Půjčka jednateli společnosti do 5 minut【září 2024】
Máte v hlavě výjimečný podnikatelský nápad, ale na jeho uskutečnění vám chybí peníze? Vezměte si výhodnou účelovou nebo bezúčelovou půjčku určenou pro podnikání, ať už za účelem rozjezdu nebo dalšího rozvoje. Některé společnosti vám půjčku poskytnou ještě dnes. Chcete vědět, jak najít a získat nejvýhodnější půjčku? A na co dávat při sjednávání pozor? Čtěte dále.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka jednateli společnosti výhodná
✅ online sjednání půjčky do 5 minut
✅ jednoduchý a přehledný online formulář žádosti o půjčku
✅ lze si půjčit i o víkendech
✅ půjčky od pár tisíců korun do stovek tisíců
4 věci, na které si u půjčky jednateli společnosti dát pozor
❌ bezúčelové půjčky jsou dražší
❌ někdy může být splatnost půjčky krátká
❌ vysoké sankce za pozdní splácení půjčky
❌ je zapotřebí doložit výši vašich pravidelných měsíčních příjmů
NAŠE RADA: Chcete-li si půjčit co nejvýhodněji, nesmíte mít záznam v žádném z registrů dlužníků, například Solus, BRKI či NRKI.
Jak půjčku jednateli získat
Půjčka jednateli společnosti je dostupná několika způsoby. Oslovit lze banku nebo nebankovní společnost. Půjčku si zařídíte na pobočce instituce, online přes webové stránky nebo mobilní bankovnictví. Také si ale lze půjčit přes online srovnávače čili zprostředkovatele půjček. Jejich výhodou je, že vám šetří čas při porovnávání půjček a ještě pro vás umí vybrat nejlevnější půjčku.
Věřitel po vás vyžaduje při vyplňování žádosti doložení 2 dokladů totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz, rodný list) a potvrzení o vašich měsíčních příjmech a zároveň si vás prolustruje skrze registry dlužníků. Vaši bonitu si může snadno ověřit pomocí chytrých nástrojů, např. Telco Score. K ověřování bankovního účtu používá Nordigen a další platformy. Je možné využít bankovní identitu či ověřovací platbu.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- porovnává finanční produkty rychle a nezávislé
- nabízí půjčky jen od společností s licencí od ČNB
- chrání vaše osobní data
- disponuje zákaznickou linkou
- půjčku si přes něj sjednáte kdykoliv, ve dne i v noci, o víkendech i svátcích
NÁŠ TIP: Bezúročná půjčka jednateli společnosti je též přes online srovnávač dostupná. Obvykle se však týká jen těch, kteří si půjčují poprvé a jsou dostatečně bonitní.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na rozšíření podnikatelských aktivit
- na rozjezd startupu
- na vybavení firmy
- na nákup materiálu
- na nákup strojů
Nevhodně, respektive špatně zvolená výše měsíčních splátek vás může dostat do vleklých finančních problémů. Proto si jejich výši nastavte tak, abyste je bez problémů zvládali splácet. V opačném případě vám začnou za každý den s prodlením se splátkou nabíhat sankce za porušení úvěrové smlouvy i za prodloužení úvěru.
NAŠE RADA: Využijte online kalkulačku na stránkách zprostředkovatelů půjček. Díky ní si snadno spočítáte, kolik splátek zaplatíte, jak budou vysoké a o kolik celkově půjčku přeplatíte.
Rozdíl půjčky jednateli společnosti oproti jiným typům půjček
Půjčka jednateli může mít bankovní i nebankovní charakter. Ve většině případů si ji zařídíte online během několika minut. Některé společnosti vám dokonce odešlou peníze na váš bankovní účet ještě dnes. Zároveň nezapomeňte, že si můžete vybírat mezi bezúčelovými a výhodnějšími účelovými půjčkami.
Půjčka od soukromé osoby je pro podnikatele jako stvořená. Mezi lidmi se nachází mnoho investorů, kteří rádi investují do zajímavých a smysluplných projektů. Lidé navíc často půjčují jiným lidem za nižší úroky a poplatky než některé banky nebo nebankovní instituce.
Půjčka v exekuci je velmi rizikovým typem úvěru. Lidé už jsou zadlužení, ale berou si půjčku na nutné životní potřeby, protože s životním minimem si nevystačí. Stejně tak si sjednávají úvěr na vyplacení exekucí. Obojí je extrémně nebezpečné. Navíc tento typ úvěru mají ve svém portfoliu zejména lichvářské společnosti. Půjčí vám za velmi vysoký úrok i poplatky.
SMS půjčka je oblíbená mimo jiné také u lidí ve vyšším věku, zejména u důchodců. Tato nebankovní půjčka pro důchodce je dostupná prostřednictvím SMS. Půjčí si několik stokorun nebo nižší tisíce korun, které ale nejčastěji do 1 měsíce musí splatit.
VYSVĚTLENÍ: Půjčka jednateli společnosti je dostupná i jako půjčka zdarma, bez úroků i poplatků za sjednání či dokonce vedení úvěru. Obvykle si ale půjčíte jen nižší desítky tisíc korun.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Lichváři jsou největším rizikem, které vám při půjčování hrozí. Dejte si pozor na jakoukoliv formu nátlaku, ať slovního nebo písemného. Vždy si nejprve zkontrolujte, jestli má věřitel k půjčování peněz licenci od České národní banky. Taktéž si přečtěte recenze od předchozích dlužníků. Z nich zjistíte, jak byli s danou úvěrovkou spokojeni. Samozřejmě si pohlídejte i výši úroků a poplatků. Jsou-li nesmyslně vysoké, raději od takové půjčky dejte ruce pryč.
Negativní dopady půjček
Nezvládáte-li splácet půjčku, lze si požádat nejen o odklad nebo snížení splátek, ale i o refinancování úvěru. Refinancování půjčky vám umožňuje vaši stávající půjčku převést k jinému věřiteli, u nějž ji budete splácet s výhodnějšími podmínky. Máte-li více půjček, zvažte konsolidaci všech úvěrů do jednoho. Takto předejdete ještě hlubším finančním problémům a případným exekucím.
Proč existují rizikové půjčky
Lidé si půjčují velmi rizikově. Někdy si půjčují mnohem víc, než dokážou splatit. Jindy si berou půjčku, aby zaplatili předchozí půjčky. Nezřídka se stává, že si půjčí, přestože nemají pravidelný výdělek. Rizikové půjčky nedostatečně bonitním klientům mají na svědomí lichvářské společnosti. Ty půjčují na velmi vysoký úrok, za nesmyslné poplatky a zároveň jsou schopny své klienty vydírat a používat na ně nekalé taktiky.
VAROVÁNÍ: Ve chvíli, kdy vám věřitel nabízí půjčku za RPSN vyšší než 100 %, s největší pravděpodobností půjde o lichvu. Lichváři často vyžadují zaplacení některých poplatků předem.
Závěr
Půjčka jednateli společnosti je dostupná u banky i soukromé úvěrové firmy. Ostatně na českém trhu je k dispozici i bezúročná půjčka jednateli. Sjednání úvěru je možné online vyplněním přehledného a krátkého formuláře. Dejte si však záležet na vhodném rozložení splátek. Jedině tak se vyhnete případným problémům se splácením a sankcím z této situace plynoucím.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Centrum.cz. § 218 Lichva. In: Zakony.centrum.cz [online]. 7.9. 2015. Dostupné z: http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-218
- Jak na peníze 2 díl: Půjčky a jak na ně? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=5rWU8t4VcMI
- Nebankovní úvěry a související problémy – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB 2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/verejnost/servis-pro-media/autorske-clanky-rozhovory-s-predstaviteli-cnb/Nebankovni-uvery-a-souvisejici-problemy-00001
- REDAKCE. Exekuce v roce 2023: Jak probíhá, jak je možné ji zastavit a co všechno může exekutor zabavit. In: Člověk v tísni [online]. 13.7.2023. Dostupné z: https://www.clovekvtisni.cz/exekuce-8100gp
- Průzkumy a indexy. Finanční gramotnost Čechů 2023. In: ČBA [online]. 20.7.2023. Dostupné z: https://cbaonline.cz/financni-gramotnost-cechu-2023
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302