Půjčka 1 000 Kč do 5 minut【listopad 2024】
Chybí vám jen pár stovek do další výplaty? Překvapil vás nedoplatek nebo nečekaný nákup a do dalšího týdne s penězi nevyjdete? Pro tyhle situace se dá půjčka 1 000 Kč využít velmi dobře. S výhodou ji můžete získat v podobě první půjčky zdarma. To znamená, že po 14 až 30 dnech (dle smlouvy) vrátíte jenom to, co jste si půjčili. Půjčku lze vyřídit velmi rychle, do 5 minut získáte přehled, kde je pro vás půjčka právě teď dostupná.
Proč je půjčka populární a na co dávat pozor
4 důvody, proč je půjčka 1 000 Kč výhodná
✅ rychlé vyřízení i výplata peněz
✅ na účet i v hotovosti
✅ bez zbytečného papírování
✅ lze získat jako první zdarma
4 věci, na které si u půjčky 1 000 Kč dát pozor
❌ často vysoké úroky a RPSN
❌ licence poskytovatele
❌ vysoké poplatky za odklad splátky
❌ příliš krátká doba splatnosti
NAŠE RADA: 1 000 Kč vypadá na první pohled jako banální dluh. Nízká částka, kterou z následující výplaty snadno vyšetříte a odešlete. Aby tomu opravdu tak bylo, odešlete splátku ihned, jakmile výplata (nebo jiný příjem) dorazí.
Jak půjčku 1 000 Kč získat
Vyřídit si půjčku 1 000 Kč je více než snadné. Jde o dostupný úvěr, jehož získání není podloženo žádnými speciálními podmínkami. Stačí vyplnit jednoduchý formulář v našem online srovnávači a nechat si ukázat, u kterých poskytovatelů můžete být se získáním půjčky úspěšní. Díky digitálním databázím a online komunikaci uvidíte výsledek dokonce již do 5 minut.
Spolupracujeme s ověřenými poskytovateli, kteří podléhají dozoru České národní banky. Netřeba se obávat podvodu (platí jen pro vyřízení půjčky prostřednictvím srovnávače). Dokončením procesu vyřízení půjčky vás pak provede zvolený poskytovatel.
5 důvodů, proč použít srovnávač:
- spolupráce jen s prověřenými poskytovateli
- jednoduchý online formulář
- široká nabídka půjček
- rychlost vyřízení půjčky online
- pokročilé šifrování pro ochranu osobních dat
DOPORUČENÍ: Při výběru půjčky nespěchejte. 1 000 Kč sice nevypadá jako žádný velký dluh, ale pokud byste zvolili nevhodně, a následně se dostali do potíží se splácením, může se půjčky i několikanásobně prodražit.
Kdy se půjčka obecně vyplatí
- na drobný nedoplatek
- na pokutu za parkování nebo jiný drobný přestupek
- na další nečekané výdaje
- na řešení krátkodobého nedostatku finančních prostředků
- na nečekaně vysoké vyúčtování (mobil, energie atp.)
Půjčka 1 000 Kč se může stát rizikem při nezodpovědném přístupu k ní. I takto malý dluh je dluhem. A jde o pevný základ pro růst poplatků z prodlení, za vymáhání , za smluvní pokuty. Proto ji nikdy nepodceňujte a neberte na příliš lehkou váhu
VYSVĚTLENÍ: I z tisícikoruny se může stát několikatisícový dluh, a může i nadále rychle růst. Proto si půjčku 1 000 Kč vyřizujte jen tehdy, když jste si opravdu jistí svou schopností ji splatit včas.
Rozdíl půjčky 1 000 Kč oproti jiným typům půjček
Půjčka 1 000 Kč je takzvanou mikropůjčkou. Jde o drobný úvěr na velmi krátkou dobu. Splácí se během 2 až 4 týdnů, podle podmínek nastavených ve smlouvě. Takto nízkou částku dokáží nabídnout jen nebankovní společnosti. Banky půjčují až od 2 000 Kč, se splatností od tří měsíců. Získat se dá jak v hotovosti, tak na bankovní účet.
Půjčka 1000 Kč je, stejně jako například i pujcka do 4500 typickou půjčkou do výplaty. Co to znamená? Poskytuje se jen na krátkou dobu. Poskytovatelé do smluv uvádějí splatnost 30 dní, často napíší i konkrétní datum, kdy máte splátku uhradit. Ale většinou jde o půjčku s možností předčasného splacení zdarma.
Půjčku 1 000 Kč můžete získat i jako první půjčku zdarma. U každého z nebankovních poskytovatelů tedy jen jednou. Ale na trhu je vícero nebankovních společností, které tuto možnost nabízejí. O tom, že je půjčka opravdu zdarma, se přesvědčíte prostřednictvím RPSN (musí být 0 %) a prostřednictvím splatné částky. Ta musí být stejně velká jako částka půjčky.
Podívejme se i na opačnou stranu úvěrového spektra. Například pujcka 450000 je úvěrem dlouhodobým, se splatností až deset let. Poskytuje se bezúčelově, ale i s možností určit, na co klient půjčku využije. Například na auto, či na rekonstrukci v bytě. Vyšší úvěry se dají častěji získat od banky, vždy jen na účet a především pouze s vysokou bonitou a úvěrovým skóre. Naproti tomu půjčka 1 000 Kč je vždy neúčelová a vždy poměrně snadno dostupná.
VAROVÁNÍ: Při výběru půjčky vždycky ověřujte licenci poskytovatele. Půjčku 1 000 Kč totiž nabízí i spousta soukromých osob a úvěrových firem, které licenci ČNB nemají. Co je na tom špatně? Nejsou regulované, a proto si do smlouvy o půjčce mohou dát cokoliv pro vás nevýhodného, včetně vysokých skrytých poplatků. Náš srovnávač půjček porovnává jen nabídky poskytovatelů s licencí ČNB. U nás si ušetříte starosti s ověřováním.
Jaká jsou největší rizika a negativní dopady půjček obecně
Rizika u půjček
Největším rizikem každého úvěru je ztráta schopnosti dlužníka půjčku splatit včas. I u tak nízké částky, jako je tisíc korun, se může stát včasné splacení nečekaným problémem, který se značně prodraží.
Negativní dopady půjček
Všechny půjčky mají negativní dopady i v případě, že si půjčuje klient s dobrou úvěruschopností. I jemu totiž v následujících měsících vznikne povinnost půjčku splácet. Tím se sníží množství peněz, které má k dispozici pro svůj běžný život.
Proč existují rizikové půjčky
Rizikové úvěry mají jen jediný důvod své existence, a tím je poptávka po nich. Stále je mezi běžnými lidmi dost těch, kteří jsou ochotni vypůjčit si velmi rizikově. Bez hlubšího zkoumání podmínek půjčky, k níž se právě uvazují. Dokud budou mít lichváři své klienty, budeme se s nimi na peněžním trhu stále setkávat.
VAROVÁNÍ: Rizikovým půjčkám se důsledně vyhýbejte. Nikdy se nenechte vmanipulovat do podpisu směnky nebo smlouvy s rozhodčí doložkou. Půjčku vybírejte jen od prověřených společností, kde máte jistotu, že si do smlouvy nesmějí propašovat žádný podvodný prvek.
Závěr
Půjčka 1 000 Kč je nebankovním úvěrem poskytovaným na účet, ale i v hotovosti. Splatnost půjčky se málokdy vyšplhá nad 30 dní. Částku 1 000 Kč můžete s výhodou získat jako první půjčku zdarma, pak vracíte opravdu jen to, co jste si vypůjčili. Tento úvěr nepožaduje vysokou bonitu, vyřídit se dá snadno a rychle, bez náročné administrativy.
Časté otázky
Co je RPSN a proč je občas zavádějící?
RPSN je hodnota označující celkovou cenu půjčky. Říká, kolik celkem za rok trvající půjčku zaplatíte. Například RPSN ve výši 10 % znamená, že za roční půjčku přeplatíte 10 %. Do RPSN se promítají všechny náklady úvěru. Nejen úrok, ale i veškeré poplatky, které se k němu váží. Například za sjednání, za vedení účtu, za čerpání atd. U krátkodobých půjček (např. půjčky do výplaty, mikropůjčka) je RPSN zkreslující údaj. Poplatky hrazené v jednom měsíci cenu půjčku roznásobí na celý rok. U tohoto typu půjček se proto orientuje podle celkového přeplatku z půjčky, který je zde spolehlivějším ukazatelem.
Jak si půjčit zadarmo?
Půjčka bez navýšení (bez úroku a poplatků) je zajímavou tržní nabídkou. V bankovním sektoru se s ní potkáte v podobě kreditní karty, které mají bezúročná období, kde je úrok nulový. Dostupnější cestou k bezplatnému úvěru je první půjčka zdarma. Jde o úvěr nebankovní od licencovaných společností. Na 14 až 30 dní vám nabídnou částky do cirka 10 tisíc korun. Pokud splatíte včas celou půjčku, zůstane opravdu zdarma, nepřeplatíte ani korunu. Zdarma je však jen první půjčka pro nové zákazníky.
Dostanu peníze i o víkendu?
Ano, půjčku je možné získat a čerpat i o víkendu. Ne však u všech poskytovatelů. Víkendový provoz je běžnější u nebankovních společností, ovšem přizpůsobovat se již začínají některé banky. O víkendu lze získat především peníze převzetím v hotovosti (čerpací stanice a trafiky fungují často i nonstop). Nonstop provoz mívají i kurýři, kteří vozí hotovost zákazníkům domů. České bankovnictví podporuje okamžité platby, takže i půjčku na účet můžete mít připsanou i soboty, neděle, svátku či v noci. Dnes záleží na provozní době poskytovatele a na tom, zda vaše banka podporuje okamžité platby.
Jak dlouho je záznam v registru a jak se z registrů dostat?
Registry existují dvojího typu:
registry dluhové – bankovní i nebankovní, BRKI, NRKI, SOLUS a EUCB
registry vymáhání dluhů – exekuce a insolvence
Záznamy v registrech jsou vedeny po různě dlouhou dobu. Vždy platí, že dokud závazek nebo vymáhání trvá, je záznam v registru aktivní. Po ukončení se záznam maže ve lhůtě od 15 dní (exekuce), přes 3 roky (SOLUS) až po 5 let (insolvence).
Jak se z registrů dostat? Prvním krokem je doplatit dlužné závazky. Po jejich uhrazení máte dvě možnosti: počkat na automatický výmaz z registru nebo o něj požádat po uhrazení dluhu. Potřebovat budete potvrzení o bezdlužnosti vůči společnosti, která záznam vložila a výpověď GDPR smlouvy s touto společností.
Jak zjistím, jestli dostanu půjčku?
Existují dvě možné cesty:
1) Požádat o půjčku u vybraného poskytovatele a počkat, jak vaši žádost vyhodnotí. Můžete si vymínit hodnocení bez skóringu, což znamená, že banka či nebankovní společnost nezanese záznam o žádosti do úvěrových registrů. Tento krok vyžaduje vyhledání ověřených poskytovatelů půjček v kategoriích, o které byste měli zájem. A vyplnění online formuláře u každého z nich.
2) Obrátit se na online srovnávač půjček, kde máte předem jistotu, že spolupracuje jen s licencovanými bankami a společnostmi. Zde stačí vyplnit jedinou online žádost, a srovnávač za vás osloví odpovídající poskytovatele. Vy během chvilky uvidíte, kde vám mohou půjčku schválit
Jaký potřebuji příjem na půjčku?
Příjem musí odpovídat jak zamýšlené výši splátek, tak i plánované délce splácení. Co to znamená? Váš příjem musí ideálně pokrýt běžné výdaje, splátky všech aktuálních závazků a ještě i pravidelné spoření neboli finanční rezervu. Pro některé půjčky a životní situace je dostatečným příjem okolo 20 tisíc korun, u jiných úvěrů a celkových situací žadatele nevystačí ani stotisícová výplata. Co se týká trvání půjčky, příjem byste měli mít předem zajištěn na celou dobu splatnosti (např. podnikáním, pracovní smlouvou na dobu neurčitou nebo pracovní smlouvou sice na dobu určitou, ale s datem ukončení až po doplacení úvěru. Pozor, banky netolerují příjmy z brigád (dohody), a často ani některé sociální dávky.
Zdroje
- REDAKCE. Jak na peníze s Českou bankovní asociací. In: ČBA [online]. 30.5.2019. Dostupné z: https://cbaonline.cz/jak-na-penize-s-cba
- Bc. Lucie Kaslová. Peer to Peer půjčky. In: Západočeská univerzita [online]. 12.4.2022. Dostupné z: https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/48548/1/P2P%20pujcky%20-%20Kaslova%20Lucie.pdf
- Ing. Dan Kazda. Dluhová past v rodinách a způsoby jejího řešení. In: Univerzita Pardubice [online]. 2022. Dostupné z: https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/78931/KazdaD_Dluhova_past_AS_2022.pdf?sequence=1&isAllowed=y
- Institut prevence a řešení předlužení, z.ú.. OSOBNÍ BANKROTY In: Institut předlužení [online]. Dostupné z: https://www.institut-predluzeni.cz/mapy-a-statistiky/osobni-bankroty/
- Ing. Patrik Forman. Chudoba a zaměstnanost v České republice. In: AMBIS vysoká škola, a.s. [online]. 2022. Dostupné z: https://is.ambis.cz/th/qxum4/Forman_Patrik_bakalarka.pdf
- Bc. Milan Staněk. Analýza úvěrů a půjček – požadavky poskytovatelů na finanční účetnictví podniku. In: Jihočeská univerzita [online]. 30.4.2013. Dostupné z: https://theses.cz/id/9c23ho/5024281