Půjčka na měsíc do 5 minut【prosinec 2024】
Potřebujete rychlou a efektivní finanční pomoc? Máme pro vás nabídku, která pomůže vyřešit nejeden váš neočekávaný výdaj. Půjčka na měsíc, která již zachránila spoustu domácích rozpočtů. Ve velkém množství námi ověřených nabídek vám pomůžeme se snadnou orientací prostřednictvím online srovnávače. Zdarma a bezpečně pro vás srovná a vybere půjčky podle vašich představ.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka na měsíc výhodná
✅krátkodobé zadlužení
✅okamžitá finanční pomoc
✅forma půjčky před výplatou ihned
✅i pro žadatele s nižší bonitou
4 věci, na které si u půjčky na měsíc dát pozor
❌dřívější splacení nemusí být zdarma
❌velké množství nelicencovaných nabídek
❌k půjčení pouze nízké částky
❌riziko naletět lichváři
RADA: Krátkodobou měsíční půjčku si zkuste nejprve vyřídit u své domácí banky. Urychlíte tak její sjednávání a získáte bezpečný úvěr.
Jak půjčku na měsíc získat
Výhodou půjčky na měsíc je rychlé schválení a okamžité vyplacení peněz na ruku nebo na účet. Abyste se nemuseli zdržovat s výběrem vhodného poskytovatele, lze využít služeb online srovnávače. Po vyplnění formuláře získáte přehled nejvíce kompatibilních nabídek. Ty jsou nejen aktualizované, ale především ověřené.
Pro banku je zásadní bonita. Žadatel musí dokládat pravidelné příjmy. Banky si mohou ověřit, zda je zaměstnancem společnosti uvedené v dokumentech. Běžnou praxí je kontaktování zaměstnavatele. Zjišťuje se také, zda žadatel o nemá nesplacené dluhy.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- pouze poskytovatelé s ověřenou činností
- bez zadávání osobních údajů
- služby srovnávače jsou zdarma
- rychlé vyhledávání ve dne i v noci
- výběr nabídek na základě jednoho formuláře
RADA: Banka i nebankovní společnost si dokáže o žadateli o půjčku snadno zjistit všechny důležité informace. Rozhodně se nevyplatí udávat nesprávné či nepravdivé údaje.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Ne vždy je půjčení peněz nutné. Dovolená, nový počítač či telefon jsou často jen rozmarem, na který se vyplatí našetřit. Existují ale situace, kdy je půjčka výhodná:
- na vzdělávání dětí
- na úhradu nenadálých finančních výdajů
- na prvotní investici do podnikání
- na vlastní bydlení
Výhodou půjčky na měsíc je krátkodobé zadlužení, která s sebou však může zároveň přinášet i velké riziko. Ne vždy budete mít na úhradu splátek dostatek financí. V případě zpoždění splátky může být účtována vysoká sankce. Z malého měsíčního dluhu se tak stane dluhová spirála, z níž je obtížné vystoupit.
DOPORUČENÍ: Při uzavírání měsíční půjčky si promyslete, zda zvládnete splátku či splátky uhradit včas. V opačném případě se půjčka velmi prodraží.
Rozdíl půjčky na měsíc oproti jiným typům půjček
Tento krátkodobý úvěr se splatností jeden měsíc nejčastěji nabízejí nebankovní společnosti a soukromí poskytovatelé. Velká většina z nich neřeší bonitu klienta. Maximálně několik desítek tisíc korun je půjčeno i těm, kdo jsou ve špatné finanční situaci. Pokud chcete dosáhnout na nejlevnější půjčku, lze sjednat krátkodobou půjčku u domovské banky. Ta svým klientům peníze poskytuje okamžitě.
Půjčka na měsíc bez registru je jednorázovou variantou úvěru. Ten je sjednáván obdobně jako půjčka přes SMS. Poskytovatelé u obou těchto úvěrů nabízí pro bonitní žadatele poměrně výhodné podmínky sjednání. Půjčka na měsíc je vyplacena jednorázově, SMS půjčka v pravidelných intervalech. To, jak často k vyplacení dojde, má v rukou klient. Vždy se jedná o stejnou částku, která byla domluvena při podpisu smlouvy.
Rychlá půjčka na měsíc dokáže snadno pomoci s nečekanými finančními náklady. Stejně jako půjčka pro dlužníky nebo bez registru, i tento úvěr lze sjednat s klientem se zhoršenou bonitou. Podmínky těchto půjček nejsou příliš výhodné. Snížená bonita je kompenzována vyšší úrokovou sazbou, poplatky i sankcemi. Zatímco půjčku na měsíc lze sjednat i výhodně, u půjčky bez registru nebo bez doložení příjmů to není možné.
Půjčka na měsíc může být i první bezúročnou půjčkou zdarma. Tedy úvěrem, za jehož zprostředkování zaplatíte pouze drobný poplatek. V případě, že stihnete půjčku uhradit ve stanovený termín, nevztahuje se na ni úroková sazba. Na první pohled velmi výhodný úvěr se právě kvůli sankcím může prodražit. Na místě je detailní propočet a zvážení všech variant
DOPORUČENÍ: Nenechte se zlákat na první pohled výhodnou nabídkou. Vždy se informujte o všech poplatcích, sankcích i úrokové sazbě.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Rizikovou může být uzavření půjčky s lichvářem. Tedy osobou, která není licencovaným poskytovatelem a její činnost nepodléhá kontrole Českou národní bankou. Nekřesťansky vysoký úrok či sankce za pozdní splátky jsou u lichvářů na denním pořádku. Stačí, aby si žadatel vybíral z licencovaných úvěrů, jejichž nabídky poskytuje online srovnávač.
Negativní dopady půjček
Ať už sjednáte krátkodobou nebo dlouhodobou půjčku, vždy nad vámi visí riziko dluhové pasti. Tedy situace, kdy se vaše původní dluhy zvýší natolik, že nejste schopni situaci řešit. Finanční náklady jsou v takovém případě tak vysoké, že je nezvládáte uhradit v termínu a jejich hodnota neustále roste. Aby se problémy ještě nezhoršovaly, je na místě začít je řešit okamžitě .
Proč existují rizikové půjčky
Zárukou bezpečného půjčení peněz je licence udělená Českou národní bankou. Především soukromí poskytovatelé touto licencí nedisponují. Nemusí dodržovat zákonné podmínky, které by upravovaly jejich činnost. Dražší a nevýhodné formy úvěru nejčastěji využívají lidé s nízkou bonitou. Pro ně je i nevýhodná forma půjčky často jedinou šancí, jak si nějaký úvěr sjednat.
VAROVÁNÍ: Ne každá licence je skutečnou. Její pravost lze ověřit v oficiálním seznamu na webových stránkách České národní banky.
Závěr
Krátkodobá a rychlá finanční pomoc. Přesně tím je půjčka na měsíc. Ta nabízí finanční injekci bonitním žadatelům i klientům ve zhoršené finanční situaci. Krátkodobý závazek nemusí být nebezpečný. I tak se může stát, že se kvůli němu dostanete do dluhové pasti. Vždy si dobře spočítejte, zda zvládnete půjčku na měsíc splatit ve stanoveném termínu.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Ing. Dan Kazda. Dluhová past v rodinách a způsoby jejího řešení. In: Univerzita Pardubice [online]. 2022. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/78931/KazdaD_Dluhova_past_AS_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Tomáš Nidetzký: Nebankovní poskytovatelé úvěrů musí mít nově licenci – Česká národní banka. [online]. Copyright © ČNB {year}. Dostupné z: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Tomas-Nidetzky-Nebankovni-poskytovatele-uveru-musi-mit-nove-licenci
- Veronika Andělová. Nebankovní půjčka v porovnání s úvěrem u banky. In: Vysoká škola polytechnická [online]. 2017. Dostupné z: https://is.vspj.cz/bp/get-bp/student/43895/thema/4689
- Průzkumy a indexy. Finanční gramotnost Čechů 2023. In: ČBA [online]. 20.7.2023. Dostupné z: https://cbaonline.cz/financni-gramotnost-cechu-2023
- Redakce. Lidé si více půjčují na své útraty. Nabyl objem rizikových úvěrů. In: ct24.ceskatelevize.cz [online]. 2023. Dostupné z: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3590954-lide-si-vice-pujcuji-na-sve-utraty-nabyl-objem-rizikovych-uveru
- REDAKCE. Víte, kolik peněz jste utratili minulý měsíc? In: ČNB [online]. Dostupné z: https://www.penizenauteku.cz/