Rychlá půjčka do výplaty do 5 minut【listopad 2024】
Nenadálé finanční náklady lze vyřešit poměrně snadno. Stačí si na pár měsíců sjednat rychlou půjčku do výplaty. Krátkodobý úvěr, který nabízejí i licencované společnosti. Přehled ověřených a aktuálních nabídek získáte během minutky. A to díky vyplnění krátkého online formuláře, z kterého srovnávač vygeneruje nejkompatibilnější půjčky. Při celém procesu, který probíhá pouhých pár minut, se ani nemusíte zvednout z gauče.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je rychlá půjčka do výplaty výhodná
✅ okamžité vydání peněz
✅ úvěr v hotovosti, nebo na bankovní účet
✅ pouze krátkodobé zadlužení
✅ možnost sjednat půjčku o víkendu bez registru
4 věci, na které si u rychlé půjčky do výplaty dát pozor
❌ nabídka nižších částek, ne půjčka 1 milion
❌ vysoké sankce při pozdních splátkách
❌ krátká doba splatnosti
❌ předčasné splacení nebývá zdarma
DOPORUČENÍ: Někteří poskytovatelé nabízí novým klientům první půjčku zdarma. Při řádném a včasném splacení se vyhnete roční úrokové sazbě i dalším poplatkům.
Jak rychlou půjčku do výplaty získat
Při sjednávání rychlé půjčky do výplaty doslova hrajete o čas. Ušetřit jej můžete s využitím našeho online srovnávače, kterému stačí několik minut na vygenerování nejvýhodnějších půjček. Následuje automatické přesměrování na poskytovatele, s nímž si pak už vybranou půjčku sjednáte během okamžiku.
Většina licencovaných poskytovatelů se snaží půjčku poskytnout pouze bonitním žadatelům. Práci s ověřením jim hodně ulehčují registry dlužníků, kde na jednom místě najdou informace o klientech a jejich platební morálce.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- vyhledávání půjčky online z pohodlí domova
- ověřené nabídky na jednom místě
- automatické přesměrování na poskytovatele
- anonymní vyhledávání s osobními údaji v bezpečí
- vyplnění jednoho krátkého formuláře
VYSVĚTLENÍ: Online srovnávače generují nabídky na základě formuláře. Uvádějte vždy co nejpřesnější a zásadně jen pravdivé informace.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Ne vždy je půjčení peněz rozumné. Vyplatí se například při využití:
- na pořízení vlastního bydlení
- na nákup nového spotřebiče
- na úhradu lékařských výloh
- na zaplacení dluhů, které se jinak prodraží
Sjednání rychlé půjčky přináší okamžitou finanční pomoc. Zároveň svádí k neuváženému půjčování peněz. Nejenom, že si klient může zbytečně půjčit více, než skutečně potřebuje. Zároveň snadno přehlédne důležité informace, o kterých poskytovatel sice nemluví, objevují se ale ve smlouvě.
RADA: Každý úvěr si nechte pořádně projít hlavou. Nejenom nabízené podmínky, ale i vaše možnosti splácet půjčku včas.
Rozdíl rychlé půjčky do výplaty oproti jiným typům půjček
Rychlá půjčka do výplaty je úvěrem nabízeným bankovními i nebankovními společnostmi a soukromými osobami. Každý ze subjektů ji nabízí dle svých podmínek. To znamená, že na její sjednání dosáhnou jak bonitní žadatelé, tak i lidé s dluhy nebo bez pravidelných příjmů. Sjednání zabere pouze pár minut. Ihned poté jsou peníze zaslány na účet, nebo vyplaceny v hotovosti.
Okamžitá půjčka může být prezentována jako rychlá půjčka do výplaty bez registru nebo bez doložení příjmů. Protože může být sjednána s méně bonitními klienty, výše úrokové sazby i poplatky zpravidla bývají vysoké. Všechny tyto typy úvěrů mohou být vyplaceny v hotovosti i zaslány na účet. Pokud na peníze opravdu chvátáte, ideální je půjčka na ruku.
Aby se sjednání půjčky příliš nezdržovalo, rychlou půjčku lze sjednat online. Půjčka online přináší mnoho výhod. Nejenže ji lze sjednat z pohodlí domova, zároveň schválení žádosti probíhá téměř okamžitě. Ideální je sjednání okamžité půjčky u domovské banky, která má o svých klientech již všechny informace zjištěné.
Rychlá půjčka do výplaty je okamžitým úvěrem, který někteří poskytovatelé nabízí zdarma. To platí v případě, že se jedná o první půjčku. První bezúročná půjčka zdarma je obvykle vyplacena jednorázově. Možností je i opakované vyplácení. To probíhá u SMS půjčky, kdy klient po schválení žádosti zasláním SMS žádá o další částku peněz. Všechny tyto úvěry jsou krátkodobé a poskytují pouze několik desítek tisíc korun.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Od vzniku nového zákona je možné využívat licencovaných nabídek, které kontroluje Česká národní banka. Ani licence ale není 100% jistotou bezpečí. Vždy si ověřte, že je úvěrový poskytovatel skutečně držitelem licence České národní banky. To lze zjistit skrz seznam na jejich oficiálních webových stránkách.
Negativní dopady půjček
Při podpisu smlouvy jste některé informace ve smlouvě přehlédli? Nikdy není pozdě na vyřešení například skrytých poplatků. Pokud s vámi poskytovatel o vzniklých problémech nechce hovořit, můžete se obrátit na finanční arbitr. Ten se věřitelům snaží zadarmo pomoci s nezákonným jednáním.
Proč existují rizikové půjčky
Ne každý z žadatelů o půjčku je bonitní. Klienty ve špatné finanční situaci licencovaní poskytovatelé obvykle nechtějí. Proto přichází na řadu nebankovní poskytovatelé. Ti nabízejí nevýhodné a často až na hranici zákona pohybující se podmínky. Aby žadatelé o půjčku věděli, na koho se obrátit, existuje zákon o spotřebitelském úvěru upravující podmínky nabízených služeb poskytovatelů.
VYSVĚTLENÍ: Díky zákonu o spotřebitelském úvěru lze nyní bez poplatků splácet úvěry předčasně.
Závěr
Ne každý měsíc dokážete se svými příjmy vyjít. Pokud váš rozpočet potřebuje rychlou finanční pomoc, sáhnout můžete po rychlé půjčce do výplaty. Tu lze téměř okamžitě sjednat online z pohodlí domova. Při doložení bonity se jedná o levnou variantu půjčky. Ohrozit vás může pouze neověřený poskytovatel s nezákonným jednáním. Těm se můžete vyhnout díky online srovnávači.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Ing. Patrik Forman. Chudoba a zaměstnanost v České republice. In: AMBIS vysoká škola, a.s. [online]. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/qxum4/Forman_Patrik_bakalarka.pdf
- REDAKCE. SPECIÁL JAK NA ÚVĚRY. In: Bankovní poplatky [online]. Dostupné z:https://www.bankovnipoplatky.cz/special-jak-na-uvery/
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- Ing. Gabriela Oškrdalová. Osobní finance Půjčky a úvěry. In: Masarykova univerzita [online]. 20.11.2013. Dostupné z: https://is.muni.cz/el/1456/jaro2013/BKF_OSFI/34761751/4._Pujcky_a_uvery.pdf
- Člověk v tísni, o.p.s.. Jak přežít dluhy. In: jakprezitdluhy.cz [online]. Dostupné z: https://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/odpovedne-uverovani/devatero-bezpecneho-pujcovani