Půjčka bez doložení příjmů a registru do 5 minut【listopad 2024】
Sháníte dostupnou půjčku bez nutnosti doložení příjmů a bez kontroly registru? V takovém případě je pro vás vhodnou volbou půjčka ihned bez doložení příjmů a registru. U ní se vyhnete zbytečnému papírování a nekonečnému čekání na vyřízení žádosti. Na druhou stranu je rychlá půjčka bez příjmu a registru rizikovější formou úvěru, u které je třeba věnovat dostatek času jejímu výběru. S tím vám dokáže pomoci náš srovnávač půjček, s jehož pomocí nejen porovnáte dostupné nabídky, ale také si úvěr sjednáte bezpečně během pár minut.
Proč je půjčka bez doložení příjmů a registru populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka bez doložení příjmů a registru výhodná
✅rychlé podání i vyřízení žádosti
✅jednodušší byrokracie
✅sjednání s negativním zápisem v registru
✅flexibilnější podmínky
4 věci, na které si u půjčky bez doložení příjmů a registru dát pozor
❌podstatně vyšší úrokové sazby
❌méně spolehlivý poskytovatelé
❌vysoké riziku předlužení
❌jen částky do 10 000 Kč
NAŠE RADA: Srovnejte si nabídky od různých poskytovatelů. Budete mít větší šanci, že najdete půjčku s nejnižší úrokovou sazbou a nejvýhodnějšími podmínkami.
Jak půjčku bez doložení příjmů a registru získat
Pokud vás půjčka bez doložení příjmů a registru zaujala, můžete využít náš srovnávač půjček. Stačí vyplnit jednotný online formulář a okamžitě získáte přehled o dostupných půjčkách, které odpovídají vašim potřebám. Kromě toho ověřujeme také dostupnost půjček a důvěryhodnost jednotlivých poskytovatelů.
Po výběru vhodné půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku vás přesměrujeme na web úvěrové společnosti, které bezpečně předáme vaše údaje. Vyhnete se tak zdlouhavému vyplňování žádosti a rovnou se pustíte do ověření vaší identity a příjmů. Vše obvykle probíhá kompletně online, a to buď skrze bankovní identitu, nebo speciální online nástroje.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- Nezávislé porovnání dostupných půjček
- Srovnání více parametrů najednou
- Ověření důvěryhodnosti poskytovatelů
- Bezpečné sjednání půjčky online
- Úspora vašeho času a energie
VAROVÁNÍ Mějte na paměti, že během delšího splácení zaplatíte i více úroků. Pokud můžete splaťte půjčku raději předčasně. Můžete ušetřit stovky až tisíce korun.
Kdy se půjčka bez doložení příjmů a registru obecně vyplatí
- na překlenutí nepříznivého období
- na refinancování závazků
- na konsolidaci stávajícího dluhu
- na opravu nebo nákup spotřebičů
- na uhrazení vyúčtování za energie
Pokud vás láká rychlá půjčka bez příjmu a registru, měli byste si dát pozor na skryté poplatky. I když vám poskytovatel nabídne na první pohled výhodné úrokové sazby, může si vedle nich účtovat vysoké poplatky za sjednání nebo vedení úvěrového účtu.
VYSVĚTLENÍ Roční procentní sazba nákladů (RPSN) znázorňuje celkovou cenu půjčky za rok. Zahrnuje úroky a všechny poplatky.
Rozdíl půjčky bez doložení příjmů a registru oproti jiným typům půjček
Půjčka bez doložení příjmů a registru se liší od tradičních úvěrových produktů tím, že nevyžaduje od žadatelů předkládání dokumentů spojených s jejich příjmy. Proto je půjčka riziková, což se odráží i na výši úrokových sazeb. V porovnání s běžnými úvěry bude tedy půjčka bez doložení výpisu a registru podstatně dražší.
Pokud potřebujete peníze opravdu rychle a bez odkladu, nebankovní půjčka ihned na účet může být lepší volbou. V tomto případě máte jistotu, že finanční prostředky budou k dispozici téměř okamžitě na vašem účtu. Oproti půjčce bez doložení příjmů a registrů bude půjčka disponovat nižšími úrokovými sazbami.
Pro ty, kteří se potýkají s již existujícími dluhy, je k dispozici půjčka pro dlužníky. Na rozdíl od půjček bez doložení příjmů a registru zahrnuje posouzení schopnosti splácet na základě vaší aktuální finanční situace. Je zároveň možné, že poskytovatel bude nahlížet do registrů dlužníků.
Pokud dáváte přednost hotovosti neboli výplatě “na ruku”, bude pro vás lepší volbou půjčka na ruku. Sjednat si ji můžete jednoduše online a zvolit si způsob výplaty prostředků podle vlastní potřeby. Dostupná je výplata přes kurýry nebo vyzvednutí prostředků na výdejním místě. Alternativou je online půjčka bez 1 Kč, kterou si sjednáte kompletně online s výplatou na účet.
DOPORUČENÍ Zvažte spojení více malých půjček do jedné s nižší úrokovou sazbou. Konsolidace dluhů vám dokáže pomoci snížit měsíční splátky i o stovky či tisíce korun.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Během výběru by pro vás měla být důležitá transparentnost podmínek. Nezapomeňte se ptát na vše, co vám není jasné a požádejte o vysvětlení jakýchkoliv poplatků, úrokových sazeb a nesrozumitelných podmínek. Kromě toho se zaměřte také na poskytovatele a ověřte si, že je důvěryhodný a férový.
Negativní dopady půjček
Půjčky mohou negativně ovlivnit vaši bonitu, a to nejen, když se dostanete do pracovní neschopnosti. Vysoká míra zadlužení je poskytovateli vnímána negativně, kvůli čemuž vám nebude velká část z nich chtít úvěr sjednat. Pokud máte v plánu v budoucnu žádat například o hypoteční úvěr, myslete i na míru svého zadlužení, které by nemělo převyšovat vaše celkové příjmy.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové rychlé půjčky jsou často poslední záchranou pro ty, kteří se ocitli ve finanční tísni. I když nabízí rychlé řešení, je třeba si uvědomit dlouhodobé následky spojené s takovou půjčku. Kromě toho, že vám poškodí vaši bonitu, bude také složitější její splácení. V současnosti jsou poskytovatelé přísně regulováni, ale ani to jim nezabrání účtovat si vysoké úrokové sazby.
DOPORUČENÍ: Před sjednáním půjčky si vyžádejte nejen vzor úvěrové smlouvy, ale i obchodní podmínky a sazebník poplatků. Vše si důkladně pročtěte, než smlouvu podepíšete.
Závěr
Půjčka bez doložení příjmů a registru je vhodnou volbou pro klienty, kteří potřebují rychle získat finanční prostředky, aniž by poskytovateli museli dokazovat své příjmy nebo bonitu. Hlavní výhodou je její dostupnost i pro osoby, které by u tradičních bank neměly žádnou šanci na sjednání úvěru. Na druhou stranu půjčka bez doložení výpisu a registru často disponuje vyššími úrokovými sazbami a dalšími poplatky.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Kristýna Klepáčková. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky. In: Masarykova univerzita [online]. 19.4.2015. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/fate1/BP_FINAL.pdf
- SYROVÝ,Petr; TYL, Tomáš.Osobní finance: řízení financí pro každého. 1.vyd. Praha: GRADA Publishing, a.s., 2011. 208 s. ISBN 978-80-247-3813-0.
- PÁLKOVÁ, Darina. Bankovní půjčky versus nebankovní půjčky [online]. Praha, 2012. Dostupné z: https://theses.cz/id/u2unla/. Diplomová práce. AMBIS vysoká škola, a.s. Vedoucí práce Ing. Blanka Dlouhá.
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302
- Mgr. Miroslav Zeman. Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano. In: Bankovní poplatky [online]. 27.6.2023. Dostupné z: https://www.bankovnipoplatky.cz/35378
- Redakce, Finance.cz: ZÁMĚRNÉ UVEDENÍ NEPRAVDIVÝCH ÚDAJŮ V ŽÁDOSTI. In: FINANCE.cz [online]. 26.06.2019. Dostupné z: https://www.finance.cz/524885-proc-odmitnou-vasi-zadost-o-pujcku/