Půjčka 70 000 Kč do 5 minut【listopad 2024】
V bance jste se žádostí o půjčku neuspěli? Zkuste to u nebankovních institucí. Půjčí vám pár tisíc korun, ale i vyšší desítky tisíc. Bojíte se, že se upíšete podvodné společnosti a skončíte v exekuci? Naučíme vás, jak poznat lichváře a jak se jim velkým obloukem vyhnout. Víme také, jak na to, abyste si půjčili vždy bezpečně a navíc výhodně.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 70 000 Kč výhodná
✅ online sjednání do 5 minut
✅ neúčelová půjčka na cokoliv
✅ různé délky splácení
✅ lze si půjčit o víkendech i svátcích
4 věci, na které si u půjčky 70 000 Kč dát pozor
❌ vysoké sankce za porušení podmínek úvěrové smlouvy
❌ někdy může být doba splácení velmi krátká
❌ riziko, že natrefíte na lichváře
❌ nesmíte mít negativní záznam v registru dlužníků
DOPORUČENÍ: Než si o půjčku požádáte, sežeňte si od svého zaměstnavatele potvrzení o výši vašich příjmů. Bez toho vám solidní společnosti půjčku neposkytnou.
Jak půjčku 70 000 Kč získat
Půjčka 70 000 Kč je dostupná v bance, u nebankovních společností nebo přes online srovnávače. V případě třetí možnosti vám stačí vyplnit jeden formulář. Přes online srovnávač si můžete nechat finanční produkty rychle porovnat dle nejdůležitějších kritérií.
Až vyplníte žádost o půjčku a doložíte všechny potřebné doklady, úvěrová společnost si vás prolustruje a zjistí si vaši bonitu. Použije chytré nástroje, aby zjistila, jestli nemáte už jiné dluhy po splatnosti i jak vysoký máte příjem.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlé a nezávislé porovnání půjček
- chrání vaše osobní data
- nabízí lepší podmínky
- funguje nonstop
- porovnává půjčky jen od společností s licencí od České národní banky
NAŠE RADA: Sjednat si půjčku přes srovnávač se vyplatí i proto, že se můžete na cokoliv, co vás zajímá nebo s čím si nevíte rady, zeptat telefonních operátorů.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na nákup nebo opravu domácího spotřebiče
- na rekvalifikaci
- na zaplacení složenek
- na základní potraviny
- na léky a zdravotní zákroky
Půjčujte si jen tehdy, že máte stálý příjem a jste schopni půjčku řádně splácet. V opačném případě vám hrozí vysoké sankce a můžete se dostat do dluhové pasti, kterou lidé často řeší tak, že si sjednají další a další půjčku.
NÁŠ TIP: Potřebujete-li peníze na bydlení, vyplatí se sjednat si účelový úvěr (hypotéku). To samé platí v případě, kdy si chcete obstarat peníze na založení firmy.
Rozdíl půjčky 70 000 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka 70 000 Kč může být jak bankovní, tak nebankovní půjčkou. Sjednáte si ji pohodlně z domova nebo odkudkoliv, kde máte přístup na internet. Navíc je neúčelová, a tak ji můžete využít, na co chcete. Možná je i půjčka ihned 70 000 Kč nebo nižší, poskytnutá na bankovní účet. Peníze tak můžete mít doma ještě dnes, nejpozději zítra.
Stále jsou vyhledávané půjčka na směnku. Hotovostní půjčky na směnku jsou ovšem zákonem zakázané již od roku 2013. Jestliže někdo takovou půjčku nabízí, pravděpodobně se jedná o firmu pohybující se na hraně zákona.
Půjčka bez registru je též populární. Lidé si půjčí bez toho, aniž by je úvěrová společnost lustrovala skrze registry dlužníků. Na druhou stranu jsou tyto půjčky jak z hlediska úroků a poplatků, tak i sankcí. Ke všemu si půjčíte maximálně několik tisíc korun. Stejně tak půjčka 70 000 Kč bez doložení příjmů . Žadatelé nemusí předkládat výši svého pravidelného příjmu.
Půjčka od soukromé osoby se může hodit lidem, kteří si potřebují půjčit vyšší částku, třeba na rekonstrukci bydlení, na nový dům nebo na podnikatelský záměr. Ale protože soukromé osoby nemají licenci k půjčování peněz, je nutné si pořádně přečíst úvěrovou smlouvu.
VYSVĚTLENÍ: U půjčky na OP si mnoho lidí myslí, že si půjčí pouze po předložení občanského průkazu. Tak to nechodí. Předložit musíte i druhý doklad totožnosti a potvrzení o vašich pravidelných příjmech.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Při půjčování si dejte pozor, jestli má váš věřitel licenci k půjčování peněz od ČNB. To zjistíte přes stránky ČNB. Nebo si půjčte rovnou přes online srovnávače, které porovnávají půjčky výhradně od solidních společností.
Negativní dopady půjček
Když jednu půjčku splácíte druhou, může se stát, že se dostanete do dluhové spirály. Tehdy výše vašeho celkového dluhu převýší hodnotu vašeho majetku. Svého věřitele proto vybírejte pečlivě. Poohlédnout se můžete i ve svém okolí. Zadejte do vyhledávače půjčka Karviná 70 000 Kč nebo zadejte kterékoliv jiné město a podívejte se, kdo takovou půjčku nabízí ve vašem okolí.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové půjčky existují zejména proto, že pořád existují rizikoví žadatelé. Ti si půjčují i přesto, že dluží jinde a nedokážou půjčku splácet. Stejně tak si půjčují lidé, kteří nemají příjem nebo si nekontrolují, jestli má věřitel licenci k půjčování. Buďte obezřetní a pořádně si čtěte úvěrovou smlouvu.
DOPORUČENÍ: Sjednejte si pojištění schopnosti splácet. Ušetříte si starosti ve chvíli, kdy přijdete o příjem. Jednotlivé splátky se budou hradit právě z tohoto pojištění.
Závěr
Půjčka 70 000 Kč je dostupná online po vyplnění 1 formuláře. Můžete ji využít na co jen potřebujete a zároveň si sami stanovíte, jak vysoké chcete platit splátky. Dejte si však pozor na lichvářské společnosti, které jsou schopné vám vnutit úvěr s RPSN vyšším než 100 % a nesmyslnými poplatky.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Petr Franek. Spotřebitelské úvěry bankovních institucí v České republice. In: AMBIS vysoká škola [online]. 24. 4. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281
- Adéla Totková. Finanční gramotnost a předlužení. In: Masarykova Univerzita [online]. 6. 5. 2021. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/q3qoa/Financni_gramotnost_a_predluzeni.pdf
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov