Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy do 5 minut【listopad 2024】
Nedaří se vám splnit podnikatelské cíle? Nastartujte je s novou finanční pomocí. Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy vám peníze půjčí na cokoliv již pár hodin poté, co odešlete žádost. Ověřeného poskytovatele, od něhož získáte bezpečnou půjčku k podnikání, naleznete prostřednictvím online srovnávače. Ten vám zdarma porovná licencované úvěry i pro podnikatele, jejichž bonita není příliš přívětivá.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka pro OSVČ bez registru a zástavy výhodná
✅lze vyřídit půjčku online
✅pro jakkoliv úspěšného podnikatele
✅předčasné splacení může být zdarma
✅vyšší částky peněz i krátkodobé půjčky
4 věci, na které si u půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy dát pozor
❌spousta poskytovatelů porušujících zákonné podmínky
❌dražší forma půjčení peněz
❌ohrožení finanční situace podnikatele
❌vysoké sankce pozdních splátek
VAROVÁNÍ: Pokud si peníze půjčujete riskantně jako podnikatel, nezapomeňte, že kromě sebe ohrožujete také svou živnost.
Jak půjčku pro OSVČ bez registru a zástavy získat
Nebonitní podnikatelé mají sjednání úvěru o něco komplikovanější. Vyšší sankce i výše RPSN jdou ruku v ruce s podvodnými nabídkami. Těm se lze vyhnout prostřednictvím online srovnávače. Vyplňte krátký formulář, zadejte své údaje a vyberte si úvěr pro vás. Všechny nabídky jsou aktualizované a jednají dle zákonných podmínek. Nemusíte se tak obávat, že uzavřete smlouvu s lichváři a dalšími podvodníky.
I u OSVČ je při schvalování úvěru zásadní bonita klienta. Ta je posuzována dle základu daně předcházejícího zúčtovacího období. Platí přitom, že čím vyšší byl základ daně, tím více peněz může být žadateli nabídnuto. K posouzení stačí předložit daňové přiznání ověřené finančním úřadem.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- rychlá forma nalezení úvěru
- s využitím doprovodných služeb zdarma
- nabídky zaměřené na vaše konkrétní potřeby
- bez ohrožení osobních údajů
- bezpečné vyhledávání
DOPORUČENÍ: I přesto, že vám srovnávač nabízí jen ověřené poskytovatele, zkontrolujte si pravost licence v oficiálním seznamu od ČNB.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
Sjednání úvěru s cílem zaplatit dovolenou již dávno není moderní. Na co se vyplatí půjčit peníze dnes? Například:
- na investice s budoucím zhodnocením
- na pořízení uměleckého díla
- na uhrazení stávajících dluhů s vysokými sankcemi
- na koupi bytu nebo domu
- na finanční podporu rodinných příslušníků
Při sjednání půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy se můžete setkat s velmi vysokými náklady na úvěr. Ty jsou rizikem, které může vést až do dluhové spirály. Abyste sjednali výhodnější úvěr, u kterého se nemusíte bát postupného narůstání nákladů, uzavřete licencovanou půjčku. Ta dle zákona musí dodržovat maximální výši sankcí, roční úrokové sazby i dalších poplatků.
TIP: Celkové náklady zvládnete snadno spočítat prostřednictvím online kalkulačky.
Rozdíl půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy oproti jiným typům půjček
Půjčky pro OSVČ mohou být výhodnými bankovní půjčkami. Ne však v případě, že se jedná o půjčky pro OSVČ bez registru. Tato forma půjčení peněz je nabízena nebankovními poskytovateli. Ti často nedisponují ani licencí ČNB. Peníze jsou poskytnuty za vysoké úrokové sazby i dalších sankcí. Celkově se jedná o dražší formu půjčení peněz.
Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy jsou, co se týče nabízených podmínek, obdobné jako úvěry pro občany ČR bez registru či pravidelných příjmů nebo jako půjčky bez poplatku předem ihned. I ony jsou nabízeny za vyšší úrokovou sazbu, poplatky i sankce. Půjčeno je maximálně několik desítek či set tisíc korun. A to buď jako peníze na ruku nebo zasláním na bankovní účet.
Rychlá půjčka pro OSVČ je krátkodobým úvěrem, který je možné využít na cokoliv. Opačnou půjčkou je účelový úvěr například na nemovitost nebo pořízení auta. Tyto úvěry jsou zpravidla levnější, vyžadují ale vyšší bonitu klienta. A to nejen čisté registry dlužníků a pravidelné příjmy. Často je za půjčku i nutné ručit majetkem.
Při sjednání půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy je kontrolována totožnost žadatele. Stejně jako u půjčky na OP je to zásadní parametr při sjednání úvěru. Obě tyto půjčky lze sjednat online z pohodlí domova s vyplacením v hotovosti nebo na bankovní účet. U licencovaných společností se jedná o bezpečnou formu úvěru. Tou nejsou soukromé půjčky na směnku.
VAROVÁNÍ: U nelicencovaných úvěrů nikdy nemáte jistotu, že poskytovatel bude dodržovat zákonné podmínky.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
V podnikání nikdy nevíte, kdy se vám začne dařit. Jakákoliv aktivita vás může stát další peníze. I přesto, že jsou poplatky za předčasné splacení nelegální, u neověřených poskytovatelů jsou běžnou součástí. Kvůli tomu se váš úvěr snadno může prodražit. Budete muset hradit vyšší náklady, což může vést do dluhové spirály.
Negativní dopady půjček
Negativním důsledkem je při půjčování peněz riziko dluhové spirály. Ta vás může dovést do situace, kdy dluhy e narůstají, vy ale nejste schopni je splácet. Pokud vás tato událost potká, zaměřte se na konsolidace půjček. Nejenže budete mít všechny úvěry pod kontrolou, ale zároveň můžete uzavřít výhodnější úvěr, než jste doposud museli splácet.
Proč existují rizikové půjčky
I při minimálním zhoršení bonity banka automaticky může zamítnout žádost o úvěr. A tak se na scéně objevují nebankovní půjčky bez licence od České národní banky. Ty nabízejí benevolentnější podmínky sjednání. Nemusí být sice vždy bezpečné, klient má ale jistotu, že si peníze může půjčit. Právě nebonitní klienti často netuší, kolik za úvěr zaplatí a jak moc je nabídka nelegální či nebezpečná.
DOPORUČENÍ: Nejjednodušším způsobem, jak se vyhnout lichvářům, je využití online srovnávače. Ten dodržování zákonů ověřuje za vás.
Závěr
Zhoršená finanční situace nemusí podnikatele zastavit od půjčení peněz. Půjčky pro OSVČ bez registru a zástavy nabízejí finanční pomoc i nepříliš úspěšným živnostníkům. Ti si peníze půjčují za vyšší úrokové sazby i dalších poplatků. Při sjednávání je zásadní kontrola výše dalších nákladů a solidnost poskytovaných služeb. S tím vám přes internet pomůže nejen srovnávač, ale i online kalkulačka.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- Fintag: CO DĚLAT KDYŽ MÁM ZÁZNAM V REGISTRU. In: Fintag.cz [online]. 14. 1. 2019. Dostupné z: https://www.fintag.cz/2019/01/14/registry-dluzniku-co-delat-kdyz-zaznam-v-nich-brani-hypotece/
- Petr Franek. Spotřebitelské úvěry bankovních institucí v České republice. In: AMBIS vysoká škola [online]. 24. 4. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/vstf4/Petr_Franek_UCO_43201_final.pdf
- ATKINSON, A. B. Ekonomika nerovnosti. Přeložil Jana KOČIČKOVÁ. V Brně: BizBooks, 2016. ISBN 978-80-265-0508-2.
- Ministerstvo spravedlnosti České Republiky. Insolvenční pojmy. In. insolvence.justice.cz [online]. Dostupné z: https://insolvence.justice.cz/slovnik-insolvencnich-pojmu/