Nebankovní půjčka na splátky do 5 minut【říjen 2024】
Hledáte nebankovní půjčku, která se dá vzít na splátky? Jinými slovy na delší dobu než na jeden měsíc? Pak vítejte v průvodci půjčkou na splátky nebankovních společností. Vězte, že je nadmíru podobná bankovním úvěrům, jen s několika drobnými odlišnostmi. A právě na ně se zaměříme. Také vám ukážeme, jak si vyřídit půjčku na splátky do 5 minut, online a bez zbytečné administrativy.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je (téma) výhodná
✅ pestrá nabídka nebankovních i bankovních půjček
✅ široký výběr částek i dob splatnosti
✅ splátky si nastavíte dle svých možností
✅ snazší vyřízení než u banky
4 věci, na které si u (téma) dát pozor
❌ často vyšší úrok a RPSN než u bankovních půjček
❌ nutnost doložit příjem
❌ vyšší úvěrové riziko
❌ změnu splátek většinou nelze vyřídit zdarma
NAŠE RADA: Nebankovní půjčku na splátky si nastavte tak, abyste zvládli odeslat splátku i v měsících se sníženým příjmem. Nikdy předem nevíte, kdy budete v pracovní neschopnosti. Čím větší a delší půjčka, tím se zvyšuje pravděpodobnost, že budete během splácení čelit snížení příjmu z jakéhokoliv důvodu.
Jak nebankovní půjčku na splátky získat
Nebankovní úvěr na delší dobu než jeden měsíc si snadno vyřídíte v online srovnání půjček. Na jednom místě tu najdete přehledně seřazené informace o jednotlivých úvěrech i o jejich poskytovatelích. Porovnáváme jen prověřené poskytovatele, kteří jsou držiteli licence ČNB k poskytování spotřebitelského úvěru.
S vyplněným formulářem můžeme oslovit více poskytovatelů najednou, abyste rychle zjistili, kde vám půjčku předschválili. Nebo vám pomůžeme s výběrem konkrétní půjčky na míru. Abychom se vám mohli věnovat my a následně nebankovní společnosti, připravte si osobní doklady, výpisy z účtu nebo výplatní pásky. U některých poskytovatelů můžete využít bankovní identitu a automatickou kontrolu bankovního účtu přes nástroje typu nordigen
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- licencovaní poskytovatelé půjček
- porovnání nabídek na jednom místě
- jednoduchý formulář
- pokročilá ochrana osobních údajů
- výsledky do 5 minut
VYSVĚTLENÍ: Do 5 minut se opravdu můžete dozvědět, který z poskytovatelů nebankovní půjčky na splátky bude ten pravý, u nějž si půjčku vyřídit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na drobný nákup
- na vybavení bytu
- na koupi ojetého auta nebo na nutnou opravu vozu
- na nečekané výdaje
- na domácí elektrospotřebiče
U půjček vždycky pamatujte na obě strany mince. Sice získáte peníze navíc, ale postupně je musíte vrátit, navíc s přeplatkem. Čím nižší přeplatek, tím lépe pro vás. Přeplatek se zvyšuje s rostoucími potížemi se splácením. Dbejte na to, aby k nim pokud možno vůbec nemohlo dojít.
NÁŠ TIP: Splátky si raději nastavte na nižší částky, a tím i půjčku na delší trvání. Když zvolíte úvěr s předčasným splacením zdarma, splácet můžete rychleji. Ale budete mít jistotu, že se dá kdykoliv beztrestně zpomalit.
Rozdíl nebankovní půjčky na splátky oproti jiným typům půjček
Nebankovní půjčka na splátky patří do velké skupiny krátkodobých půjček na účet. Ale získat se dá i v hotovostní podobě. Po které z nich sáhnete, záleží jedině na vás. Půjčka na účet je pohodlnější a levnější, půjčka v hotovosti naopak diskrétní, bez nutnosti starat se o bankovní účet. Poskytovaná je nebankovními společnostmi, v různých částkách i dobách splatnosti. Čím levnější půjčka, tím přísnější podmínky jejího získání.
Nebankovní půjčku na splátky můžete mít i v podobě půjčky bez registru a ručení a zástavy. Tady však počítejte jen s nižšími částkami a kratším splácením. Snadná dostupnost půjčky nutí poskytovatele k opatrnosti právě v oblasti schvalované částky.
Nenechávejte se přemluvit k nebankovní půjčce od jiného než prověřeného poskytovatele. Nebankovní půjčka je totiž širokým pojmem, se třemi typy poskytovatelů. Vedle licencovaných nebankovních společností vám ve vyhledávačích mohou vyjet nabídky na nebankovní půjčky od soukromých osob. Nebo od splátkových společností bez licence. V našem srovnávači je filtrujeme a spolupracujeme jen s poskytovateli s licencí České národní banky.
I nebankovní půjčka na splátky se dá vyřídit jako půjčka ihned. To znamená, že ihned po podpisu smlouvy vám poskytovatel vyplatí dohodnutou částku, a to jak na účet, tak i v hotovosti. Díky online srovnání můžete mít do 5 minut zjištěno, kde s půjčkou uspějete.
VAROVÁNÍ: Že je půjčka bez registru, bez ručení a bez zástavy, nota bene nebankovní, ještě neznamená, že zaslanou žádost schválí každý poskytovatel. Parametry, podle kterých se o schválení rozhodují, jsou vzájemně odlišné.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Největším rizikem každé půjčky je nesprávný odhad schopnosti splácet. Jde o riziko jak pro klienta, tak samozřejmě i pro poskytovatele úvěru. Poskytovatelé se proti riziku riziku jistí automaticky, stejně tak byste měli i vy: rozumným nastavením splátek.
Negativní dopady půjček
Půjčky mají mnoho negativních i pozitivních dopadů. K negativům patří stres ze zadlužení, omezení částky, kterou máte každý měsíc k volné útratě, ale i dopady ze situací, kdy se na splátky nepodařilo našetřit.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Regulace nebankovních půjček se dlouho ukazovala jako nezbytná pro to, aby si lidé mohli brát nebankovní úvěry bez zbytečně vysokého rizika podvodu a nekalých praktik.
DOPORUČENÍ: Jestliže máte u půjčky od licencovaného poskytovatele pocit, že jedná nekale, obraťte se bezplatně na úřad finančního arbitra (informace o něm najdete ve smlouvě o úvěru). Odpoví na dotaz, případně posoudí vaši konkrétní situaci. Jeho rozhodnutí má váhu rozhodnutí soudu, ale platit za jeho služby nebudete..
Závěr
Nebankovní půjčky na splátky se podobají bankovním úvěrům: nabízejí vyšší částky na delší dobu splatnosti. narozdíl od bank ale bude nebankovnímu poskytovateli stačit jen doklad totožnosti a výpis z účtu. Některé z půjček lze vyřídit v režimu “bez registru” a většina z nich se poskytuje bez ručení. Do 5 minut od odeslání jednoduchého formuláře můžete vidět, kde vám půjčí.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- Mgr. Miroslav Zeman. Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano. In: Bankovní poplatky [online]. 27.6.2023. Dostupné z: https://www.bankovnipoplatky.cz/35378