Půjčka Zlín do 5 minut【listopad 2024】
Sháníte půjčku šitou přímo na míru? V dnešní době si můžete půjčit i o víkendech, svátcích nebo tehdy, když máte pouze smlouvu v zaměstnání jenom na dobu určitou. Ve chvíli, kdy vám banka odmítne schválit půjčku, oslovte některou z ověřených nebankovních firem. Ty mívají pro schvalování půjček benevolentnější podmínky. Nemožná není ani půjčka na ruku. Zlín i další města jsou sídlem mnoha soukromých firem, u kterých je možné o půjčku zažádat.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka Zlín výhodná
✅ peníze na ruku i poukázané na bankovní účet
✅ online sjednání do 5 minut
✅ pouze vyplníte jednoduchý formulář
✅ peníze dostanete i o víkendech
4 věci, na které si u půjčky Zlín dát pozor
❌ u hotovostních půjček vysoké úroky i sazba RPSN
❌ vysoké sankce za pozdní splácení půjčky
❌ při zaslání peněz na účet je vyžadována autorizační platba
❌ u nelicencovaných firem hrozí riziko, že naletíte finančním žralokům
DOPORUČENÍ: Před sjednáním půjčky si ověřte, že má daná společnost licenci od České národní banky. Tak předejdete případným potížím s lichvářskými firmami.
Jak půjčku Zlín získat
Nebankovní půjčky Zlín poskytuje stejně jako kterékoliv jiné české město. Můžete se stavit na pobočce některé z bank či nebankovních firem, nebo si půjčku sjednat online vyplněním jednotného a stručného formuláře, v němž vyplníte osobní údaje a přiložíte požadované doklady. Případně si půjčku sjednejte prostřednictvím zprostředkovatelů půjček, kteří vám je přehledně porovnají a doporučí ty nejvýhodnější z nich.
Úvěrová společnost si vás po odeslání formuláře prolustruje skrz registry dlužníků. Také si ověří vlastnictví bankovního účtu, na který chcete peníze zaslat, např. pomocí nástroje Nordigen. Vaši bonitu si může překontrolovat třeba přes nástroj Telco Score.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
- porovnává půjčky jen od společností s licencí od ČNB
- chrání vaše osobní údaje
- nabízí výhodnější podmínky sjednání půjčky
- máte pohromadě všechny důležité informace
VYSVĚTLENÍ: Srovnávače půjček fungují nezávisle a zdarma. Za rychlé srovnání půjček dle nejdůležitějších kritérií nic neplatíte.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na rekonstrukci bytu
- na ojetý automobil
- na zaplacení energií
- na vzdělání
- na školní pomůcky pro děti
Berete-li si půjčku bez stálého příjmu, riskujete, že nebudete moci půjčku splácet. Prvním dnem po splatnosti půjčky vám začínají nabíhat vysoké sankce. Úvěr se vám tímto výrazně prodraží. Pozor na to.
NAŠE RADA: Hledáte půjčku na rozvoj svých podnikatelských aktivit? Podívejte se po půjčkách od soukromých osob. Bývají výhodnější z hlediska úroků i sazby RPSN.
Rozdíl půjčky Zlín oproti jiným typům půjček
Půjčit si můžete u banky i soukromé firmy, případně přes zprostředkovatele půjček. Myslete však na to, že půjčky na ruku bývají dražší než půjčky v hotovosti. Drahá je například i rychlá půjčka. Zlín a další větší česká města všechny tyto půjčky nabízejí, ale vždy se vám spíše vyplatí žádat o půjčku online.
Nevýhodná je půjčka pro dlužníky. Na druhou stranu si půjčí i ti, kdo již dluží jinde a jsou vedeni v registrech dlužníků. Tyto půjčky často poskytují lichváři, kteří vám dají půjčku na extrémně vysoký úrok i za vysoké poplatky.
SMS půjčka je zase velmi rychlá. Stačí poslat 1 SMS v požadovaném tvaru a ještě týž den můžete mít peníze v hotovosti nebo na účtu. Za rychlost si ovšem také výrazně připlatíte. Navíc si půjčíte obvykle jen pár tisíc korun.
Půjčka zdarma přichází v úvahu ve chvíli, kdy si půjčujete úplně poprvé. Navíc tato nabídka platí jen u některých institucí. Musíte však prokázat svůj stálý příjem. Většinou neplatíte úroky ani poplatek za sjednání půjčky. Pro bonitní klienty je dostupná rovněž levná půjčka, tedy s nízkými úroky i poplatky. Půjčka online je taktéž žádaná. Sjednáte si ji do pár minut. Online půjčka nonstop k dispozici je pro vás dostupná včetně víkendů a svátků.
VAROVÁNÍ: Dejte si pozor na půjčky na směnky. Půjčka na směnku ve Zlíně není nic neobvyklého, avšak tato forma půjčování peněz je zakázaná již od roku 2016.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Než si půjčku sjednáte, vybraného poskytovatele si důkladně prověřte. Zkontrolujte si, jestli má licenci od ČNB, porovnejte si úroky a sazby u několika půjček, abyste zjistili, v jaké výši se průměrně nacházejí. Také si přečtěte recenze na úvěrovou společnost. Zjistíte, jestli jsou klienti se službami dané společnosti spokojení.
Negativní dopady půjček
Kdykoliv si půjčujete, dobře si spočítejte, zda budete schopni půjčku splatit. Pokud si půjčíte více, než je váš rodinný rozpočet schopen unést, hrozí, že půjčku nesplatíte a dostanete se do dluhů. V krajních případech se můžete dostat do předlužení, kdy souhrn všech dluhů převýší hodnotu vašeho majetku. Neváhejte se v případě potřeby požádat o snížení či odklad splátek.
Proč existují rizikové půjčky
Přestože dnes už solidní úvěrovou společnost poznáte podle toho, že má licenci od České národní banky, stále se na českém trhu vyskytují lichváři. Lidé si totiž chtějí mnohdy půjčit ve chvílích, kdy už dluží jinde nebo nemají příjem. Neuvědomují si, že další půjčka problém nevyřeší, ale naopak zhorší. Půjčku si vždy dvakrát promyslete a v žádném případě se neupisujte finančním žralokům.
NAŠE RADA: Nikdy se do půjčky nenechte tlačit. Někdy se společnosti snaží potenciálního klienta do podepsání úvěrové smlouvy přimět písemným či slovním nátlakem. Takové jednání by vás mělo okamžitě varovat.
Závěr
Půjčky Zlín a jiná česká města nabízejí v nepřeberném množství. Vybírejte pečlivě, nejlépe skrze srovnávače půjček. Přehledně vám půjčky porovnají a nabídnou výhodnější podmínky pro sjednání úvěru. Při špatném výběru půjčky hrozí, že se dostanete do dluhové spirály.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- SCHELLEOVÁ, I., a kol. Exekuce. Vyd. 1. Ostrava: KEY Publishing s.r.o. ISBN 978-80-87071-91-5.
- Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/
- Kristýna Klepáčková. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky. In: Masarykova univerzita [online]. 19.4.2015. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/fate1/BP_FINAL.pdf
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- REDAKCE. Desatero spotřebitele In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/dohled-financni-trh/ochrana-spotrebitele/desatero-spotrebitele/