Půjčky pro problémové klienty 5 minut【září 2024】
Problémoví klienti mívají ztížené podmínky při získání půjčku. Obzvlášť u bank je jisté, že jim žádost o úvěr zamítnou. Naštěstí existují nebankovní společnosti, u kterých může i takový žadatel získat půjčku. My vám ji pomůžeme získat rychle. Otevřete si naše stránky a vyplňte formulář, na základě kterého vám najdeme půjčky na míru. Samozřejmostí je bezpečnost, protože jsme všechny produkty za vás předem prověřili.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro problémové klienty výhodná
✅negativní záznam v registrech dlužníků není překážkou
✅nepříznivá finanční minulost není problém
✅v některých případech není nutné dokládat výši příjmů
4 věci, na které si u půjčky pro problémové klienty dát pozor
❌pouze menší částky
❌pouze půjčky od nebankovních společností
❌krátká doba splatnosti
❌vysoké sankce za porušení smluvních podmínek
NAŠE RADA: Pokud máte velké finanční problémy, každou půjčku si předem důkladně rozmyslete a volte ji jen v nejnutnějších případech.
Jak půjčku pro problémové klienty získat
Ať už je ve vašem hledáčku půjčka Teplice nebo žádáte o půjčku v jiném městě, pokud chcete získat půjčku pro problémové klienty, vyplatí se vám využít nezávislý online srovnávač půjček, který vám na jednom místě porovná více půjček mezi sebou a pro vás tak bude mnohem snazší a pohodlnější vybrat tu nejvýhodnější.
Vámi zvolená úvěrová společnost následně vaši žádost posoudí a rozhodne o jejím schválení nebo zamítnutí. Zároveň také může provést automatickou kontrolu vašeho bankovního účtu přes nástroje typu Nordigen apod.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- jedna žádost pro všechny poskytovatele
- úspora času
- rychlost
- bezpečnost
- ochrana osobních dat
DOPORUČENÍ: Před samotnou žádostí o půjčku si dopředu připravte vše potřebné, čímž můžete celý proces výrazně urychlit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na úhradu nečekaných výdajů (např. účet za elektřinu)
- na zaplacení školného
- na opravu automobilu
- na překlenutí krátkodobých finančních problémů
- na nákup důležitého domácího spotřebiče
Půjčka problémovým klientům může být riskantní ve chvíli, kdy si ji budete brát na nedůležité věci (např. dovolená, dárky, zážitky apod.). Zbytečně byste se jen dostali do ještě větších finančních problémů.
NAŠE RADA: Online půjčka pro problémové klienty by měla být praktickým řešením ve svízelné finanční situaci.
Rozdíl půjčky pro problémové klienty oproti jiným typům půjček
Rychlé půjčky pro problémové klienty se od ostatních nebankovních půjček odlišují především tím, že není problém je získat ve chvíli, kdy má žadatel negativní záznam v registru, nepříznivou finanční minulost, je v exekuci nebo není schopen doložit výši pravidelného příjmu.
Půjčka pro problémové klienty a půjčka bez výpisu z účtu mají společné to, že u obou typů půjček v některých případech nemusí žadatel dokládat výši pravidelného příjmu. U půjčky pro problémové klienty navíc ovšem není problémem ani negativní záznam v registru nebo exekuce.
Půjčky pro problémové klienty a půjčky od soukromých osob se liší rizikovostí půjčky. Zatímco půjčka od neprověřené soukromé osoby bez licence je většinou velmi riskantní a riziková, rychlá půjčka pro problémové klienty už je riziková méně.
Nebankovní půjčka pro problémové klienty a rychlá půjčka mají společné bleskové vyřízení i stejně rychlé zaslání peněz na účet nebo jejich vyplacení v hotovosti. U běžné rychlé půjčky by ovšem negativní záznam v registru, exekuce nebo nemožnost doložit výši pravidelného příjmu mohl být problém a důvod k zamítnutí žádosti.
VAROVÁNÍ: Pokud narazíte na půjčku zdarma, myslete na to, že nemusí být vždy tak zcela zdarma. Vyplatí se proto sledovat nejen výši úrokové sazby, ale je potřeba zaměřit se i na všechny související poplatky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
U půjčky pro problémové klienty je třeba myslet na možná rizika. Vyplatí se si předem zkontrolovat důležité parametry půjčky, jako je například výše úroků poplatků či hrozících sankcí. Zjistěte si také, zdali má poskytovatel licenci ČNB k provozování činnosti nebo jaké jsou na něj dostupné recenze.
Negativní dopady půjček
Půjčka problémovým klientům může přinášet negativní dopady. Tím největším je asi riziko neschopnosti splácet půjčku. Většinou má totiž tento typ krátkou dobu splatnosti a hrozí, že ji nezvládnete včas vrátit. V takovém případě by vám byly účtovány sankce za zpoždění se splátkou nebo poplatky za prodloužení doby splatnosti půjčky. Tím by došlo k jejímu prodražení.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Před lety existovaly tisíce nebankovních společností. Situace na trhu byla nepřehledná a byl problém odlišit rizikovou půjčku od bezpečné. Tuto situaci pomohl vyřešit Zákon o úvěru, který konečně nastavil přísnější pravidla. Je lepší trh regulovat než nebankovní půjčky zcela zakázat.
VAROVÁNÍ: Půjčkám od neprověřených poskytovatelů se obloukem vyhýbejte. Většinou nevěstí nic dobrého.
Závěr
Půjčka pro problémové klienty je typ krátkodobého nebankovního úvěru, který je poskytován na menší částky i těm žadatelům, kteří mají negativní minulost, jsou v exekuci nebo mají negativní záznam v některém z registrů dlužníků. Nevýhodou jsou ovšem vyšší úrokové sazby, krátká doba splatnosti a poněkud omezenější výběr produktů.
Časté otázky
Je možné získat půjčku v hotovosti?
Stále můžete narazit na poskytovatele, které vám vyplatí půjčku hotově “na ruku”. Buď na pobočce, nebo vám peníze přivezou až domů. Hotovost z půjčky si můžete také nechat vyplatit na poště, u partnerské čerpací stanice, na terminálu Sazky či v partnerských trafikách. Možností je hodně. Půjčku můžete na stejných místech také v hotovosti splácet. Ale splácení bývá možné i převodem na účet. Hotovostní půjčku poskytuje zhruba 15 % licencovaných nebankovních společností. U banky se s ní nesetkáte. Počítejte s vyšší cenou půjčky, neboť zprostředkování půjčky v hotovosti je nákladnější než výplata na účet.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Kde si půjčit, když mám exekuci?
Některé nebankovní půjčky jsou dostupné i při drobné exekuci. Poskytovatelé je nabízejí jako účelovou půjčku na vyplacení se z exekuce, někdy i jako další úvěr nad rámec dluhu, na nějž se současná exekuce vztahuje. Nabídka na nebankovním trhu je široká, ale ne u každého poskytovatele se dá najít půjčka v exekuci. Abyste neztráceli čas zbytečným vyhledáváním a tříděním, spolehněte se na online srovnávač půjček. V kategorii „půjčka v exekuci“ ihned uvidíte přehledný výčet poskytovatelů, jež jsou schopni akceptovat záznamy v registru i drobnou exekuci. Počítat však musíte s dražší cenou půjčky, neboť věřitel podstupuje vysoké úvěrové riziko.
Co dělat, když mi zamítnou půjčku?
Zamítnutí půjčky neznamená definitivní konec. Na trhu působí spousta poskytovatelů, a každý z nich má ke schvalování úvěrů odlišný přístup. Pokud jste neuspěli u jednoho poskytovatele, můžete uspět jinde. Stačí vyzkoušet více bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud možno bez skóringu, aby se záznamy o žádostech hned nepropisovaly do úvěrových registrů. Abyste ušetřili čas a námahu s hledáním, kdo by vám mohl půjčit a koho oslovit, využijte online srovnávač půjček. S jednou vyplněnou žádostí oslovíte hned několik poskytovatelů naráz a v krátké době se dozvíte, kde můžete uspět.
Jak sloučit půjčky do jedné?
Sloučení půjček neboli konsolidace není nic složitého. Prvním krokem je vyhledání poskytovatele, který konsolidaci provádí. Nemusíte hledat sami, přehled společností je pro vás připraven v online srovnání půjček v kategorii konsolidace. Vyberete si, která nabídka vám vyhovuje, případně vyplníte jednu univerzální žádost a my u poskytovatelů zjistíme, které ze sloučení bude dostupné právě pro vás. Než se do vyplňování pustíte, spočítejte si, jakou částku chcete celkem konsolidovat. Někteří poskytovatelé celou konsolidaci provedou sami. Jiní vám poskytnou požadovanou částku a vy máte za úkol ji využít ke splacení současných úvěrů a následně o tom nového věřitele informovat. Součástí konsolidace může být navýšení o další peníze.
Jaké doklady musím doložit k žádosti o půjčku?
Každá půjčka je jiná, a proto se i vyžadované dokumenty mohou lišit. U drobných půjček s krátkou splatností si vystačíte s osobními doklady a výpisem z účtu vedeného na vaše jméno. Poskytovatelé se snaží i takto jednoduché dokladování zjednodušit zaváděním BankID a aplikací k nahlédnutí do bankovní historie. Ostatní půjčky mohou vyžadovat nějaké dokumenty navíc. Například potvrzení o příjmu podepsané zaměstnavatelem (vysoké částky úvěru), kopii daňového přiznání (je-li žadatel OSVČ), doklad účelu využití peněz (typicky půjčka na auto), souhlas manžela/manželky s půjčkou, dokumenty k současným půjčkám (konsolidace, refinancování), dokumenty k zastavované nemovitosti (hypotéka).
Zdroje
- Veronika Doskočilová: DŮSLEDKY ZAMÍTNUTÍ PŮJČKY. In: Měšec.cz [online]. 22. 5. 2018. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/co-o-vas-banky-najdou-v-registrech-treba-i-neuspesne-zadosti-o-pujcku
- Filip Moc. Úvěrový a hypoteční trh. In: Česká zemědělská univerzita v Praze. 16. 3. 2024. Dostupné z: https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_
- Ivana Bondareva Dubnová : Průzkum: Jak si Češi půjčují a jak se jim daří splácet? In: Měšec.cz [online]. 30. 11. 2023. Dostupné z: https://www.mesec.cz/aktuality/pruzkum-jak-si-cesi-pujcuji-a-jak-se-jim-dari-splacet/
- JUSTICE.CZ: INSOLVENCE A OSOBNÍ BANKROT. In: JUSTICE.CZ [online]. Dostupné z: https://justice.cz/jsem-v-exekuci
- Parlament České republiky. Zákon č. 257/2016 Sb. (ve znění pozdějších předpisů) Zákon o spotřebitelském úvěru In: Zákony pro lidi. Dostupné z: https://www.zakonyprolidi.cz/nabidka/cs/2016-257/zneni-20190104#Top
- REDAKCE. Čtyři roky se zákonem o spotřebitelském úvěru. In: ČNB [online]. 31.3.2021. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/podcast-cnb/Ctyri-roky-se-zakonem-o-spotrebitelskem-uveru-00001/