejména u klasických bank. Když se dostanete do platební neschopnosti, zkuste poskytovatele požádat o odložení splátek či jiné řešení.
Proč existují rizikové půjčky
Existence rizikových půjček odráží realitu finančního trhu, kdy ne každý klient má přístup k bankovním úvěrům. Pro některé tyto půjčky představují jedinou možnost, jak řešit nečekané výdaje. I rizikové půjčky jsou naštěstí regulovány, díky čemuž musí poskytovatelé dodržovat přísná pravidla. Nesmí si například účtovat extrémně vysoké úrokové sazby nebo nesmyslné poplatky.
DOPORUČENÍ: Před sjednáním půjčky si pečlivě spočítejte, zda ji dokážete splácet bez omezení vašeho životního standardu. Obecně by celková výše splátek všech závazků neměla překročit 40 % vašich měsíčních příjmů.
Závěr
Půjčka bez doložení příjmů na ruku je jedním z nejflexibilnějších úvěrových produktů na trhu. Sjednat si jim můžete bez dokládání příjmů a zároveň vám ji poskytovatel vyplatí v hotovosti přímo na ruku. Všechny tyto výhody s sebou nesou i mínusy v podobě nízkých částek k vypůjčení a vysokých úrokových sazeb. Půjčka na ruku bez doložení příjmů se může pekelně prodražit.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- JUSTICE.CZ: INSOLVENCE A OSOBNÍ BANKROT. In: JUSTICE.CZ [online]. Dostupné z: https://justice.cz/jsem-v-exekuci
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI
- REDAKCE. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In: Člověk v tísni [online]. 13.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- Iva Špačková. Češi se noří do dluhů, peníze na chod rodiny občas nemá už čtvrtina z nich. In: seznamzpravy.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-cesi-se-nori-do-dluhu-penize-na-chod-rodiny-obcas-nema-uz-ctvrtina-z-nich-235318
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302