Půjčka Liberec do 5 minut【listopad 2024】
Jste z Liberce nebo okolí a potřebujete si rychle půjčit? Vzhledem k tomu, že až desetina Čechů si půjčuje rizikově, provedeme vás správným výběrem půjčky. Tak budete mít jistotu, že si půjčíte od solidní společnosti s licencí ČNB a za výhodných podmínek. Začněte tím, že do vyhledávače vyplníte “půjčky Liberec porovnání” a vyberete si nejlépe náš online srovnávač půjček. Ten vám půjčky přehledně porovná a zároveň nabídne lepší podmínky.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka Liberec výhodná
✅ možnost sjednání půjčky online
✅ stačí vyplnit jeden přehledný formulář
✅ půjčíte si nižší i vyšší částky
✅ je možné získat půjčku zdarma (bez úroků a poplatků)
4 věci, na které si u půjčky Liberec dát pozor
❌ u hotovostních půjček bývají nastaveny vysoké úroky i poplatky
❌ při nesplácení se vám úvěr prodraží
❌ obvykle je nutná ověřovací platba ve výši 1 Kč
❌ nutné doložit pravidelný příjem
NÁŠ TIP: Půjčujete si poprvé? Poptejte se v bance nebo u nebankovní společnosti na možnost půjčky zdarma. Ušetříte tak na úrocích i poplatcích. Avšak jen ve chvíli, kdy půjčku splácíte řádně a včas.
Jak půjčku Liberec získat
Buď si můžete zajít na pobočku banky, sjednat si půjčku u soukromé instituce či vyzkoušejte online srovnání půjček. Úvěry srovnávají podle nejdůležitějších parametrů a rovnou nabízejí možnost si půjčku sjednat skrze jednoduchý jednotný online formulář. Ten vyplníte, doložíte potřebné doklady a odešlete k vyřízení.
Úvěrová společnost si následně zjistí, jak vysokou bonitu máte, a zda jste schopni půjčku bez problémů splácet. Ověří si také vlastnictví vašeho bankovního účtu a prověří si vás skrze registry dlužníků. Taktéž může k ověření bankovního účtu a vaší bonity využít moderní nástroje.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- funguje nezávisle a zdarma
- ručí za to, že si půjčíte od solidní společnosti s licencí ČNB
- o půjčku si přes něj rovnou i požádáte
- bankovní i nebankovní půjčky na jednom místě
- všechny důležité informace máte pohromadě
VAROVÁNÍ: Nebankovní půjčky Liberec pochopitelně nabízí rovněž. Výjimkou však nejsou ani lichváři, kteří vám půjčí za vysoké úroky a poplatky. Na potenciálního klienta neváhají vyvíjet slovní nátlak. Mějte se proto na pozoru.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na refinancování drahé půjčky
- na studium
- na operaci
- na rozjezd vlastního podnikání
- na překonání krátkodobé finanční tísně
Půjčujete-li si větší obnos peněz, naplánujte si splátky tak, aby pro vás nebyly příliš vysoké a omezující. Je lepší úvěr splácet déle po menších částkách, než se úvěr snažit splatit co nejrychleji. Když nebudete splácet včas, zaplatíte další poplatky za prodloužení půjčky i ve smlouvě stanovené sankce. Nakonec za půjčku zaplatí mnohem více než na úrocích.
DOPORUČENÍ: Sjednejte si k půjčce pojištění schopnosti splácet. Budete tak v bezpečí, když přijdete o práci nebo když se vám stane nějaký vážný úraz.
Rozdíl půjčky Liberec oproti jiným typům půjček
Máte možnost získat bankovní půjčku, tak nebankovní půjčku. Lze si půjčit pár tisíc se splatností do několika měsíců nebo vyšší půjčku, kterou splácíte rok nebo déle. Úvěr si sjednáte online vyplněním krátkého a přehledného online formuláře. Nemusíte vůbec chodit na pobočku.
Potřebujete peníze na podnikání? Ideální je půjčka od soukromé osoby. Liberec jistě taktéž skýtá možnost vzít si úvěr od soukromé osoby, která ráda do vašich podnikatelských zainvestuje. Výhodou je, že lidé obvykle požadují nižší úroky a poplatky než banka. V rámci půjček `lidé lidem` je k dispozici například půjčka 180 000 Kč.
Dostupná je půjčka bez registru. Liberec je místo, kde se nacházejí soukromé společnosti, které vám půjčí bez toho, aniž by vás lustrovaly přes registry dlužníků. Jenže hrozí, že naletíte podvodníkům. Když si půjčku sjednáte online přes stránky zprostředkovatelů úvěrů, máte jistotu, že jste si půjčili bezpečně.
Rovněž půjčka na OP v Liberci existuje, je však zavádějící. Žádná společnost s licencí ČNB vám pouze na občanský průkaz nepůjčí. Doložit je zapotřebí i druhý doklad totožnosti a většinou i nějaké potvrzení o pravidelných příjmech.
Oblíbená je krátkodobá půjčka se splatností do 1, 2 nebo 3 měsíců. Lidé si půjčí na drobné výdaje a během pár měsíců půjčku zase splatí. Jenže krátkodobé půjčky bývají nezřídka o něco méně výhodné než dlouhodobější půjčky. Takzvaná půjčka bez papírů (lidové označení pro půjčky bez dokládání příjmů) je taktéž hodně žádaná. Lidé, kteří nemají stálý příjem, však často nedokážou půjčku splatit a skončí v exekucích.
NAŠE RADA: U krátkodobých půjček se splatností do 1 roku se nevyplatí produkty porovnávat dle roční RPSN sazby. Sledujte bonusy poskytované jednotlivými věřiteli, třeba možnost odložení splátek nebo předčasné splacení zdarma.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Ve chvíli, kdy si sjednáte půjčku u společnosti bez licence ČNB, existuje velké riziko, že půjčku vysoce přeplatíte nebo že se upíšete k revolvingové smlouvě. Pak vám bude úvěr poskytován opakovaně, přestože o něj nemáte zájem. Vždy si také zkontrolujte, zda má věřitel licenci.
Negativní dopady půjček
Zjistili jste, že nestačíte na splátky, které jste si sami nastavili? Požádejte věřitele o odklad či snížení splátky. Splácíte-li naráz více půjček, požádejte o jejich konsolidaci. To znamená sloučení více úvěru do jednoho s výhodnějšími podmínkami.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Je tomu jen pár let, co se stovky tisíc lidí dostaly do ekonomických a sociálních problémů kvůli nevýhodným úvěrům. Proto se ČNB rozhodla přistoupit k regulaci a v roce 2016 vydala nový zákon o spotřebitelských úvěrech. Solidním společnostem udělila povinnost získat licenci a omezila podmínky, za nich je možné půjčovat. Dále regulovala výši sankcí při prodlení se splácením.
VYSVĚTLENÍ: Před rokem 2016 nabízely úvěry tisíce firem a hodně z nich šlo označit za lichvářské. Díky novele zákonu se jejich počet výrazně snížil.
Závěr
Půjčku získáte u banky, nebankovní i soukromé společnosti, případně přes online zprostředkovatele úvěrů. Poslední pro vás přehledně půjčky porovnají a vyberou pro vás nejvýhodnější půjčku. Úvěr si díky nim sjednáte do pár minut a už zítra můžete mít peníze na účtu nebo v hotovosti. Pozor si však dejte na půjčky s vysokými úroky a poplatky. Půjčka se v tomto případě může výrazně prodražit.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- Nebankovní úvěry a související problémy – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB 2023. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/verejnost/servis-pro-media/autorske-clanky-rozhovory-s-predstaviteli-cnb/Nebankovni-uvery-a-souvisejici-problemy-00001
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top
- Otevřená společnost, o. p. s. Infografiky In: Mapaexekuci.cz [online]. 2020. Dostupné z: http://mapaexekuci.cz/index.php/studie-a-analyzy/infografiky/
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- ŠKVÁRA, Miroslav. Finanční gramotnost. 1. vyd. Praha: Miroslav Škvára, 2011. 219 s. ISBN 9788090482302