Půjčka Plzeň do 5 minut【říjen 2024】
Potřebujete půjčku a jste z Plzně nebo z okolí tohoto krásného českého města? Přinášíme vám podrobné informace o možnostech vypůjčit si v Plzni a v přilehlém okolí. Než se rozhodnete, koho s půjčkou oslovíte, projděte se našeho průvodce. Obsahuje užitečné tipy, rady i varování, abyste neskončili zadlužení v rukou podvodníků. Víme, jak ušetřit čas a starosti s výběrem. Předschválené a hlavně poctivé varianty můžete znát už do 5 minut.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka Plzeň výhodná
✅ kompletní trh se všemi druhy půjček
✅ lze získat i jako první půjčku zdarma
✅ na účet i peníze na ruku
✅ jednoduché vyřízení přes internet
4 věci, na které si u půjčky Plzeň dát pozor
❌ nepoctivé nabídky
❌ příliš krátké doby splatnosti
❌ cenu půjčky – RPSN může být příliš vysoké
❌ sankce z případného prodlení
NAŠE RADA: Před vyřízením půjčky si zjistěte dvě věci: jestli má její poskytovatel licenci ČNB, a jaké jsou podmínky půjčky (získání, cena i splácení). Ke všemu se tady v průvodci ještě vrátíme.
Jak půjčku Plzeň získat
Nejkratší cestou k vyřízení jakékoliv půjčky, ať už v Plzni, nebo na kterémkoliv jiném místě v ČR, je využití online srovnávače půjček. Proč tomu tak je? Online srovnání garantuje férovou službu, bez nutnosti se obávat podvodných úvěrů. Zjednodušuje a zrychluje celý proces vyřízení, může pomoci s výběrem správné půjčky.
S vyplněným formulářem s žádostí o půjčku kontaktuje srovnávač poskytovatele půjčky Plzeň. Ti se díky online databázím a současným technologiím dokáží během několika minut rozhodnout, zda vám půjčku dokáží schválit. Následně vás osloví vámi vybraný poskytovatel a provede dokončením celého procesu, až k výplatě penětź na ruku nebo na účet.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- půjčky jen od prověřených poskytovatelů s licencí ČNB
- podrobné informace o půjčkách
- možnost rychlého porovnání nabídek
- oslovení několika poskytovatelů najednou, a to s vyplněním jediného formuláře
- bezpečné prostředí s ochranou osobních dat.
VYSVĚTLENÍ: I online srovnávač půjček prochází řízením, v němž se ověřují jeho procesy, odbornost a úroveň služby.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na pořízení auta (nového či ojetého)
- na změny v bytě (rekonstrukce, nový nábytek)
- na pořízení spotřebičů, bez nichž domácnost nemůže fungovat
- na překlenutí krátkodobé nerovnováhy ve financích
- na nečekané účty a jiné výdaje.
Na cokoliv se rozhodnete si v Plzni a v okolí půjčit, pamatujte, že ve vašem zájmu je vyhnout se lichvářům. Ti nabízejí půjčky s diametrálně odlišnými pravidly. Že jde o pravidla nevýhodná pro vás, ale výhodná pro ně, asi netřeba dodávat.
VYSVĚTLENÍ: Kdo je lichvář? Za lichváře považujeme každého, kdo půjčuje běžným klientům, aniž by k tomu měl povolení (licenci) od České národní banky.
Rozdíl půjčky Plzeň oproti jiným typům půjček
Půjčka Plzeň je širokou kategorií půjček. Vymezuje se totiž místem, nikoliv druhem úvěru. Přestože se bavíme o půjčce v Plzni a v okolí, je její vyřízení nejbezpečnější přes internet, v online srovnávači. Jinými slovy: bez závislosti na tom, kde bydlíte. Ať už potřebujete pár tisíc jako hotovostní půjčku o víkendu, nebo desetitisíce na inovace v kuchyni.
Půjčku Plzeň nabízejí i neprověření poskytovatelé. V takovém případě ji potkáte jako půjčku od soukromé osoby nebo půjčku na směnku. Ale vy už víte, že takovým nabídkám se vyplatí se vyhnout. Nereagujte na inzeráty vylepené po ulicích, ani na reklamy, co na vás vyskočí v internetovém prohlížeči. Jediné místo, kde si můžete být předem jistí poskytovateli s licencí, je online srovnávač.
V Plzni si můžete vypůjčit v hotovosti i na účet, bez registru, ale i s jeho podrobným prověřením. Bez dokládání příjmů, ale i s požadavkem na zaměstnavatelem podepsané potvrzení o pravidelném příjmu. Není jediná kategorie spotřebitelských úvěrů, která by se nedala vyřídit i v Plzni a jí přilehlém okolí.
Jediné úvěry, kde se drobně uplatňuje lokálnost, jsou půjčky v hotovosti. Nikoliv u velkých a licencovaných poskytovatelů. Ti totiž udržují síť obchodních partnerů, přes něž hotovost vyplácejí a kde se následně vybírají splátky. Nejčastěji prostřednictvím čerpacích stanic, velkých trafik, terminálů Sazky nebo složenkou na poště.
DOPORUČENÍ: Máte-li zájem o hotovostní půjčku, pozorně si u jednotlivých nabídek projděte podmínky splácení. Některé hotovostní úvěry se splácejí hned z další výplaty, bez možnosti odkladu splátky zdarma. Propočítejte si, zda dokážete odložit dost peněz na celou jednorázovou splátku! Jinak zvolte úvěr s delší splatností.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Rizikem každé půjčky a v každém městě je splácení. Pokud využijete online srovnávač, naprosto se ztrácí riziko podvodu u vyřizování úvěru. Ale zůstává riziko ztráty schopnosti půjčku včas vrátit, včetně přeplatku za půjčení. Jaké následky má prodlení se splátkou, uvádí každý poskytovatel ve smlouvě o úvěru.
Negativní dopady půjček
Největší dopady má půjčka na peněženku klienta. Omezí částku, kterou využívá na běžnou útratu, což sníží životní komfort. I proto bychom si měli půjčovat jen na věci, které za toto omezení stojí. Na věci, které nutně potřebujeme, nebo které zvýší náš celkový majetek.
Proč musí být nebankovní půjčky regulovány
Odpověď je jistě zřejmá z celého průvodce: neregulovaní poskytovatelé se často uchylují k podvodu a k nekalému jednání, zkrátka se chovají lichvářsky. Tomu se dá zabránit právě regulací: licencováním postivých poskytovatelů. A následně půjčováním si pouze od společností s licencí ČNB.
NÁŠ TIP: Plzeň se od ostatních měst příliš neliší, co se půjček týká. Rozdíly mohou být jen ve vzdálenostech k obchodním místům, kde se vyplácejí hotovostní úvěry. Chcete-li si vyřídit půjčku zcela bez starostí s přístupem k penězům, zvolte variantu na bankovní účet.
Závěr
Půjčka pro zájemce z Plzně a okolí se dá nejsnáze vyřídit přes online srovnávač. Zde máte jistotu, že vybíráte jen od licencovaných poskytovatelů. Vyplněním jediného formuláře se do 5 minut dozvíte, kde vám půjčku mohou schválit. A díky porovnání nabídek na jednom místě si pak snadno vyberete nejlevnější půjčku pro svou aktuální situaci.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- MÁLEK, Petr, Gabriela OŠKRDALOVÁ a Petr VALOUCH. Osobní finance. 1. vyd. Brno: ESF MU, Brno, 2010. 203 s. Osobní finance, 1. ISBN 978-80-210-5157-7.
- Simona Měřínská. Jak si půjčují české domácnosti. In: ČSÚ Magazín Statistika a my [online]. 17.6.2021. Dostupné z: https://www.statistikaamy.cz/2021/06/17/jak-si-pujcuji-ceske-domacnosti
- Finance. Počet žádostí o bankrot. In iDNES.cz.[online]. 11.12.2019. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/oddluzeni-nova-pravidla-insolvence-osobni-bankrot-poradna-pri-financni-tisni-dluznici-veritele.A191209_160807_viteze_sov
- MINISTERSTVO FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY : STEM/MARK: Finanční gramotnost v ČR : Kvantitativní výzkum – Finanční gramotnost obyvatel ČR. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/EXT_-_PPT_zaverecna_zprava_mereni_FG_-_plne_zneni.pdf
- KLEPÁČKOVÁ, Kristýna. Nebankovní úvěry a půjčky na finančním trhu České republiky [online]. Brno, 2015. Dostupné z: https://theses.cz/id/19niw8/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta. Vedoucí práce Ing. Dalibor Pánek, Ph.D.
- Mgr. Miroslav Zeman. Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano. In: Bankovní poplatky [online]. 27.6.2023. Dostupné z: https://www.bankovnipoplatky.cz/35378