Okamžitá nebankovní půjčka do 5 minut【prosinec 2024】
Nečekané výdaje se nikdy neptají, zda máte potřebné peníze zrovna po ruce. Chybějící finance vám pomůže vyřešit okamžitá nebankovní půjčka. Sedněte si k počítači, otevřete si náš online srovnávač a nechte si zadarmo porovnat všechny ověřené nabídky. Snadno tak najdete tu nejlepší nabídku.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je okamžitá nebankovní půjčka výhodná
✅vyplacení peněz v hotovosti i na účet
✅často bez kontroly registrů dlužníků
✅možné sjednat i jako půjčku pro OSVČ ihned
✅peníze lze získat i o víkendu
4 věci, na které si u okamžité nebankovní půjčky dát pozor
❌množství neověřených poskytovatelů
❌vysoké poplatky za předčasné splacení
❌skryté poplatky
❌vysoké sankce za pozdní splátky
DOPORUČENÍ: Potřebujete-li peníze okamžitě, zvažte sjednání první bezúročné půjčky zdarma. Peníze vyplácí i o víkendu.
Jak okamžitou nebankovní půjčku získat
Okamžitá nebankovní půjčka je úvěrem nabízeným i méně bonitním klientům. Pro získání peněz stačí vyplnit online žádost s doložením finanční situace i vaší totožnosti. K ověřeným nabídkám se během pár minut dostanete díky online srovnávači.
Licencovaní poskytovatelé kontrolují pravidelné příjmy i dlužní minulost. S aktuálními či minulými dluhy pomáhají různé registry. Informace o nebankovních závazcích poskytovatelé vyhledávají prostřednictvím NRKI.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- úspora času při porovnání jednotlivých úvěrů
- pouze ověřené nabídky s licencí
- bez ohrožení vašich soukromých dat
- vyhledávání i doplňkové služby jsou zdarma
- stačí vyplnit jeden krátký formulář
TIP: Služby poskytovatele si ověřte skrz recenze bývalých klientů. Využít můžete i oficiální seznam ČNB.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na vzdělávání dětí
- na pokrytí finančních problémů při nemoci
- na koupi nového či ojetého vozu
- na úhradu stávajících dluhů sjednaných s lichváři
- na koupi uměleckého díla, jehož hodnota poroste
Nejen u nebankovní dlouhodobé půjčkymyslete na svou budoucnost. Ve smlouvě by pro vaši jistotu vždy měla být uvedena informace řešící různé problémy se splácením. Jednou z možností je odložení splátek na pozdější dobu.
TIP: U dlouhodobých úvěrů je vhodné uzavřít pojištění proti neschopnosti splácet.
Rozdíl okamžité nebankovní půjčky oproti jiným typům půjček
Okamžitá nebankovní půjčka bez licence bývá často nabízena lidem ve velmi špatné finanční situaci. Ti si za úvěr musí připlatit nejen na sankcích, ale i dalších nákladech. Licencovaní poskytovatelé ze zákona sledují bonitu klienta.
Okamžitá nebankovní půjčka může být nabízena jako první půjčka zdarma. Ta je vyplacena ihned. Zároveň za ni dlužník zaplatí pouze zprostředkovatelský poplatek. Uhradí-li klient dluh v předem stanoveném termínu, nezaplatí ani o korunu navíc.
Ne vždy jsou nebankovní půjčky nebezpečné. O solidnosti rozhoduje především licence od ČNB. Díky ní poskytovatel musí dodržovat zákonem dané podmínky. Úplným opakem, tedy velmi nebezpečnou půjčkou, je nezákonná půjčka na směnku.
Chce-li žadatel získat větší množství peněz, je ideální uzavřít účelovou půjčku. Tu nabízí i různí ověření poskytovatelé okamžité nebankovní půjčky. Oproti klasickému úvěru lze peníze použít pouze na předem stanovený účel.
DOPORUČENÍ: Při uzavírání úvěru se snažte co nejvíce zvýšit svou bonitu. Například ručením majetkem nebo třetí osobou.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Hlavním rizikem při půjčování peněz je neschopnost hradit splátky. Dostanete-li se do takové situace, ihned poskytovatele informujte. Ještě před podpisem smlouvy nezapomeňte zajistit, aby byly kromě sankcí uvedeny i varianty řešení finančních problémů.
Negativní dopady půjček
I krátkodobé půjčky vám mohou způsobit velké starosti. Narůstající dluhy lidé často přestávají mít pod kontrolou. Možností je konsolidace půjček. Při ní jsou všechny dluhy převedeny k jednomu věřiteli.
Proč existují rizikové půjčky
Ne každý z žadatelů o úvěr je v tak dobré finanční situaci, aby měl dostatek peněz na uzavření bezpečného úvěru. Právě kvůli nebonitním žadatelům je tak možné uzavřít i rizikovou půjčku s lichváři a dalšími nebankovními subjekty.
VYSVĚTLENÍ: ČNB kontroluje i výši sankcí pozdních splátek. Určuje maximální hodnotu, kterou licencovaní poskytovatelé nemohou překročit.
Závěr
Finanční pomoc můžete získat snadno a rychle díky okamžité nebankovní půjčce. Ta bonitním klientům i lidem ve zhoršené finanční situaci půjčí až několik set tisíc korun. Vhodného poskytovatele snadno vyberete díky pomoci online srovnávače.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- REDAKCE. Jak na peníze s Českou bankovní asociací. In: ČBA [online]. 30.5.2019. Dostupné z: https://cbaonline.cz/jak-na-penize-s-cba
- Filip Moc. Úvěrový a hypoteční trh. In: Česká zemědělská univerzita v Praze. 16. 3. 2024. Dostupné z: https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_https://theses.cz/id/rb6gnn/zaverecna_prace.pdf_
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- ČERNOHORSKÝ, Jan. Finance: od teorie k realitě. Finance (Grada). Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-2215-8.
- Dominik Sedláček. Analýza a srovnání spotřebitelských úvěrů v České republice. Vysoká škola báňská [online]. 2023. Dostupné z: https://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/10084/149657/SED0227_EKF_B0412A050005_2023.pdf
- TEPLÝ, Petr. Navigátor bezpečného úvěru. Praha: Karolinum, 2013. ISBN 978-80-246-2287-3.