Půjčka s příjmem ze zahraničí do 5 minut【září 2024】
Můžu získat půjčku, když pracuji v zahraničí? Ano, můžete a dokonce ve dvou státech: v ČR v podobě půjčky s příjmem ze zahraničí, a v zemi, kde pracujete, si můžete vyřídit půjčku pro cizince. Volba je na vás. Stejně je tomu u příjemců důchodů nebo jiných státních dávek ze zahraničí. My vám ukážeme, jak jste na tom s možnostmi výhodné a bezpečné půjčky na českém trhu.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka s příjmem ze zahraničí výhodná
✅ bankovní i nebankovní úvěr
✅ půjčka na účet, ale i v hotovosti
✅ lze získat jako první zdarma
✅ lze si vypůjčit i vysokou sumu s dlouhodobým splácením
4 věci, na které si u půjčky s příjmem ze zahraničí dát pozor
❌ užší portfolio půjček: někteří poskytovatelé příjem ze zahraničí neuznají
❌ problém může být i s příjmem z brigády v zahraničí
❌ riziko ztráty příjmu a ohrožení splátek
❌ riziko střetu s lichvářem
VYSVĚTLENÍ: Spousta lidí se domnívá, že když mají příjem ze zahraničí, české banky nebo nebankovní instituce jim nepůjčí. A tak se rovnou obrátí na soukromé půjčky nebo půjčky od firem bez licence. Jenže tím zbytečně riskují podvod a ztrátu buď mnoha peněz, nebo i majetku, včetně bydlení. S půjčkou se obracejte jedině na licencované poskytovatele!
Jak půjčku s příjmem ze zahraničí získat
Proces je snadný. Stačí navštívit online srovnávač půjček a vyplnit jednoduchý formulář. Do 5 minut zjistíte, která ze společností je schopna vám po prokázání zahraničního příjmu půjčit požadovanou částku. Můžete si u nich nechat provést výpočet půjčky vám na míru.
Z dostupných nabídek si vyberete takovou, která vám bude vyhovovat. Oslovíte vybraného poskytovatele, ať už to bude banka, či nebankovní společnost, a necháte se jeho úvěrovým specialistou provést zbývajícími kroky k vyřízení úvěru až po podpis smlouvy a čerpání dohodnuté částky.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- přehledné srovnání půjček
- nabídky jen od prověřených poskytovatelů s licencí
- možnost svobodného výběru z prověřených nabídek
- bez rizika kyberpodvodu
- pokročilá ochrana osobních údajů pokročilým šifrováním
NAŠE RADA: Poskytovat na internetu osobní údaje nemusí být bezpečné. Na stránkách, kam vás přivede odkaz z neznámého e-mailu, nikdy nic nevypisujte. Svá osobní data byste měli sdílet jen s profesionálními portály, které jsou držiteli licence pro poskytování nebo zprostředkování finančních služeb. Ano, my jsme držiteli licence ČNB a spadáme pod její dohled.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na akutní a neodkladné výdaje
- na vybavení do bytu nebo domu
- na auto, či na jeho servis
- na nedoplatky, s kterými jste nepočítali
- na plánované výdaje, které nechcete celé hradit jen z úspor
Půjčka, ať už si ji berete s příjmem ze zahraničí nebo s příjmem českým, se nevyplatí, pokud ji využíváte na zbytečnosti. Na nákup věcí, které chcete mít jen proto, že mají i u sousedů. Nebo proto, že jsou teď zkrátka moderní. Nesmyslné jsou i půjčky na dárky nebo na dovolenou, těch se vyvarujte vždycky.
NÁŠ TIP: Jak poznáte, že právě váš úmysl pro využití půjčky je ten správný? Celkem snadno: zadlužení se totiž vyplatí na všechny věci, které zvýší váš majetek, nebo do značné míry usnadní váš každodenní život.
Rozdíl půjčky s příjmem ze zahraničí oproti jiným typům půjček
Půjčka s příjmem ze zahraničí se od ostatních úvěrů nijak významně neodlišuje. Jediným rozdílem je vlastně jen zdroj příjmu, který sídlí v zahraničí, nikoliv na území ČR. Poskytovatelé mohou k posouzení příjmu přistupovat rozdílně, když se jedná o důchod (jistý příjem), a když jde naopak o výdělek ze zaměstnání/podnikání v zahraničí.
Jste-li držitelem pravidelného příjmu ze zahraničí, vyřídit si můžete úvěr jak u banky, tak i u licencované nebankovní společnosti. Nebankovní společnost vám nabídne první půjčku zdarma, banka takovou nabídku nemá. Na druhou stranu: u banky se dá zažádat i o vysoké částky, v milionech korun, nebankovní poskytovatelé se soustředí spíše na úvěry nižší.
Nebankovní instituce mohou zájemcům s příjmem ze zahraničí nabídnout i půjčku na OP na ruku. Banky v hotovosti nepůjčují. Půjčky na ruku mají své kouzlo: jsou diskrétní a pohodlně dostupné. Na druhou stranu u nich musíte počítat s vyšší cenou.
Nenechte se ale zmást půjčkou bez doložení příjmů. Jde o líbivý marketingový název: i zde musíte prokázat příjem, jen to nemusí být formou lejstra podepsaného zaměstnavatelem. Stačí výpisy z účtu nebo výplatní pásky. A je na finanční instituci, zda uzná zahraniční zdroj příjmu.
DOPORUČENÍ: Abyste zbytečně netápali, vyplňte v našem online srovnání jeden jednoduchý formulář. Během chvíle zjistíte, kteří z poskytovatelů budou schopni akceptovat zahraniční příjem a poskytnout vám kýžený úvěr.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Každý úvěr má svá rizika. Splácení půjčky se nastavuje na určitý rytmus: na konkrétní výši měsíční splátky. A kdykoliv se může stát, že na splátku v daném měsíci nezbyde dost financí. Riziko je to jak pro dlužníka, tak i pro poskytovatele. Ve vlastním zájmu vybírejte půjčky, u nichž si můžete zdarma (nebo za symbolický poplatek) odložit alespoň jednu splátku.
Negativní dopady půjček
Už jen vědomí, že máme dluh, který budeme nějakou dobu splácet, má negativní dopady na psychiku. U půjček ale sledujeme i praktické negativní následky: omezují totiž částku, kterou má domácnost na běžné výdaje. A tím ji nutí k někdy až nezdravému uskromnění.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Bankovní půjčky jsou regulovány od roku 1993. Každá banka musí být držitelem bankovní licence, jejíž součástí je i zákonem vyžadovaný přístup k půjčkám. U nebankovních společností přistoupil stát k regulaci až později, v roce 2017. Praxe totiž ukázala, že bez regulace se trh s úvěry neobejde u bank, ani u nebankovních institucí.
VAROVÁNÍ: Nikdy se nepouštějte do půjčky bez licence ČNB! Riskovali byste tím úplně všechno, co máte a co v budoucích letech vyděláte. Půjčku jedině od licencovaného poskytovatele.
Závěr
Půjčka s příjmem ze zahraničí je běžným úvěrem, který se dá vyřídit jak u banky, tak u licencovaného nebankovního poskytovatele. Nenabídnou ji sice všichni, kdo se úvěrováním zabývají, rozhodně se však nejedná o nedostupnou záležitost. Vybírejte opatrně, nejlépe v online srovnávači licencovaných půjček.
Časté otázky
Jak dlouho po insolvenci můžu žádat o půjčku?
O půjčku můžete požádat okamžitě po ukončení insolvence. Datum ukončení naleznete v soudním usnesení týkajícím se ukončení procesu vašeho oddlužení. Že o úvěr smíte po insolvenci požádat v podstatě kdykoliv, však neznamená, že vám bude schválen. Obecně dříve vyhovují žádostem o půjčku po insolvenci nebankovní společnosti. Některé jsou schopné úvěr poskytnout již několik měsíců od ukončení oddlužení. U banky si musíte počkat nejméně rok u menší spotřební půjčky a až čtyři roky u hypotéky. Během insolvence si rozhodně nepůjčujte. Je to porušení pravidel oddlužení, které může vést ke zrušení insolvence a k obnově původního vymáhání.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak zjistím, kde mi opravdu půjčí?
Nejkratší cestou k odpovědi nabízí online srovnávač půjček. Zde vyplníte jediný a jednoduchý formulář ohledně půjčky, o niž byste stáli. My s ním oslovíme několik poskytovatelů najednou a požádáme o předběžné vyhodnocení orientační žádosti. Tento proces zabere několik minut. Během chvíle dozvíte, kde je vám půjčka dostupná, kde ji máte již předschválenou. Následně se stačí rozhodnout, kterému poskytovateli dáte přednost, a kde si úvěr vyřídíte. Do rozhodování zahrňte nejen cenu půjčky (RPSN), ale i flexibilitu splátek (např. možnost odkladu nebo předčasného splacení a cenu za oba kroky).
Co znamená předschválená půjčka?
Předschválenou půjčkou je jen hrubý odhad toho, kolik vám na základě zatím dostupných údajů může poskytovatel půjčit. Nejčastěji se s předschválenými úvěry potkáváme v osobním bankovnictví, kde nám banka ukazuje, jak hodnotí naši úvěruschopnost na základě pohybů na účtu. Předschválené nabídky vám ale můžeme zajistit i my. O co půjde? Vyplníte jednoduchou žádost o půjčku a my s ní obešleme poskytovatele. Obratem pro vás obdržíme předschválené nabídky, jinými slovy vám dostupné půjčky. Mějte na paměti, že předschválená půjčka je „nástřel“. Poskytovatele nezavazuje ke schválení úvěru ve stejné výši a vám negarantuje, že předschválený úvěr opravdu získáte.
Jak si bezpečně půjčit peníze?
Bezpečná půjčka není žádná velká věda. Stačí, aby splnila několik základních pravidel. Nejčastěji se shrnují do takzvaného desatera bezpečného zadlužování. Hlavní myšlenkou desatera je, že půjčku si máte brát na užitečné a potřebné věci dlouhodobé spotřeby v době, kdy bezpečně máte na splácení, a od licencovaného poskytovatele. Bezpečná půjčka má mít nejnižší možnou cenu (RPSN nebo přeplatek), předčasné splacení zdarma a bezplatný nebo levný odklad splátky. Půjčku si vždy důkladně promyslete. Desatero doporučuje vyvarovat se půjčky na splátky jiných půjček.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Oddlužení. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/oddluzeni/
- JUSTICE.CZ: INSOLVENCE A OSOBNÍ BANKROT. In: JUSTICE.CZ [online]. Dostupné z: https://justice.cz/jsem-v-exekuci
- Zdeněk Bubák. Na jakou půjčku Češi sází. In zpráva Nielsen Admosphere [online]. 26.8.2019. Dostupné z: https://finparada.cz/5849-Temer-polovina-Cechu-ma-v-soucasnosti-pujcene-penize.aspx?mobile=full
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- Člověk v tísni, o.p.s.. Jak přežít dluhy. In: jakprezitdluhy.cz [online]. Dostupné z: https://www.jakprezitdluhy.cz/domains/jakprezitdluhy.cz/odpovedne-uverovani/devatero-bezpecneho-pujcovani
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku